آیا سمند و تیبا تولیدشان متوقف می شود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شهریور سال جاری بود که رضا رحمانی وزیر صمت خبر از توقف خط تولید پراید و پژو 405 داد و گفت که این دو خودرو با انجام برنامه ریزی های انجام شده از خط تولید خارج و خودروهای جدید و باکیفیت جایگزین انها می شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تجارت نیوز، محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی درباره توقف خط تولید خودروهای پراید و پژو 405 تا پایان سال جاری گفت: پراید و پژو 405 بیش از 30 سال از عمر تولیدشان می گذرد و در جوامع توسعه یافته صنعتی یک خودرو بیش از 10 سال تولید نمی شود و خط تولید آنها نیز متوقف می شود.
وی ادامه داد:ما باید همپای جوامع توسعه یافته قدم برداریم و تولید خودروهایی مانند پراید و پژو 405 را متوقف کنیم. وی در ادامه درباره خودروهای احتمالی جایگزین پراید و پژو 405 گفت: خودروهای همچون تیبا، پژو 301 و کوئیک می توانند جایگزین های مناسبی برای پراید و پژو 405 باشند.
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال توقف خط تولید سمند و تیبا، بیان داشت: وضعیت تولید سمند و تیبا با چالش خاصی مواجه نیست و در رده کیفی مناسبی نیز قرار دارند و خط تولید این دو خودرو تا پایان سال متوقف نخواهد شد.
نظرات
 
 
 

Mehr

1398/7/20
به نظرم همین الانشم 405 از تیبا خیلی سره هم زیربند بهتری داره هم شتاب و تو جاده هم تعادلش بهتره
پژو 301 با اون قیمت چه طوری اخه جایگزین 405 هست