10 خودروی غیرقابل اعتماد در جاده را بشناسید، بخش دوم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در ادامه موضوع دیروز، گفتیم که تاکنون مقاله‌های زیادی از خودروهای قابل اعتماد در بازار آمریکا و یا دیگر کشورهای مهم جهان در خودروبانک منتشر شده است، حال دیروز هم یک لیست از خودروهای موجود در بازار آمریکا در خودروبانک منتشر کردیم که بیشترین نمره ممکن را در مقایسه با رقبای خود در بازار کسب کرده‌اند، ولی نه برای قابل اعتمادترین آنان، بلکه برای "غیرقابل اعتمادترین" خودروهای موجود در بازار ایالات متحده آمریکا که بخش اول آن روز گذشته مورد بررسی قرار گرفت، اما امروز بخش دوم آن را با هم مرور خواهیم کرد تا پرونده غیرقابل اعتمادترین خودروهای آمریکا بعد از اتمام این مقاله بسته شود.
همانطور که گفتیم، این مقاله بر روی غیرقابل اعتمادترین خودروهای جاده‌ای و فعال در بازار ایالات متحده آمریکا تمرکز دارد که علاوه بر رده بندی موسسه "J.D. Power"، از داده‌های "کانسومر ریپورتز" هم برای تهیه این مقاله استفاده شده است که در ادامه 5 مورد باقی مانده را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
توجه داشته باشد که ما در میان اطلاعات ارائه شده از سوی دو منبع ذکر شده یعنی "کانسومر ریپورتز" و "J.D. Power" هیچ گونه "عدم اعتماد مطلق" وجود ندارد و تنها برخی از مشکلات آنان نسبت به دیگر خودروهای موجود در بازار و یا حتی کیفیت نامناسب برخی از قسمت‌های اتومبیل باعث شده است تا خودروهای ذکر شده نسبت به رقبای خود غیرقابل اعتماد باشند، هرچند در این بین مشکلاتی هم وجود دارد که می‌تواند صاحبان اتومبیل‌های ذکر شده را کلافه کند.
برای آشنایی بهتر شما با مجله "کانسومر ریپورتز"، باید گفت که این مجله در آمریکا و با نام رسمی "Consumer Reports" فعالیت خود را از سال 1936 میلادی آغاز کرده است و عمده فعالیت‌های خود را بر روی مصرف کنندگان، آموزش‌های عمومی و حمایت از آنان معطوف کرده است که حوزه مشخصی نداشته و در تمامی زمینه‌ها اگر مصرف کننده حضور داشته باشد، ورود پیدا می‌کند. در تمام زمینه‌های فعالیت این مجله، تاکنون 7 میلیون مشترک برآورد شده است که با این مجله همکاری مستقیم و غیرمستقیم دارند. جالب است بدانید هزینه تست‌های سالیانه این مجله برابر با 25 میلیون دلار عنوان شده است.
به بحث اصلیمان برگردیم، به 10 خودرویی رسیدیم که از دید مجله کانسومر ریپورتز و همچنین از دید موسسه J.D. Power به عنوان خودروهای غیرقابل اعتماد بازار معرفی شده‌اند، حال ما هم بعد از معرفی بخش اول این لیست، به ترتیب به معرفی 5 خودروی باقی مانده لیست خواهیم پرداخت که در ادامه توجه شما را به جزییات آن جلب می‌کنیم.

5- دوج چارجر
اگر به خاطر داشته باشید، رور گذشته هنگام معرفی "دوج دارت" به عنوان یکی از خودروهای غیرقابل اعتماد بازار آمریکا که در جایگاه ششم قرار گرفته بود، به این موضوع اشاره کردیم که بخش اول این لیست با محصولات "دوج" به پایان می‌رسد و شروع بخش دوم این لیست هم با یکی دیگر از محصولا شرکت خودروسازی "دوج" خواهد بود که حالا با بررسی بخش دوم این لیست، به خودروی سدان اسپرت "دوج چارجر" خواهیم رسید که حتی پیشرانه قدرتمند 700 اسب بخاری اتومبیل هم در نسخه SRT باعث نشده است تا این خودروی قدرتمند آمریکایی از لیست خودروهای "غیرقابل اعتماد" بازار آمریکا خط بخورد. از سوی موسسه J.D پاور، دوج چارجر یک خودروی کم ارزش در مقایسه با هزینه پرداختی توصیف شده است و از طرفی دیگر مجله "کانسومر ریپورتز" همانند دیگر خودروهای قرار گرفته در این لیست، از مجموع 5 نمره تنها 1 نمره به قابلیت اعتماد دوج چارجر اعطا کرده است تا شاهد حضور یکی دیگر از اعضای خانواده "دوج" در این لیست باشیم، هرچند محصولات شرکت خودروسازی "دوج" باز هم در این لیست دیده می‌شود که در ادامه به معرفی آنان خواهیم پرداخت.

دوج چارجر

دوج چارجر


4- دوج چلنجر
خودروی عضلانی "دوج چلنجر" که در ظاهر می‌تواند یک خودروی جذاب آمریکایی باشد و عموما به عنوان یک رقیب سرسخت برای دو خودروی "شورلت کامارو" و "فورد موستانگ" به شمار می‌آید، از دید "کانسومر ریپورتز" و همچنین موسسه "J.D پاور" در بین 10 خودروی "غیرقابل اعتماد" در بازار آمریکا قرار گرفته است که حتی نسخه‌های جدید این برند و حتی نسخه قدرتمند "هلکت" نیز نتوانسته است باعث بهبود جایگاه این خودرو در این لیست شود. در ادامه گفتنی است که این خودروی عضلانی آمریکایی و یکی از مدعیان خودروهای اسپرت در بازار آمریکا، از سوی کانسومر ریپورتز نمره 1 از 5 دریافت کرده است که باعث شده در جایگاه چهارم لیست قرار گیرد.

دوج چلنجر

دوج چلنجر


3- دوج اونجر
علاوه بر 3 خودروی قبلی، باز هم شاهد حضور یکی دیگر از محصولات شرکت خودروسازی "دوج" در بین خودروهای غیرقابل اعتماد بازار آمریکا هستیم تا اکثر تلاش‌های شرکت خودروسازی "دوج" برای تولید یک وسیله نقلیه، در نهایت به لیست خودروهای "غیرقابل اعتماد" بازار آمریکا ختم شود. در این خصوص J.D. Power خودروی "دوج اونجر" را همانند برادر ناتنی خود یعنی "کرایسلر 200" در لیست خودروهای غیرقابل اعتماد قرار داده است که مشکل اصلی آن می‌تواند دوام و تجهیزات بسیار کم این خودرو باشد و در ادامه همین موضوع باعث شده است تا خودروی "دوج اونجر" تنها موفق به دریافت نمره 1 از 5 توسط "کانسومر ریپورتز" شود.

دوج اونجر

دوج اونجر


2- کرایسلر 200
خودروی کرایسلر 200 هم می‌تواند یکی دیگر از گزینه‌های موجود در لیست خودروهای "غیرقابل اعتماد" بازار آمریکا باشد که در سال 2015 میلادی و با یک طراحی بسیار خوب معرفی شد، اما این خودرو و همچنین کیفیت ساخت آن نتوانست مشتریان خود را قانع کند و به همین منظور نمراتی پایین از سوی موسسات و مجلات بزرگ فعال در صنعت خودروسازی دریافت کرده است و حتی در سال 2017 میلادی از دید مجله "کانسومر ریپورت"، در میان بدترین خودروهای سال قرار گرفت تا دلیلی قانع کننده برای فروش بسیار پایین این خودرو در بازار ایالات متحده آمریکا و یا حتی سایر بازارهای جهانی وجود داشته باشد، با این وجود همچنان کمپانی خودروسازی "فیات کرایسلر" و یا حتی شرکت خودروسازی "دوج" به عنوان زیرمجموعه این کمپانی که محصولات آنان بالغ بر 60 درصد این لیست را تشکیل داده‌اند، همچنان به فعالیت خود در بازارهای جهانی ادامه دهند که حفظ حیات آنان به تنهایی جای تقدیر بسیار دارد!.

کرایسلر 200

کرایسلر 200


1- کادیلاک ATS
در پایان هم به یک خودروی آمریکایی دیگر، یعنی خودروی "کادیلاک ATS" خواهیم رسید که در واقع خود را در بازار فروش یک رقیب برای "بی ام و سری 3" می‌داند که این رقابت با خرید نسخه ATS-V جذاب‌تر خواهد شد، اما امتیازات بسیار ضعیف این خودرو و همچنین توصیف بد لوازم جانبی و همچنین ویژگی‌های اتومبیل، باعث شده است تا در بین خودروهای "غیرقابل اعتماد" بازار آمریکا قرار گیرد و موضوع مهم‌تر برای قرارگیری این خودرو در جایگاه اول، می‌تواند انتظاراتی باشد که مشتریان از این خودروی کادیلاک دارند، هرچند مجله "کانسومر ریپورتز" هم از مجموع 5 نمره خود، تنها 1 نمره به قابلیت اعتماد کادیلاک ATS داده است.

کادیلاک ATS

کادیلاک ATS

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

میثم

1397/1/9
پژو 405 ایرانخودرو انجا نبوده وگرنه موسسه امریکایی هنگ میکرد

احمد

1397/1/9
خداروشکر این ماشینای آشغال تو ایران نمیاد و مارو از نعمت وجود خودروهای امن و قابل اطمینانی مثل پراید و 405 و پرشیا و سمند و ال ممد مخصوصا و ... محروم نمیکنه شکر شکر شکر و بازم شکر بدبخت خارجیا

Amir

1397/1/9
هیچ کدومشون مثل پراید نمیشن !

سید بهنام

1397/1/9
کاشکی این ماشین های غیرقابل اعتماد تو ایرانم بودن که بتونیم بخریم،با این تعرفه هایی که گذاشتن مجبوریم تو ماشینای صفر یا چینی بخریم یا کره ای های نسل قدیم