موضوعات داغ

ماشین رنو سیمبل

(4.4/5) 313,873 رای

فروش مناسب رنو لوگان (با نام وطنی تندر 90) در ایران و بازارهای جهانی یک بار دیگر ثابت کرد که مشتریان خودروهای اقتصادی بیش از زرق و برق‌های فانتزی به کیفیت و کارآیی و ماندگاری اتومبیل اهمیت میدهند. از همین رو پروژه لوگان با اصلاحات جزئی و کلی ادامه یافت و به ارائه نسل دوم این محصول با نام سیمبل انجامید. خودرویی که در سال 2012 توسط کمپانی فرانسوی معرفی شد و چند سال بعد، از طریق نگین‌خودرو به کشور ما هم رسید. این محصول اشتراکات زیادی با تندر 90 دارد اما با این حال در بسیاری از قسمت‌ها دست خوش بازنگری قرار گرفته و با ظاهر زیباتر، کابین شکیل‌تر و جادارتر، امکانات بیشتر و پیشرانه و گیربکس اندکی اصلاح شده آمده تا راه پدر را بهتر از قبل ادامه دهد. در نگاه اول همه چیز برای موفقیت سیمبل در کشورمان مهیا به نظر می‌رسید اما متاسفانه قیمت‌گذاری نامناسب و مقایسه آن با نسل قبلی لوگان (که با قیت مناسب‌تر در کشورمان مونتاژ میشد) باعث شد که سیمبل انتظارات را در امر فروش برآورده نسازد و مورد استقبال چندان زیادی قرار نگیرد. با این حال گذشت زمان، وضعیت را اندکی متعادل نمود و حالا افت قیمت نسخه‌های دست دوم سیمبل (یا بهتر است بگوئیم رشد قیمت کمتر آنها در قیاس با رقبا)، اختلاف میان این خودرو با پدرش را کاهش داده و حالا می‌شود روی خرید این ماشین تمرکز بیشتری کرد.

175 km/h
حداکثر سرعت
5.8 liter/100km
مصرف سوخت
1598 cc
حجم موتور

مشخصات رنو سیمبل

کلاس بدنه
سدان
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دنده
4 سرعته خودکار
حداکثر توان
105 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
4 سیلندر

مزایا و معایب رنو سیمبل

مزایا

کیفیت فنی مطلوب که به خصلت‌های اقتصادی نظیر استهلاک پایین و مصرف سوخت مناسب منجر شده، سواری نسبتاً نرم (در مقایسه با رقبای قیمتی)، توانایی‌های حرکتی قابل قبول

معایب

کیفیت پایین پلاستیک‌های داخل کابین، ارگونومی نه چندان مناسب صندلی عقب، کمبود آپشن در نسخه PE، ساختار قدیمی گیربکس 4 سرعته (هرچند نسبت به تندر مورد اصلاحات قرار گرفته)

بررسی رنو سیمبل

رنو سیمبل همچون تندر 90 روی خصلت‌های اقتصادی تاکید ویژه‌ای داشته و اولویت کار خویش را بر پایه نکاتی نظیر کیفیت فنی بالا و پایین نگاه داشتن استهلاک و هزینه‌های نگهداری در کنار کارآیی مناسب استوار ساخته است. اما تفاوت سیمبل با تندر این است که رنو برای ساخت این نسل، مقداری از محافظه کاری قبل کاسته و جذابیت‌های نسبی را چاشنی کار نموده. مثلاً سیمبل از نظر ظاهری پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده و در داخل کابین هم به فرم شکیل‌تری دست یافته است. البته کیفیت پلاستیک‌های داخلی هنوز هم چنگی به دل نمیزند و فرم نیمکت مانند صندلی پشتی همچنان بر قوت خود باقی مانده، اما افزایش فاصله میان محورهای جلو و عقب در کنار بهبود فرم صندلی‌های جلو به افزایش سطح رفاه کابین منجر شده است. همچنین وجود آپشن‌های متنوع (در نسخه فول) نظیر نمایشگر مرکزی، سیستم تهویه اتوماتیک و کروزکنترل نیز به جذابیت‌های داخلی محصول اقتصادی رنو افزوده‌اند تا داخل ماشین حس بهتری در قیاس با تندر 90 داشته باشیم. حتی هندلینگ سیمبل هم به لطف تغییر فاصله چرخ‌ها و همچنین کاهش نسبی مرکز ثقل اتومبیل تا حدودی ارتقا یافته، هرچند هنوز فاصله زیادی با سطح ایده‌آل وجود دارد. با این وجود مشکلاتی مثل سطح آپشن‌های پایین‌تر از رقبای چینی و خشکی بیش از حد پلاستیک‌های کابین از جمله نکات منفی اصلی سیمبل به حساب می‌آیند.

داخل رنو سیمبل

با ورود به داخل کابین با فضایی ساده، مملو از پلاستیک‌های خشک و خصلت‌های اقتصادی روبرو میشویم که شاید در نگاه اول برای خودرویی در این رده قیمتی چندان جالب نباشد. اما اگر قصد مقایسه با نسل قبلی لوگان (تندر 90) یا حتی رنو ساندرو را داشته باشیم متوجه پیشرفت قابل تحسین محصول خواهیم شد. خطوط جدید داشبورد فرم مدرن‌تری بدست آورده‌اند و ترکیب این نکته با آپشن‌های بیشتر و دقت به ریزه‌کاری‌ها (نظیر طراحی جذاب کلیدهای کنترل سیستم تهویه) حس خوبی به سرنشینان منتقل می‌نماید.
به لطف شیشه‌های بزرگ و طراحی جعبه‌ای شکل اتاق، میزان دید و تسلط بر اطراف هم عالی است و مشکلی از این بابت احساس نمی‌شود. همچنین بازطراحی صندلی‌ها به بهبود کیفیت سواری خودرو منتهی شده است، هرچند همانطور که گفتیم این مورد بیشتر روی صندلی‌های جلو احساس می‌شود و در قسمت عقبی همچنان ضعف ارگونومی مشهود است. همچنین سیمبل با بهبود فاصله میان محورها به فضای مناسبی در داخل کابین دست یافته که قادر است به راحتی از یک خانواده 4 نفره (با یک کودک) میزبانی نماید. هرچند نباید این محصول را با خودروهایی از سگمنت بالاتر مقایسه نمود.

طراحی رنو سیمبل

اگر بخواهیم رنو سیمبل را با خودروهای چینی هم دوره و هم قیمت مقایسه نمائیم متوجه سادگی طراحی آن خواهیم شد؛ اما در قیاس با نسل قبلی (همان تندر 90) شاهد پیشرفت بسیار خوبی هستیم. در واقع ظاهر سیمبل شاید حس هیجان خاصی در بیننده ایجاد نکند اما برخلاف تندر شما را فراری هم نخواهد داد. از نکات مثبت طراحی این محصول می‌توان به مواردی نظیر هماهنگی خطوط، چراغهای نسبتاً زیبای جلو و برجستگی سپرها اشاره نمود که خطوط ساده کناری و صندوق نه چندان جذاب ماشین را تا حدودی پوشش داده‌اند. البته همانطور که میدانید هدف از ساخت یک خودرو اقتصادی در این سطح، دست‌یابی به بهترین کارآیی (آن هم با کمترین هزینه ممکن) است و از این رو میشود به علت طراحی خاص برخی از قسمت‌ها پی برد. مثلاً فرم جعبه‌ای بدنه برای ایجاد فضای سر کافی (بدون افزایش طول خودرو) بدین شکل درآمده و حالت عمودی و نازیبای صندوق عقب نیز برای ایجاد یک محفظه بزرگ‌تر و تسهیل در امر قرار دادن وسایل بدین سان طراحی شده است. پس سیمبل همچون پدرش تندر، کارآیی را بر زیبایی ترجیح داده اما تفاوت اینجاست که در این محصول جذابیت‌های ظاهری به کل فدا نشده‌اند و به سر و وضع خودرو اهمیت نسبی داده شده است.

مشخصات رنو سیمبل

پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتری تنفس طبیعی و گیربکس 4 سرعته اتوماتیک سیمبل از نظر ساختار کلی شباهت‌های زیادی با همان مدل قدیمی کار شده روی تندر 90 دارند، اما در محصول جدید رنو مورد اصلاحات جزئی و برنامه‌ریزی مجدد قرار گرفته‌اند که این تلاش به 5 نیوتن‌متر گشتاور بالاتر و رفتار نرم‌تر گیربکس منتهی شده است. البته تعداد کم دنده‌ها در سربالایی‌های شدید نقطه ضعف گیربکس را بروز میدهند، چراکه فاصله میان ضرائب نسبتاً زیاد است، با این حال میتوان شتاب و توانایی‌های حرکتی کلی سیمبل را قابل قبول و حتی به نسبت رده قیمتی خوب توصیف نمود. در واقع 105 اسب بخار قدرت و 145 نیوتن‌متر گشتاور تولیدی شاید در نگاه اول اعداد شگفت‌انگیزی محسوب نشوند اما برای وزن سبک سیمبل (حدود 1081 کیلوگرم) کاملاً کافی به نظر می‌رسند. بخصوص که هماهنگی مناسبی میان موتور و گیربکس ماشین برقرار شده تا نماینده اقتصادی رنو در کنار شتاب‌گیری قابل قبول، از مصرف سوخت مناسبی نیز بهره برد.
از دیگر مشخصات فنی سیمبل می‌توان به مواردی نظیر سیستم تعلیق مک فرسون جلو و میله پیچشی (Torsion Beam) عقب، فرمان هیدرولیک (که البته مقداری سفت است) و ترمزهای دیسکی جلو و کاسه‌ای عقب اشاره نمود. بد نیست اشاره کنیم که پدال ترمز سیمبل، واکنش‌های نسبتاً خوبی از خود نشان میدهد اما در هر صورت استفاده از ترمز کاسه‌ای برای چرخ‌های عقب به نوعی یک نقطه ضعف محسوب می‌شود، بخصوص که بسیاری از رقبای این رده قیمتی از نوع 4 چرخ دیسکی استفاده نموده‌اند. همچنین نبود سیستم کنترل پایدرای الکترونیکی از دیگر نکات منفی سیمبل است که ترکیب آن با مرکز ثقل نسبتاً بالا و لاستیک‌های باریک ماشین باعث شده سطح پایداری و هندلینگ از شرایط ایده‌ل فاصله گیرد.

مشخصات فنی رنو سیمبل

نام خودرو
رنو سیمبل
کشور سازنده
پرچم کشورفرانسه
سال (طراحی)
2013
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1598 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت
105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
145 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه
جعبه دنده
4 سرعته خودکار
شتاب 0 تا 100
10.1 ثانیه
حداکثر سرعت
175 کیلومتر در ساعت
وزن
1081 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4348 طول - 1733 عرض - 2634 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2634 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین رنو سیمبل

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • -
 • -
 • 5.8 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 50 لیتر
 • -
 • -

امکانات و تجهیزات رنو سیمبل

رنو سیمبل از لحاظ سطح امکانات در چند تیپ به بازار عرضه شده که نسخه‌های لوآپشن آن در این پارامتر اوضاع اسفناکی دارند اما مدل‌های فول LE و SE با ارائه گزینه‌هایی نظیر: کروزکنترل و محدودکننده سرعت، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، چراغهای روشنایی در روز، کامپیوتر سفری، شیشه بالابرها و آینه‌های جانبی برقی، سنسور و دوربین دنده عقب، رینگ‌های آلومینیومی، سنسور فشار باد تایرها، سیستم مولتی مدیا با نمایشگر 7 اینچی مجهز به رهیاب و بلوتوث، قادر هستند شما را راضی نگاه دارند. از دیگر امکانات استاندارد سیمبل می‌توان به مواردی مثل ترمزهای مجهز به ABS و EBA، کیسه هوا برای راننده و سرنشین کناری و مه‌شکن‌های جلو و عقب اشاره نمود.
البته سیمبل همچنان در برابر رقبای چینی خود کمبودهای زیادی در لیست آپشن‌های خود مشاهده میکند اما حداقل در نسخه‌های فول این کمبودها خیلی آزاردهنده نیستند و با مزیت‌هایی نظیر کیفیت ساخت و دوام بالاتر، قابل چشم‌پوشی خواهند بود.

امکانات رنو سیمبل

کیسه هوا
کیسه ایمنی هوا راننده و سرنشین جلو
سیستم صوتی
کنترل سیستم صوتی کنار فرمان – مانیتور 7 اینچی (نمونه کامل تر)
ترمز و پایداری
جلو دیسکی و عقب کاسه ای – ABS
دیگر امکانات
تنظیم کننده عمودی صندلی راننده - برف پاک کن تناوبی - گل پخش کن - آیینه های بغل برقی - فرمان هیدرولیک، بشکن – تلسکوپی - ریموت کنترل - گرم کن شیشه عقب تایمردار - آیینه های بغل و دستگیره دربها همرنگ بدنه - کروز کنترل - صفحه نمایش اطلاعات - صفحه نمایش دمای بیرون - رینگ آلومینیومی - چراغ مه شکن جلو - سنسور عقب – تهویه مطبوع خودکار – چراغ مخصوص روز این خودرو از سوی نگین خودرو در دو مدل LE و PE عرضه می شود

رقبای رنو سیمبل در بازار

رنو سیمبل در ابتدای عرضه با قیمت بسیار گران قدم به کشورمان گذاشت و از این رو در برابر رقبای زیباتر و قویتر و مجهزتر خود شکست خورد. در واقع این محصول علیرغم تمامی پیشرفت‌ها نسبت به نسل قبلی، همچنان به عنوان یک تند 90 فیس‌لیفت شده در میان مردم شناخته میشد و به همین جهت قدرت رقابت با خودروهای گران‌تر با صفات لوکس‌تر را نداشت.
با این حال در گذر زمان تعدیل قیمت نسخه‌های دست دوم سیمبل در قیاس با سایر محصولات باعث شد که این محصول در رده قیمتی با رقبای ساده‌تر قرار گیرد و از شانس بیشتری برای پیروزی بهره‌مند شود هرچند هنوز هم کار سیمبل در برابر خودروهای دست دومی نظیر: جک S3، چری آریزو 5 تنفس طبیعی، کیا سراتو دنده‌ای 1.6 لیتری لوآپشن، ام جی 360 تنفس طبیعی اتومات و... دشوار خواهد بود. بخصوص که این رده قیمتی اکنون یکی از شلوغ‌ترین قسمت‌های بازار ما از لحاظ تنوع به حساب می‌آید و مشتریان امروزی به آپشن‌های پرشمار و طراحی مدرن خودروهای چینی اهمیت بالایی میدهند.
اما با تمامی این صحبت‌ها و با توجه به کاهش اختلاف قیمت میان سیمبل با تند پلاس اتوماتیک میشود این محصول را جایگزین مناسبی برای تندر قدیمی دانست چراکه هم از نظر طراحی ظاهر و کابین پیشرفت محسوسی در برابر پدرش داشته و هم اینکه از لحاظ خصلت‌های فنی، هندلینگ و سطح آپشن خودرو بهتر و کامل‌تری شده است.
در مورد رقابت با ماشین‌های چینی هم برگ برنده اصلی محصولات اقتصادی رنو-داچیا یعنی دوام و جان سختی میتواند راهگشا باشد؛ بخصوص که سیمبل در بسیاری از قسمت‌های فنی از قطعات مشترک با تندر 90 استفاده می‌کند و از این رو علیرغم عرضه محدود، با مشکل قطعات یدکی شدیدی مواجه نخواهد بود.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی

سوالات متداول

موتور رنو سیمبل چیست؟

پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتری تنفس طبیعی سیمبل از نظر ساختار کلی شباهت‌های زیادی با مدل قدیمی استفاده شده روی تندر 90 دارد، اما در محصول جدید رنو ، اصلاحات جزئی و برنامه‌ریزی مجدد به 5 نیوتن‌متر گشتاور بالاتر منتهی شده است. این پیشرانه قادر است در بهترین حالت 105 اسب بخار قدرت و 145 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید که برای وزن حدود 1081 کیلوگرمی خودرو کافی خواهد بود.

گیربکس رنو سیمبل از چه نوعی است؟

رنو سیمبل از یک جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک برای انتقال قدرت از موتور به چرخ‎‌های جلوئی بهره می‌برد که نسبت به نسل اول لوگان تعویض‌های نرم‌تری دارد.

رنو سیمبل از چه امکاناتی بهره می‌برد؟

رنو سیمبل از لحاظ سطح امکانات در چند تیپ به بازار عرضه شده که نسخه‌های لوآپشن آن در این پارامتر اوضاع اسفناکی دارند اما مدل‌های فول LE و SE با ارائه گزینه‌هایی نظیر: کروزکنترل و محدودکننده سرعت، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، چراغهای روشنایی در روز، کامپیوتر سفری، شیشه بالابرها و آینه‌های جانبی برقی، سنسور و دوربین دنده عقب، رینگ‌های آلومینیومی، سنسور فشار باد تایرها، سیستم مولتی مدیا با نمایشگر 7 اینچی مجهز به رهیاب و بلوتوث، قادر هستند شما را راضی نگاه دارند. از دیگر امکانات استاندارد سیمبل می‌توان به مواردی مثل ترمزهای مجهز به ABS و EBA، کیسه هوا برای راننده و سرنشین کناری و مه‌شکن‌های جلو و عقب اشاره نمود. البته سیمبل همچنان در برابر رقبای چینی خود کمبودهای زیادی در لیست آپشن‌های خود مشاهده میکند اما حداقل در نسخه‌های فول این کمبودها خیلی آزاردهنده نیستند و با مزیت‌هایی نظیر کیفیت ساخت و دوام بالاتر، قابل چشم‌پوشی خواهند بود.

آیا رنو سیمبل فقط از نظر ظاهری با تندر 90 تفاوت دارد؟

خیر، رنو (یا به عبارتی داچیا) سیمبل در واقع نسل دوم لوگان محسوب می‌شود و از نظر فاصله محوری و ابعاد کلی بدنه دست خوش تغییرات جزئی شده و همچنین پیشرانه و گیربکس آن نیز (علیرغم ساختار کلی یکسان) مورد بازنگری و اصلاحات قرار گرفته است. همچنین نسخه‌های فول سیمبل از لحاظ سطح امکانات، خودرو بسیار کامل‌تری در قیاس با تندر 90 محسوب می‌شوند.

نظرات کاربران

80 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1395/1/16
با تندر خیلی فرق نداره و لی قیمتش خیلی فرق داره!
1395/1/21
خرید این ماشین با این قیمت ظلم در حق خودمون هست
این باشین در مدل فول نهایتا باید 15-20% گران تر از تندر یا ساندرو باشد چرا که از لحاظ فنی و حتی امنیتی واقعا فرقی نکرده ، فقط طراحی تغییر کرده و بعضی از امکانات رفاهی بهش افزوده شده که اوناهام انقدی تفاوت قیمت ایجاد نمیکنه(این قیمت بالاش مسخره هست)
1395/10/17
سعی کنید درباره چیزی که اطلاعات ندارید نظر قطعی ندید
1398/1/31
این چه حرفی میزنین!!!
تندر 90 خیلی وقته دیگ تو فرانسه تولید نمیشه ماشین اوراقی برای اونا حساب میشه بعدم ماشینی که خوده فرانسویا دران سوار ماشین الان و تولید میشه تو خوده فرانسه بده بنظرت؟؟
امکانات ماشینم خیلی خوبه نسبت به قیمتی که دارن
اکثرا امکانات روزه داره دوربین بلوتوث مپ ایران سنسور عقب کروز و .......
1395/4/21
كولر اين ماشين هم مثل ال٩٠ روي قدرت موتور تاثير منفي ميزاره؟
1395/5/10
من بین هیوندای i20 و رنو سیمبل مرددم
1395/7/4
باسلام خدمت دوستان عزیز به نظرمن این خودرو بهترین خودرو هست .شما دارید با هفتاد میلیون یه خودروی فول اتوماتیک فرانسوی سوار میشید . به نظر من با این قیمت و با این اپشن بهترین ماشینه.
1395/7/18
سلام به همه دوستان . راستش من براي خانمم يه سيمبل گرفتم و اجبارا براي روكش و زيرپايي و سنسور و..... يك روزي سوار ماشين شدم . همون ساندرو يا ال 90 هست با كمي زيبايي بيشتر و صندلي ها كمي نرم تر ترمز عالي اما كلي بايد اضافه بدي كه ماشين كمي شيك تر سوار بشي . داشبورد بدك نيست اما همون پلاستيك خشك هست . امپر اب نداره . خلاصه بگم بدك نيست تازه ساخت مراكش هم هستن . حالا اميدمون اينه لا اقل خرابي نداشته باشه . البته رگلاژ در ها و بقيه چيزها هم كمي بهتر هست
1395/10/5
مجید جان شما دو تا آل نود ایران خودرو و پارس خودرو را با هم مقایسه کن. دو تا ماشین یه جور توی بازار تفاوت قیمت دارن. حالا فکر کن سیمبل هم همون آل نوده با این تفاوت ها که سیمبل: طراحی زیباتر، جادارتر، کیفیت داشبورد بهتر، وزن سبکتر و مصرف کمتر، سنسور عقب، کولر اتومات، کروز کنترل، اسپید لیمیتر، جنس پارچه صندلی متفاوت از ال نود، روان تر از ال نود. حالا چی همون آل نوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!@@
1395/10/6
راستش علی جان من هم گفتم به همون اندازه که بیشر میدی میرزه دیگه . اتفاقا امروز هم دست من هست . خدایی از نظر منتاژ بهتر از ساندرو و ال 90 هست . یه چیزم که متوجه شدم میگن جون نداره این ماشین خیلی به پدال گاز حساس هست اگه پر گاز برید شتاب خوبی داره ولی صدای موتور هم .... خوب دروغ چرا خیلی زیاده . برای رانندگی کلاسیک و ارام ماشین بسیار خوبی هست
1395/12/6
سلام بلاخره از کجا لوازم جانبی خریدی خوب بود اصن
1395/8/15
مردم رو چی فرض کردید؟ 78 میلیون بدیم موتور ال نود روشه، سانروف هم که نداره، به قول معروف: نگین خودرو، بشین تا ازت بخرن!!!
1395/8/28
سلام.بهترین خودرو تو قیمت خودش هست.باکیفیته 4 ستاره ایمنی داره اتوماته و شتاب خوبی داره وسواری خیلی نرم و خوبی داره.تواین قیمت اکسنت هست که از این گرون تر میفروشن شتاشم خیلی کمه جلوبندی و سواری و کیفیتشم افتضاحه.
1395/9/12
بسیارنگین خودروشرکت بدقولیه به هیچ عنوان نمیشه به حرف شرکت اعتمادکرد حدود20روزماشین سیمبل روتحویل کرفتم اونم باتاخیروبدون هیچ گونه اپشن و مدارک روندادن درصورتی که قراربودظرف حداکثر۴۸ساعت مدارک روبدن جالبه که هیچ جواب درست هم نمیدن که کی قرارتحویل بدن نمی دونم چکاربایدبکنم توروخدااصلا به این شرکت اعتمادنکنید بسیاردروغگوهستن
1395/11/17
ایشون راست میگه. نگین خودرو با تاخیر و بدقولی زیاد تحویل هاشو انجام میده. واقعا جای تاسف داره. بعد میاد وام های آنچنانی هم روی ماشینهاش میده. چه فایده داره واقعا؟
1395/12/8
سلام
آره خدایی خیلی بدقولن و دروغ زیاد میگن.
ماشینه خوبیه ولی تا بیان بهت تحویل بدن جون به سر میشی.تحویل 10 روزه ثبت نام کردم، بعد از 20 روز میگن اگه هم بتونیم بدیم اینور سال پلاک نمیشه.
مشکی ثبت نام کردم ولی میگن اگه میخوای اینور سال تحویل با پلاک دستتو بگیره ،بیا و نقره ایشو بدیم.
آخه خدارو خوش میاد آدمو لای منگنه میزارن.
1395/9/27
قیمت این خودرو در کل دنیا با قیمت ساندرو یکی هست ولی تو ایران نگین خودرو سی میلیون کشیده روش تو دبی قیمت این خودرو با ساندرو یکی هست هر دو کمی بیشتر از 40 هزار درهم معادل 40میلیون
1395/10/7
ماشین خوبیه . ولی به این قیمت نمی ارزه. با 45 روز تاخیر تحویل داده اند و جریمه تاخیر هم ندادند. لوازمش خیلی کمه . صندلی ها نسبتا کوچک هستند .
1395/10/17
دوستان این ماشین هیچ ربطی به ال90 نداره ایمنی از جلوی این ماشین 87 درصد درحالی که ال90 60 درصد بود درحالی که تست های سال 2013 بسیار سخت تر بوده
کیفیت این ماشین از ال90 بیشتره به طوری که شما در ماشین رو باز وبست کنی فوری متوجه این موضوع میشی
حتی لنت های این ماشین با تندر فرق داره وهمچنین اکسل وتعلیقش برای تعادل بیشتر متفاوت هست
گزینه هایی هم که پیش ورو دارید ماشینایی چینی هست واین حالا میل خودتونه یه ماشین بااصالت بردارید یا یک چینی که در موردشون همه خبر دارن نیازی نیست توضیح بدم
سوالی چیزی داشتید دربارش من در خدمت شما هستم
1395/11/11
سلام
شما استفاده کننده این ماشین هستین؟
1395/10/17
سلام دوستان با این حرفها مگان 89-90 بهتره از سیمبل هست؟
1396/1/13
مگان خودرویی هست که بسیار قدیمی هست ولی این ماشین (سیمبل) جدید و به روز هست و اصلا به حرف مردم دقت نکنین من خودم یه نقره ای فوق آپشن این ماشین رو دارم و 17 هزار کیلومتر هم باهاش رفتم و به تازگی از آذربایجان باکو با ماشین برگشتم من جز بنزین با این ماشین کاری نداشتم.
اصلا به حرف الکی ملت گوش نکنین با این موتور 1.6 با جک و یاریس کل کل داشتیم ماشین کم نیورد و جفتشون سوسک شدن. این ماشین موتورش توسط رنو تقویت شده. دقت کنین این ماشین اصالت داره مرگ نداره رنو هست. اگر واقعا موندین بین این ماشین و ماشین دیگه ای بی شک این ماشین رو انتخاب کنین من تضمین میکنم.
1395/10/19
چه داستانی شده ...برای اینکه ایران خودرو وسایپا بفروشن تعرفه خودروهای وارداتی طوری شده که هر جور حساب می کنی با این قیمتا لاپایی ,برگردون , مستقیم و....میکنن تو دروازه خلق الله ..حالا این وسط یکی میگه میگه تندر اون یکی میگه چغندره ..اصغر میگه یقه رو ول کن ...به هرروی پول مفت دارید بخرین ....نیازی به کار کارشناسی نیست
1395/10/21
ماشین سیمبل موتور مگان داره
موتور 1600 تقویت شده شده 2000
موتور ال 90 نیس اطلاعات ندارین الکی درباره ماشین صحبت نکنین
1395/10/23
سلام
جک گفتن مالیات نداره
با سند و مدرک بگو یکی نیست رفیق
قربانت
1395/11/27
موتور K4M هست که 1600 سیسی حجم داره البته نسبت به K4M های قبلی بهینه تر شده و کیربکس هم عوض شده.
1396/1/24
دوست عزیز اطلاعات شما صحیح نیست.
1395/10/23
واقعا جاي تاسف داره اين ماشين رو ٧٥ ميليون قيمتگذاري ميكنن
1395/10/26
مردم بیدار شوید .
قیمت این خودرو در ندل فول آپشن در امارات 38500 AED هستش که میشه در حدود 10000 دلار .که به پول ما میشه 40 ملیون تومن.
حالا از امارات تا ایران چفدر فاصله هست??
35 ملیون تومن اختلافشه??
چرا?????
مردم ما باید همیشه پراید و پژو 20 سال پیش رو سوار بشن و بمیرن تو جاده ها?? چون دولت می خواد مملکت رو از سود خودرو بچرخونه???
اون دنیا هم وجود داره . شما غکر میکنین که همه چیز این دنیاست .
خیلیا بودن مثل شماها که الان 100 تا کفن پوسوندن .
تو آینه چجوری خودتون رو نگاه میکنین??
1395/11/4
خب مالیات و عوارض گمرکی ماشینهای خارجی تقریبا قیمتشون رو دو برابر میکنه، اینجوری که شما حساب میکنی هیچ ماشین خارجی نباید خرید، فاصله تا دبی چیه؟ اکثر ماشینها از دوبی یا عمان میاد، عوارض ورود تقریبا برابر قیمت ماشینه
1395/11/8
با سلام، عزيزاني كه قيمت ها رو با ديگر كشور ها مقايسه ميكنن، بايت خدمتتون عرض كنم كه فعلا تو ايرانيت و قيمت خودرو هم همينه
كاريش نميشه كرد ميتونيد بريد از خارج ماشين بياريد
ولي در مورد كيفيت ساخت ايران با ساير كشور ها حتي مراكش حرفي برا گفتن نداريم
سيمبل در واقع نسل جديد ال نوده و مقايسه اينها از دو نسل زياد منطقي نيست
خيلي چيز ها ارتقاء يافته ولي خوب طبيعه كه يكم شبيه بابابزرگشه
در كل با اين قيمت بايد در بين خودروي صفر يا چيني بخريد يا فرانسوي!
1395/11/9
سلام دوستان
من تقریبا یکسالی هست که ساندرو سوار هستم. بنظرم فرمان هیدرولیکش برام مناسب نیست و بخاطر درد در شانه و کمر دارم کمی برایم سفت هست. میخواستم بدونم با توجه به اینکه سیمبل داره قسطی میده و احتمالا میتونم بخرم، آیا فرمان برتری نسبت به ساندرو داره یا نه؟ همینطور البته هندلینگ
ممنون میشوم نظر بدهید.
1395/11/10
سلام
من امروز رفته بودم نمایندگی رنو توی میرداماد. این مدل سیمبول که با قیمت 73 میلیون توی سایت در حال فروشه فاقد کروز و محدود کننده سرعته. در عوض مونیتور و نویگیشن داره. به نظرم قیمتش با امکاناتش تناسب نداره.
1396/2/19
سيمبل من دارم فوق العادس البته بخاطر اينكه ميخام شاسي داستر بخرم مجبورم بفروشم
1395/11/22
من در شهر یزد زندگی میکنم امروز این اتوموبیل راکجامیتوم نقدی بخرم نماینده نگین خودرو در یزد این اتوموبیل راندارد
1395/11/25
با سلام واحترام
به استحضار دوستان برسونم متا سفانه تو كشور عزيزمون تمام محصولات روبسيار گرانتراز قيمت واقعي مي فروشن اگر با قيمت واقعي خودرو به دلار هم ما پول بديم چون به ريال پول دراورديم پامون گرون مي افته چه برسه به اينكه پول گمرك رو به حساب كنيم اين قبيل ماشينها به دليل وارداتي بودنشان وبا توجه به اينكه همون تندر ٩٠ هست به لحاظ موتور وگيربكس بسيار گرونه خواهشن بيشتر فكر كنيد با تشكر
1395/12/6
سلام ؛ نمایندگی رنو در یزد ؛ نمایندگی آقای ایزدی در بلوار رحمت آباد جنب کلانتری همون نمایندگی تویوتا جدیداً محصولات نگین خودرو را میفروشه و خدمات داره .
1395/12/3
دوستان سلام.
والا الان تو این قیمتا این ماشینا هست و چینی ها.
حقیقتا یکی از دوستان من ایکس ۳۳ نیو ام وی ام داره.واقعا به جز پلاستیکی بودن و چیزای دگ ک بیشتر به چشم میاد تو این خودروها ماشین بدی هم نیست.
میتونم پیشنهاد بدم با هفتاد میلیون اونو بخرید.الان اسپرتشم بیرون اومده که از نیو خشکلتر شده و طراحی داخلیشم خیلی اسپرت و خوشکله.
از بحث دور نشم.
ایکس ۳۳نیو نقاط مثبتی داره ک میگم :
گرمکن دو ایربگ سانروف کولر و بخاری عالی .هیدرولیک عالی.شتاب فوقالعاده طوری ک باور نمیکنید.سربالایی با یه معکوس میکنه میره بالا.ترمز عالی عمل میکنه.تو برف و سرپایینی های محک امتحان کردیم.صندوق بزرگ .دیگه بگم که نرم ولی نه مثل بنز و تویوتا ولی خوبه.سیستم صوتی قابل قبول داره.مصرفش بد نیست.دوستم خودش امداد خودرو مدیرانه.زیاد ماشین خرابی نداره.زود پمپ بنزینش کثیف میشه اگر با باک خالی خیلی برید.خداییش گارانتیش حتی جرثقیل برات بفرستن رایگانه.(تهران هستیم و با هم امداد میریم میدونم ) نمایندگی زیاد داره تهران.سنسور دنده عقب داره.بدون زنجیر چرخ رفتیم چالوس تو برف ماشین ثبات خوبی داشت.دنده سبک خیلی کم صداس ولی گاز ک میدی صدا داره ولی صداش جذابه.من خودم پیشنهاد میکنم.
نقاط ضعفش : بعضی قطعات مثل پمپ گرونن.البته گارانتی باشی مجانیه.افت قیمتش از صفر که میخری میخوایی دوسال دگ بفروشی یکم زیاده.کسی ک راننده نباشه با گاز و پریدن رو چاله و چوله و ... بشینه میتوته ماشینو بترکونه راحت.ولی اگر رعایت کنید عمر میکنه.یکم خشک ممکنه به نطر بیاد.ولی باز من دوست دارم.جادار و راحته صتدلیاش.والا من عاشق بنز هستم خودم.ولی فعلا تو ایران با این قیمتا و کیفیتا همین ماشین بدی نیست و با شرایط باید ساخت.پیشنهادش میکنم.در ضمن خودرو ایکس ۳۳ اسپرت ک تازه دادن تو سربالایی اتومات کم میاره ولی اگر بزنی رو مثبت منفیش (مانوئل ) خودت عوض کنی اصلا کم نمیاره.چاکرم.سهیل از پیروزی
1396/1/5
سلام دوست عزیز شما که داخل نمایندگی mvm کار میکنید نظرتون درباره x22 که محصول جدید هست چیه .
1396/3/3
تو اومدی برا رنو نظر بدی یا ام وی ام حاجی
1395/12/6
سلام به همگی سیمبل سواران لطفا بفرمایید از کجا لوازم جانبیش هم کیفیت بالا وهم قیمت مناسب تهیه کنم مث کفپوش روکش صندلی و... ممنون
1395/12/11
این ماشین همون ال 90 یا لوگان هست این ماشینو شرکت داچیا dacia به نام نیو لوگان به قیمت 6750 یورو به فروش میرسونه که تقریبا میشه 28 میلیون تومان حتی خود داچیا تغیراتی را درچهره این ماشین ایجاد کرده که قیافه آن جذاب تر شده است لطفا خودتون برید در سایت dacia تا خودتون باور کنید. دوستانی که این ماشینو دارن متعصبانه نظر ندن، واقعا 80 تومن نمی ارزه
1396/3/27
تو این اوضاع که گزینه مناسبی وجود نداره و مطمئن باشید نخواهد داشت ماشین برند اتومات و با کیفیت و قابل قبولی هست
بله اگر ما در کشور دیگه زندگی میکردیم صحبت شما درست بود
1398/1/21
دوست عزیز ضمن سلام. چرا در مورد مطلبی که اطلاعات کامل ندارید نظر میدید؟ سری به سایت شرکت رنو بزنید این خودرو را با برند رنو و به نام رنو لوگان معرفی کرده، درسته که داچیا هم همین ماشین را مونتاژ می‌کنه ولی گارانتی و کیفیت قطعات برند داچیا و رنو در اروپا متفاوت می باشد. در ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس هم با برند رنو و با همین نام سیمبل عرضه میشه. مثل ۲۰۶ تولید ایران و فرانسه در موقع خودش که نمیشد یا هم مقایسه بشن کیفیت ها متفاوت هست. لطفاً ابتدا سوار ماشین بشید و باهاش رانندگی کنید بعد از اون نظر خود را بیان کنید.
1395/12/12
من این ماشین خریدم مثل سگ پشیمونم اصلا به قیمتش نمی ارزه قدرت موتور پایینه سربالایی ها کم میاره شتابش پایینه خشکه همه جاش به صدا در اومده اشتباه نکنید نخرید پولتون حروم میشه
1395/12/13
سلام دوستان. من ماشین رنو سیمبل را یک سال قبل در اصفهان از شرکت نگین خودرو تحویل گرفتم و در مجموع از آن راضی هستم اما تنها گلایه من از شرکت معرفی ان به عنوان یک ماشین اقتصادی و کم مصرف است . طبق تجربه یک ساله من مصرف بنزین ان در استفاده شهری در اصفهان حدود 13 لیتر در صد کیلومتر میباشد که بعد از چند بار مراجعه به نمایندگی اصفهان و تماس با شرکت در تهران پاسخ نهایی انها این بود که با توجه به نوع بنزین و شرایط رانندگی و ترافیک در شهری مثل اصفهان این مصرف طببیعی است و ماشین مشکل فنی ندارد؟
1399/1/21
دقیقا منم همین مشکل و دارم ولی از بعضی سیمبل دارها سوال کردم میگن ۷ مصرفشه
1396/1/14
هرچی میخواین بخرین اما از نگین خودرو نخرین بسیار تو تعهداتش ضعیف عمل میکنه
بسیار بی مسولیت و غیر متعهد ه
1396/1/16
مشکل اصلی خرید ماشینهای وارداتی رنو در ایران ، شرکت عرضه کننده آن است که عنوان نماینده رسمی رنو فرانسه را یدک میکشد . من حدود ده ماه است که یک خودروی رنو سیمبل را خریداری نموده ام . خدمات حین فروش و بعد از فروش آن فاجعه است . خلاصه بگویم ، اگر این ماشین را از کشور ترکیه بخرید خدمات آن خیلی سریعتر در ایران به شما میرسد .
چند نمونه خدمات شرکت ایرانی اسمش را نبر ! مانیتور و سنسور بعد از یک ماه در خانه نصب شد . سنسور دو بار عوض شد تا بلاخره توانست بیشتر از یک هفته کار کند . نویگیشن نصب شده پس از سه ماه تاریخ یکساله اش تمام شد و از کار افتاد . بعد از یک مورد تصادف از پشت سه ماه طول کشید تا سپر عقب وارد شده و پس از ده ها تماس و پیگیری نصب شود . حین سفر نوروزی 1396 توربین ماشین کلا تعطیل شد و حدود چهار ساعت در آفتاب خوزستان با خانواده معطل ماندیم تا خودروبر شرکت برسد . در حال حاضر هم میگویند فقط هزینه خواب ماشین را طبق فرمولهای خودشان میدهند ( خواهند داد انشال.......اه )و بابت خسارتهای مالی دیگر تحمیل شده به اینجانب بابت بازگشت از سفر بدون ماشین با خانواده هیچگونه هزینه ای پرداخت نمیشود . همین چند لحظه پیش از شرکت مذکور تماس گرفتند و بسیار خوشحال شدم و نیز متعجب زیرا اولین بار بود که بامن مشتری تماس گرفتند و همیشه ده ها بار زنگ میزدم ، ولیکن آقای آنطرف خط فرمودند : ببخشید شماره شما را اشتباه گرفتیم . و بدینسان تعجب و خوشحالی اینجانب یکجا رفع گردید .
1396/1/24
متاسفانه شرکت وارد کننده محصولات رنو فوق العاده متقلب و بد قوله
1396/1/25
متاسفانه شرکت وارد کننده محصولات رنو متقلب و کلاهبرداره
1396/1/27
سلام دوستان من اين ماشين قبل از عيد ٩٦ ثبت نام كردم و بعد عيد تحويل گرفتم مدل ماشين pe +مانيور ماشين كه تحويل دادان بدون رينگ بود نبايد رينگ داشته باشه ؟؟؟
كسي ميدونه دقيقا كه بايد با چه امكاناتي تحويل ميدادن؟؟؟
1396/1/29
اي ايراني عزيز
اميدوارم روزي به جايي برسيم كه اين شركتهاي واسط و كلاش از بين برن و شما بتونيد بطور مستقيم از رنو و ديگر شركتهاي معتبر خريد كنيد.
من از شركت (نمايندگي رسمي رنو در ايران) كه ادعاي بهترين خدمات و مشتري مداري رو داره اين ماشينو خريدم.ماشيني كه توي نمايشگاه نشون دادن با ايني كه تحويل دادن به اندازه اي تفاوت داره كه ميشه گفت اين يه مدل ديگست.....!!!!
اگر سيمبل را از اين شركت بخريد انگار كه پيكان خريديد.
اين نامردا تنها چيزي كه براشون اهميت نداره صداقت و مشتري مداريه
از شركت "فلا ن خودرو" هيچي نخريد كه پشيمون ميشد.
بي انصافها
آپشن هاي L90 كه سايپا ميزنه خيلي بشتر از سيمبل هستش !!!!!!
L90 كه توي بازاره حداقل آينه برقي و شيشه بالابر برقيه . حد اقل مصرف سوخت رو نمايش ميده. حد اقل آينه برقي داره . چراغ توي داشبرد را به علت كم كردن هزينه برداشتن(حذف كردن)
باورتون ميشه؟
اين ماشين بلندگو نداره.از همه مهمتر مجهز به سيستم قالپاق شده و ترمز هاي عقب كاسه اي و دكمه هاي كنترلي ماشين كه روي فرمونه حذف شده.
آخه آدم چي بگه ؟
خيالتونو راحت كنم : هيچي نداره
دقيقا همون پيكانه
خدا ميدونه اگر اينو توي نمايشگاه به من نشون مي دادن هيچ موقع نمي خريدم
هيچ موقع
يه پولي ميذاشتم روش يا يه مدل ديگه مي گرفتم.اصلا يه ماشين ديگه مي گرفتم !
مگه مريضم كه ماشيني بگيرم كه بالابر شيشه دستي و داره.
L90 آپشنش از اين ماشينه 80 ميليوني خيلي بيشتره
باور كنيد دوست داشتم حد اقل به اندازه L90 امكانات داشته باشه...
اون روز كه رفتيم نمايشگاه (شعبه مركزي اقدسيه) ماشيني نشون دادن كه همه آپشنهاي منطقي رو داشت و گفتم ماشينه شما همينه اما رينگ نداره و بقيه چيزاش همينه
متاسفانه ماشيني كه تحويل دادن مثل پيكان مي مونه
ميدونم كه ممكنه باور نكنيد
نخريد !
از نگينخودرو نخريد
بذاريد شركتهاي ديگه وارد كنن و با آپشنهاي اصلي رنو اين ماشينو سوار بشيد

ايكاش اين اعتراض به گوش رنو فرانسه مي رسيد.

اينو هم فراموش نكنيد.
اين شركت كلاه بردار نيست و ماشين تحويلتون ميده.ولي باهاتون كاري مي كنن كه با تمام وجود حس مي كنيد كه كلاهتونو برداشتن .
اگر براي خودتون و اعصابتون ارزشي قائليد از اينها هيچ ماشيني نخريد.

هر جاي وطن هستيد سرافراز باشيد
1396/1/30
سلام دوستان مدل pe آینه بغل برقی و بلوتوث داره لطفا راهنمایی کنید
1396/2/3
سلام منم مدل فول این ماشین را دارم همه چیز داره اینه بغل برقی
بلوتوث و کروز کنترل و جی پی اس اینها که الان دارن می دن مدل فول نیست که ارزان تر هم است مثل فلوئنس
مدل فوا سیبمل pe یا se است همه امکانات را داره از نظر هندلینگ ماشین بدی نیست ولی شتاب اولیه کم است
1396/3/14
سلام آقا پویا مدل فول این ماشین Le هست که کامله
مدل Se نسخه نیم فول و Pe مدل پایه هست
1396/5/1
نه نداره
1396/2/4
داشتم نظرات دوستان رو می خوندم، برام جالب بود که اکثریت با استناد به فاکتور هایی که مبنای کاغذی داره و یا وارداتی بودن محصول و غیره نظر دادن. لازم دونستم چند تا توضیح اضافه کنم. بنده سیمبل SE مدل 2017 رو آذر ماه 95 از شرکت بدقول و کثیف نگین خودرو تحویل گرفتم. بدون شک هیچ دلال ماشینی به کثیفی این شرکت تو ایران پیدا نمیشه، بعد از ثبت نام انقدر سر هر موضوعی اذیتتون می کنن که وقتی ماشین پلاک شد، کلا لذت ماشین نو از سرتون پریده. اما بریم سراغ ماشین. موتور هیچ تفاوتی با تندر 90 ندارد، گیربکس نرم تر دنده عوض میکنه، با یکی از دوستان که تست 100 کیلومتر گرفتیم، تندر 90 اتوماتیک زودتر 100 تا رو پر کرد. فنر بندی سیمبل نرم تر از ال 90 بود. کیفیت قطعات به کاررفته داخل اتاق بسیار پایین، ماشین تولید مراکش که از بدترین کارخانجات تولید خودرو تو افریقا هست، می باشد. روز اول که ماشین رو بهم تحویل دادن از عقب ماشین صدای عجیبی میومد، 3 ماه بعد عقب و جلو به صدا افتاد، جوری که اعصاب خرد می کرد. صدا و بی کیفیتی قطعات اتاق بعلاوه کند بودن ماشین تو حرکت، تصمیمم رو برای فروش ماشین قطعی کرد. یک ماه و نیم ماشین رو برای فروش گذاشتم، فقط 5 نفر بهم زنگ زدن. هیچ نمایشگاهی حاضر نشد این ماشین رو برای فروش بزاره و در نهایت چند روز پیش بالاخره تونستم از شرش خلاص بشم. این ها رو همه در نظر داشته باشین، بعد با ال90 اتوماتیک که 30 میلیون از این ماشین ارزون تره مقایسه کنید. حتمی از خریدش منصرف می شین. دوستان مطمئن باشید ماشین بی کیفیت، وارداتی و با برند رنو هم می تونه باشه. بعد از خرید متوجه شدم که نگین خودرو برای ارزون کردن ماشین، یک سری لوازم رو از روی ماشین برداشته. لطفا واقع بینانه تصمیم بگیرید که مثل من پشیمون نشید و چند میلیون ضرر کنید.
1396/2/19
سلام
حدود 2 ماهه كه رنو سيمبل گرفتم ولي بنظرم صداي موتورش زياد مثل وقتي كه اگزوز مشكل داره، البته نمايندگي بردم گفتن كه مشكلي نيست حالا دوستاني كه سيمبل دارند از نظر صداي موتور مشكلي ندارند؟
1396/2/24
سلام دوست عزیز.من ۲ماه میشه ماشینو تحویل گرفتم .صدای موتور‌موتور‌ اصلا داخل اتاق نمیاد.هم تو سرعت بالا هم پایین
1396/2/24
احتمالا از هواکش ماشینتونه.شاید سر هواکش جدا شده
1396/3/13
شيشه هاي عقب خودرو برقي هستن يا نيستن
1396/3/19
سلام
یه هیوندا اوانته مدل ۸۸ به قیمت 55 تا60 میلیون بخرید و یه عمر لدت ببرید.همین
1396/3/25
کلاه بردارترین شزکت نگین خودرو من سیمبر خریدم همینکه بعد ازتحویل یه دور زدم فهمیدم چه اشغالیه بعداز ثمره که تو همه سایتها برای فروش گذاشتم با11 ملیون ضرر فروختم تو رو خدا نخرین اشغاله به تمام معناست
1396/3/26
ایشالا که راستش رو میگی دوست عزیز.
1396/4/9
سلام دوست عزیز می خواستم بدونم اگر نگین خودرو کلاه برداره پس ایرانخودرو چی هستش ؟
وقتی L90 رو از این شرکت خریداری می کنید : 1.دزدگیر نداره 2.سنسور دنده عقب نداره 3. کروز کنترل و لیمیت نداره 4. گل پخش کن نداره 5.روکش صندلی نداره 6.کفی نداره 7.برف پاک کن ها معمولی هست 8. کیسه هوای هوشمند هم نداره . این یعنی اینکه شما برای اینکه تا بخواهید یک سری لوازم اولیه مثل(دزدگیر.سنسور دنده عقب.گل پخش کن.کفی.روکش صندلی)بروی ماشین خود نصب کنید حداقل باید 1ملیون تومان خرج کنید تا تازه یک ماشین معمولی داشته باشید.
پس حالا نگین خودرو کلاه بردار هست یا شرکت های داخلی.
1396/4/18
یعنی شما قبل از خرید هیچ تحقیقی نکردی و اول رفتی هفتاد هشتاد میلیون تومن پول دادی و بعد هم فقط با یه دور زدن متوجه شدی آشغاله؟! خداییش خیلی آدم جالبی هستی
1396/3/27
سلام . فقط یک کلمه
آشغاله به تمام معنا
نگین خودرو شیراز هم از همه آشغال تر
1396/3/27
با سلام
فکر کنم چندین نظر بالا رو یک نفر نوشته باشه اشکالی هم نداره احتمالا خیلی مشکل متوجهش شده
من این ماشین رو دارم و راضی هم هستم یکی از اقوام ما رنو کلوئس جدید گرفته و متاسفانه ماشین خوب درنیومده تو همه برندها طبیعیه
با این رنج قیمت جز ماشین چینی خودروی صفر مناسب و اتومات نداریم اونم با این شرایط فروش که شما با 27 تومن ماشین رو تحویل فوری میگیرید و بقیه رو اقساطی
کیفیت و تکنولوژی این خودرو قابل مقایسه با خودروهای داخلی نیست و ما کاملا ازش راضی هستیم
1396/3/30
با سلام دوستان من تصميم به خريد مدل فول يك سال كاركرده ماشين دارم البته اپشن هاي داخلي بنظرم خوب اومدن،كسانيكه فول اين ماشين رو دارن رضايت دارن از كليات وشتاب ومصرف سوخت؟ايا فني به مشكل برنميخوره؟واينكه واقعا ميگن بازار فروش خوبي نداره همينطوره؟
1396/4/3
قیمتش هیچ تناسبی باهاش نداره. 90 میلیون چه خبره برای این محصول رده پایین رنو. با این قیمت ها میخوان مردم مجبور بشن فرغون های ایرانخودرو و سایپا رو بخرن که رو دستشون نمونه. فکر نکنم کشور دیگه ای تو دنیا باشه که وضعیت قیمت و انحصارگری خودرو مثل ایران باشه. بابا خودروساز بشو نیستید شما با این سیستم کنونی ..بی خیال شید.
سوییس و هلند اصلا خودروسازی ندارند ولی مردمش برترین برندهای جهان رو سوار می شوند.
1396/4/5
از خرید از شرکت شما به خاطر انتقادهای مشتریان شما مبنی بر بی تعهدی به مردم که در سایت وان کار نوشته اند پشیمان شدم.لطفا بررسی نمایید.
1396/4/6
دمه همه دوستان گرم ... تا چند روز قبل قصد خرید این خودرو رو داشتم اما با راهنمایی شما از خریدش پشیمون شدم آخه 70 میلیون پول بیزبون رو بدم که یه خودرو اسمبل شده تو آفریقا بخرم!!!
1396/4/7
مرسی از صحبت همه دوستان، چه منفی و چه مثبت. چرا ما همدیگه رو تخطئه می کنیم؟ عزیزم اون دوستی که منفی گفته، حتما منفی دیده، میایید و متهم میکنید که همگی یک نفر هستن؟ یا اون دوستی که مثبت گفتین، خوب نوش جانتون که خودرو خوب دستتون اومده. بنده هم قصد خرید رو با شرایط خوبی که نگین خودرو گذاشته داشتم، ولی با این نظرات اکثریت، میتونم بگم که حداقل کمی چشمم باز شد، و احتمالا پشیمان هم بشم. به نظر همدیگه احترام بگذاریم.
1396/4/16
با سلام
خدمت دوستان عزیز عرض گنم چرا اینقدر خودروسازان عزیز رو مورد شماتت قرار میدهید آنها هم باید خرج کارمند ها و کارگرانشون رو در بیارند تازه قطعه سازها هم هستند توی هر کشوری سرمایه دار آزاد هست وچون امثال اینها پشتوانه حکومتی دارند همینه حالا شما چهل سال دیگه فریاد بزنید اش کشک خالته،،،،،،،،،
1396/4/17
بعد از 50 سال ماشین داری شرکتی متقلب تر از نگین خودرو ندیدم تمام دورغ صداقت ندارند
1396/5/2
نظرات جالب بود خب من نظرهای مردم رو به زبان انگلیسی خوندم اون کسی که میاد میگه آشغاله بگه از چه نظر آشغاله اگه شما به هر عنوان رفتی پولتو گرفتی یا قراردادتو فسخ کردی دلیل نمیشه ماشینه بدی باشه بنظرم دوستانی که میخوان این ماشین رو بخرن یه سرچ کنن به فارسی یا به انگلیسی فیلم ها و کامنتهای مختلف تخصصی رو بخونن اگه نظرشون مثبت نشد در مورد این ماشین اونوقت حرف شما برادر عزیزم درسته،بعدشم شما بفرما با این مبلغ یه ماشین خوب اروپایی تقریبا صفر یا یه ماشین ژاپنی خوب کم کارکرد معرفی کن
1396/5/5
نگین خودرو یک شرکت بدقول و دروغ گو هست. پانزده بهمن یک سیمبل نقدی خریدم. بیست خرداد 96 تحویل دادن، هنوزم پلاک نشده. تازه صاحب اول و آخرشم خودم. هیچ کس حاضر نیست حتی با یک دو میلیون زیر قیمت هم این ماشین صفر رو از من بره.
1396/6/23
من خریدم! درسته برا تحویل و پلاک کردنش اذیت شدم! ولی ماشین خوبیه! از این چینیا خیلی بهتره! فروششم اونقدرا سخت نیس! فروشش از ام و ام راحتتره!
1396/5/11
سلام یچیزی میگم و میرم.ما الان سیمبل PE داریم ینی ارزون ترین و کم اپشن ترین ماشین.شما سیمبل رو بخاطر اپشناش و یا قیافش نخرین.فقط بخاطر کیفیت ساخت و پایین بودن اصطهلاک بخرین.صدای ورودی به کابین بسیار کم رانندگی بسیار نرم و کم لرزش و هندلینگ خوبی داره.توقع یه ماشین 200 میلیونی رو نداشته باشین ولی واقعا همین که مونتاژ داخل نیست عالیه.با هزینه ی 3 تا 4 میلیونم میشه روش اپشن گذاشت
1396/7/9
سلام. خوبید؟
شما آپشن به این ماشین اضافه کردید؟ مثل کروز؟ یا آینه برقی؟
1396/5/14
باسلام.
اخر برج 12 ثبت نام کردیم تحویل 15 روزه دقیقا 2 ماه طول کشید تحویل دادن.
ماشین کم صدایی هس و کیفیت داخلی ماشین رضایت بخشه
پیرو حرف دوستانی ک میگن اشغاله اگه ماشین ژاپنی و کره ای هم قیمت با این هس شما بگید ما بخریم
1396/5/16
سلام
خب اگه نظرات منفی رو یک نفر نوشته پس ممکنه این تعریف و تمجید و نظرات مثبت رو هم یه نفر گذاشته باشه
بهتره یه کم جنبه داشته باشیم
ایران به واسطه انحصاری بودن صنعت خودرو و قیمت گذاری اجباری از جانب دولت و در کنار ممنوعیت یا محدودیت های جورواجور واردات این نوع کالا به شکل بسیار ظالمانه و غیر منطقی داره با کیفیت بسیار پایین در کشور عرضه میشه و این اسباب تاسف هستش ، دقیقا خارجیا و بخصوص فرانسه متوجه این معضلات و مشکلات در کنار بیشمار مشکل دیگه از جنله انواع تحریم شدن و آشغالترین محصولاتشونو تو بازار ایران عرضه میکنن و متاسفانه مردم ما هم که کم نمیزارن در حمایت از این روند که نتیجش میشه همین ، ماسوای همه واقعیات تلخ صنعت خودرو این مردم هستن که میتونن سبب از رونق افتادن این مدل بهره کشی از جیبشون بشن
به امید روزی که مردم با خرد جمعی جلوی این روال و روند غلط رو بگیرن
1396/5/21
من خيلي ازين ماشين راضيم
بيشتر قطعات موتوريش فرانسويه
خيلي نرم و باكيفيت
به نسبت قيمتش
آخرش اينه كه رنو هستش و برند قديمي
1396/9/5
برادر عزیز اگه 70 تومن میدی رنو میخری حداقل استانداردها رعایت شده ایمنی داره ، ظاهر و کیفیت خوبی داره شما 40 تومن میدی پارس میخری چی داره نه استانداردی نه آپشنی و بدتر از همه نه ایمنی
پس از سنگ این ملکت رو به سینه نزن
1396/5/23
سلام
من هم می خوام یکی از مدل های سیمبل رو بخرم کامنت های مثبت و منفی رو خوندم برخی از ایراداتی که به این ماشین گرفته شده به ماشین بر نمی گردد بلکه خرید یا معامله بدی بوده که بین مشتری و فروشنده صورت گرفته است
1396/5/24
با سلام
بنده يكسال هستش كه سيمبل خريدم
از خريدم خيلي راضيم تو اين رنج قيمتي
خواهشا كسي كه ميخواد اين ماشين يا هرماشين ديگه اي رو بخره بايد از مصرف كننده يا كارشناس نظر بخواد، چون اين سايتها اكثرا دلال ماشين هستن و غير قابل اطمينان ، با تشكر
1396/5/24
سلام
من اين ماشين رو تازه خريدم بعد از كلي تحقيقات، ماشين نرم و خوبيه، نقطه قوتش بيشتر فني ماشين هستش تا آپشناش
اون دسته از عزيزاني كه حتي ماشين رو نديدن و ميگن گرونه، كه حالا يا دلالن يا اطلاعات ندارن بايد بگم كه اولا كدوم ماشين بدرد بخور ارزونه ثانيا اينجا يه ماشين چيني رو ميدن هفتاد تومن
پس فكر نميكنم كه رنو سيمبل گرون باشه.
1396/5/26
سلام
من ماشین‌های زیادی رو تجربه کردم
چه در داخل کشور و چه خارج از کشور
فعلا هم سیمبل خریدم
ازش راضی هستم
به نظر من با این قیمت فقط می شد ماشین‌های چینی خرید که کیفیت اونا هم مشخصه که نه امنیت دادن و نه کیفیت
شرایط پرداخت هم که خوب بود
من خودم 15 روزه تحویل گرفتم البته مانیتور آون رو حدود 25 روز بعد تحویل گرفتم از خوش قولی شرکت تو تحویل ماشین خوشم ازند ولی تحویل مانیتور و دوربین عقب خیلی طول کشید
ولی کلا از خریدم راضی هستم
1396/5/27
لطفا فیلم برسی رنو سیمبل را تهیه کنید .
با تشکر
1396/5/28
تو ایران مردم میرن ۱۱۰ میلیون میدن هیوندای اکسنت ۵۰ میلیونی میخرن که به دو سال نکشیده تعلیق و اتاق ماشین به فنا میره. موتور ماشین هم حداکثر ۱۰۰ هزار کیلومتر براتون کار کنه و بعدش باید یه دبه روغن صندوق عقب بذارین و برای هر هزار کیلومتر ۲ لیتر روغن توش بدارین و هیچ مکانیکی هم ننیتونه تعمیر کنه، چون کیفیت ساخت موتور پایینه و استهلاک قطعات بالاست که موجب مصرف روغن میشه و شتاب ماشین هم افت پیدا میکنه. اتاق ماشین لرزش میگیره و پایداری خودش از دست میده ولی رنو سیمبل حداقل ۱۵ سال ماشینه و فوق العاده نرم و راحت و بی دردسر. کفش هم گیر نمیکنه مثل خودروهای هیوندای. کلا بعد یک سال که این ماشین دارم هیچ ایراد و نقصی درش ندیدم به جز کیفیت رنگش که به خوبی خودروهای تویوتا و یا حتی هیوندا نیست ولی از ایرانیها بهتره. بعد هم ارگونونی صندلی راننده و هندلینگ ماشین به نسبت قیمتش واقعا عالیه. صمن اینکه چون موتور k4m حداکثر قدرت و گشتاورش تو دور موتورهای پایین تری نسبت به هیوندای اکسنت تولید میکنه، شتابگیری و کشش ماشین تو سربالایی خیلی بهتر از اکسنت هست. البته بعد از سه چهار هزار کیلومتر اول. موتور سیمبل هم کم استهلاکه و کاراییش در گذر زمان تغییر نمیکنه
1396/6/6
موافقم👍👍👍👍👍
1396/11/27
سلام.شما فکر کنم اکسنت رو با ژیان ۲۰ سال پیش من اشتباه گرفتی
1397/2/6
در اینکه سیمبل ماشین کم خرج و کم استهلاکیه شکی نیست اما نظر شما در مورد هیوندایی اکسنت کاملا غلطه
1396/6/3
دوستان ماشین قشنگیه ولی اگه بهش اعتماد ندارین با این رنج قیمت اکسنت هم میشه خرید.
1396/6/6
درود بر دوستان
رنو سيمبل رو هر كي خريده و استفاده كرده واقعا راضيه و يواش يواش داريم تو خيابون زياد ميبينيم اين ماشين رو. تازه داره جا ميفته بين مردم
هر چند كه من داستر رو بيشتر ميپسندم
ولي رنو در كل ماشين كم اصطهلاك و بي آزاري هستش
1396/6/9
قطعا حاضرم خودرويي كه تو افريقا اسمبل شده رو بخرم تا اشغالهاي چيني، بسوزه پدر اين بازار كه با ٧٠-٨٠ ميليون تومن هم حق انتخابت بايد بين يك هزار اشغال چيني و دو تادونه ماشين خوب باشه
1396/6/22
ببخشید، مراکش درسته توی آفریقا هست، ولی زیر نظر فرانسه هستش، خیلی از محصولات فرانسوی توی مراکش درست میشه و به جای فرانسوی فروخته میشه. این که آفریقایی هست دلیل بر بد بودن نیست، الان کارخونه آدیداس توی چین، و کارخونه اپل توی چین با کیفیت کشور مادر تولید میشه، فقط نمیدونم چرا خیلی چیزای این ماشین این ال نود و ساندرو هستش ولی سینبل اینقدر بی صدا و نرم و خوبه، مگه موتور گیربکس و حتی زیر بندی یکی نیست!!!............... آها چون اونها آفریقایی ها احتمالا اون لوازمی که باعث صدا کردن میشه از رو ماشین دزدیدن احتمالا که ماشین ایرانی انقدر صدا میده ولی با همون حالت ماشین توی شرکت رنو آفریقا تولید میشه ولی بی صدا، بعد میگن نگین خودرو امروز هست فردا نیست. از دست این بازار ما که یه شرکت ماشین رقابتی وارد میکنه همه میزنن تو سرش.
1396/6/14
سلام، من میخوام از این ماشین بخرم، رنو سیمبل، چند بار رفتم و از نزدیک ملاقات کردم، نمایندگی یدونه را داد گفت برونش، خدایش خیلی نرم و بی صدا بود، نمیدونم چرا بعضی ها اینقدر در مورد قیمتش حرفهای بی منطق میزنن،منطق کشور ما میگه باید به ماشین 5 برابر به قول خودشون بیگانگان پول بدین، دیگه بحس در مورد قیمتش بی مورد هست، ولی در مورد خود ماشین چون من مزدا 323 دارم اون هم کم کار و تمیز بدون رنگ هستش نمیتونم ازش دل بکنم، یعنی وقتی داخل کابین را با ماشین خودم مقایسه میکنم، اصلا جالب به نظر نمیرسه، ولی اگه این مقایسه با مزدا ژاپنی را در نظر نگیری، واقعا ماشین بی صدا، گیربکس خوب، صندلیهای درجه یک، صندوق بزرگ، خیلی نرم تر از ال ممد و ساندرو، فقط ساشی درب صندوق را نمیدونم آخه کدوم ماشین مدل بالا اونجا گذاشته که رنو این کار را کرده. در کل بخرید که خوبه. الان یک ماه است که دقت کردم رو به زیاد شدن هستش.
1396/6/20
مرسی بابت مطلب خوبتون، ماشین خوبیه بدک نیست یکم فقط اسب بخارش کمه
با تشکر
1396/6/22
سلام، چند وقتی بود که در مورد سیمبل تحقیق میکردم، با آنکه بعد از مزدا ۳۲۳ بسیار سالم، کم کارکرد، ونرم داشتم رفتم یدونه مدل اس ای سیمبل خریدم، مزدا را نفروخته بودم که اگه ماشین خوبی نباشه ماشین قبلی را ازدست ندم، ولی خب، دیدم که ماشین وارداتی خیلی خوبه و نرم و بی صدا. از کاربرایی که میخوان از ماشین سیمبل استفاده کنن، لطفا خودشون هم برن ماشین را ببینن، من به یه نتیجه ای رسیدم مثل اینکه خیلی از کاسب ها یا دلالها از این نگین خودرو راضی نیستن و شاید هم شرکتهای داخلی هم چون یه رقیب پیدا کردن زیادی تند میرن، من که چیز بدی از نگین خودرو ندیدم، خیلی هم خوش برخورد بودن. لطفا انتقال بدین.
1396/7/15
خیلی ببخشید ولی عملکرد بد و غیر حرفه ای نگین خودرو چه ربطی به این ماشین داره؟ یه عده بدون اینکه یه بار سوار این مشین شده باشن میان فقط بد و بیراه میگن که این ماشین بدرد نمیخوره و مفتش گروه و ..... اخه برادر من شاید یکی این ماشینو دوس داشته باشه بخاد بخره ازش لذت ببره به چه حقی میایی اینجا چرندیات و مهملات مینویسی بهتره همون لگن خودتو سوار شی.
1396/7/25
همون L90 ه که یه کم لاغرش کردن و با قیمتی بالاتر تحویل مشتریای بیچاره می دن....... با این قیمت اصلا ارزش خرید نداره. تنها نقطه قوتش کیفیت بهتر موتور و فنیش نسبت به ماشین های تولید داخله و نقطه منفیش فرم زشت و غیر آیرو دینامیک، آپشن ضعیف و شتاب کمشه....... تو این رنج قیمت هیوندای اکسنت که برخی از دوستان ضعیف تر از سیمبل معرفی کرده بودند بهتره چرا که از نظر فرم بدنه آئرودینامیک، آپشن، شتاب، قدرت موتور ( 127 ) و مهمتر از همه تکنولوژی پیشرفته موتور کره ای برتری خیلی خوبی رو نسبت به سیمبل نشون می ده.
1396/9/27
با سلام به همه دوستان عزيز
بنده براي سرويس 1000 تاي سيمبل رفتم نمايندگي و انجام شد. منتهي گفتن سرويس بعدي رو 10000 بايد بياي
خواستم از دوستاني كه در جريان هستند بپرسم كه تا كيلومتر 10000 نبايد روغن عوض بشه؟؟
1396/10/14
با سلام
من سیمبل ندارم اما چند سال هست که ال نود دارم که موتور مشابه هست. روغن خود کارخانه فابریک هست و عالیه ... اما اگر روغن elf استفاده کنی تایید شده برای این نوع موتور هست هر 8 تا 10 هزارتا باید تعویض کنید.. برای خودروی شما شاید تا 10000 تا نیاز نباشه چون وارداتی است ... اما اگر در 3000 تا عوض کنی باید بین 8 تا 10 هزارتای بعدی روغن را حتما تعویض کنید .... به هر حال خوبه با یک تعویض روغنی مطمئن مشورت کنید ...
1396/11/27
احتمالا شما خودتون قصد خرید ندارید که اینطور نظر میدید. کسی که قصد خرید سیمبل داره به چیزهایی دقت میکنه که هیوندا یا خیلی های دیگه ندارن ، دقت کنید بازار ما تنوعی نداره و بیشتر اجبار توی خرید محصول هستش. شما میدونید تعویض لنت هیوندا اکسنت چقدر هزینه داره؟ و آیا با هزینه تعویض لنت ال90 مقایسه کردید.؟ و هزاران دلیل دیگر
1397/2/11
من سیمبل دارم برادرم هیوندای ای بیست داره . من از شکل و قیافه ماشین اون خوشم می آمد . ماشین ها را عوض کردیم مصافت ۹۰ کیلومتر را تست زدیم . بعد از این تجربه برادرم از سیمبل خیلی راضی بود خدایی من اصلا از ای بیست خوشم نیامد . رنو سیمبل خیلی نرم و در عین حال پر شتاب ، سیستم ترمز و تعلیق خوبی داره . راننده احساس کنترل و تسلط بیشتری داره .
1396/11/28
با سلام من ۹ ماه که این ماشین رو خریدم معایب و مزایای اونو میگم
اول معایبش
۱ نداشتن آپشن
۲ جنس خشک داشبورد و رودری
۳ گیربکس ۴ دنده که زمان تعویص دنده ها ضربه میزنه
۴ قدرت نسبتا پایین موتور
مزایا
۱ کیفیت خوب قطعات فنی
۲ طراحی خوب با دید عالی
۳استهکام جلو بندی و استعلاک پایین
۴ مصرف سوخت مناسب
۵ از همه مهمتر کیفیت خوب رانندگی .واقعا نرمی و راحتی ماشین مثال زدنیه توی این رنج قیمت
۶ فضای بزرگ سرنشین و با که برای یه خانواده مهم استش
۷ دقت در مسایل اویلیه رفاهی مثل محل نسب صندلی کودک .صندلی تا شو عقب که فضای رارو افصایش میده
۸ ایمنی بالا و منتاژ مناسب
۹ در سرعت پایین صدای موتور داخل کابین میاد ولی در سرعت بالا به هیچ عنوان صدایی داخل نمیاد و هس ارامش و امنیت داره ماشین .
1396/12/23
با سلام ..من حدود یکساله دارم ‌.با توجه به قیمت و شرایط خرید و کیفیت قطعات و مشخصات فنی گزینه خوبیه..
1397/1/14
سلام. ببخشید
ارتفاع ماشین ب جای 1634 ب اشتباه 2634 ثبت شده.
1397/1/15
با سلام- بنده 6 ماهه که این ماشین رو خریداری کردم بسیار عالیه. در مقابل آپشن کم مزایایی همچون نرم بودن و قطعات خوب قرار داره. من قبلا اکسنت داشتم اصلا راضی نبودم به هزار جور مکافات فروختمش. البته از قبل کارشناس بهم گفته بود سیمبل بخر ولی اهمیت نداده بودم
1397/1/21
سلام من سیمبل به مدت ۲ ساله با کارکرد ۳۸۰۰۰هزار کیلومتر دارم استفاده میکنم این خودرو بی ازاریه از تهران تا تبریز و از تهران تا قشم رفتم و امدم و هیچ خرجی برام نزاشته و قبلا ماشین ال نود داشتم سیستم گیربکسش خیلی بهتر از ال نود است و واقعا نسبت به ماشینهای چینی خیلی بهتره
1397/1/27
سلام درود بر شما..من ال ۹۰‌دارم .خواستم عوض کنم..بین بسترن و سیمبل موندم کدومو انتخاب کنم..ممنون میشم راهنماییم کنین
1397/1/28
امیر عزیز اگر میخوای چندین سال ماشینو نگه داری در انتخاب سیمبل شک نکن. برخلاف شایعات بی پایه و اساسی که در مورد این خودرو و تشابه آن با ال90 گفته میشه، فقط موتور و گیربکس در قسمت سخت افزار ی مشابه هستند که یک امر رایج در بین خودروسازان دنیا هست. مثال واضح موتور و گیربکس سراتو سایپا هست که با مدل 2008 با موتور و گیربکس سراتو 2017 مشترکه. از نظر شاسی و قطعات تعلیق و ترمز و کامپیوتر کاملا با ال90 متفاوت هست و کیفیت سواری و هندلینگ سیمبل به مراتب از ال90 بالاتر ه و قابل مقایسه نیستند. چهر ماه هست که یک دست دوم le را با کارکرد 28000 دارم هنوز کوچکترین صدای اضافه ای از داشبورد و بدنه شنیده نمیشه، اتاق بزرگ و صندوق بار بسیار حجیم نسبت به کلاس بدنه خودرو ، سواری نرم و صندلی های راحت جلو و گیربکس هوشمند و سرحال که در معکوس کشیدن ها کم نمیاره از مزایای این ماشین هست. در تیپ le هم امکانات کاربردی خوبی داره و در بحث خدمات هم نگین خودرو حداقل در شهر من خیلی خوب سرویس میده. اگه اطلاعات بیشتری خواستی در خدمتم.
1397/1/29
بسترن
چون همه چی سیمبل شبیه ال90 نیمدونم سوارش شدی یا نه اما اون وسط یه چیز داره به نام کنسول تا آدم دستشو بزاره روش یا لیوان یا چیزه کوچک دیگه ایرو بزار توش اما این ماشین یه تیکه پلاستیک بین دو تا صندلی که فقط میتونی دستتو بزاری روش(اگه نشکنه ،چون خیلی نازکه)بخدا بسترن خیللللللللللللیییییییییی بهتر از اینه
1397/1/29
خریدن رنو سیمبل=بدبخت شدن
چراااااا؟؟؟؟؟ علت از کیفیت ماشین نیست بلکه قیمت خودروه
اگه آدم ال90 داشته باشه و بره اینو بخره پولشو اتیش زده چون همه چی ماشین شبیه ال90ه دوتا آپشن اضافه شده قیمتش شده 100 میلیون آقاااااااینارو میتونه آدم رو ال90خودمون بریم لوازم یدکی بزاریم
به نظر من با بودجه100تا150میلیون میشه یاریس صندوقدار 2015-2016خرید یا کیاریو 2016 یاالنترا 2016-2015هم زیبا تر هستن و هم آپشن بیشتری دارن و ارزش خریدو داره
1397/2/11
دوست من اشتباه نکن . رنو داستر و رنو کپچر هم روی پلت فرم ال نود سوار شده . که چهل میلیون و پنجاه میلیون گرانتر شده . خیلی هم میخرن . اتفاقا راضی هم هستند . من رنو سیمبل خریدم قبلش هم ال نود داشتم اصلا قابل قیاس نیستند . ال نود تعادل نداره سر پیچ ولی سیمبل هر کس سوار بشه اولین چیزی که نظرش را جلب میکنه احساس تسلط بر ماشین و جاده و سرعت و پیچ هست . بدون اغراق میگم . شش ماهه سیمبل دارم یک بار ضربان قلبم الا نرفته عضلاتم سفت نشده . سیستم ترمز و تعلیق و اطاق خوبی داره . بعضی اطاق را به لباس تشبیه میکنند نه لباس نیست اسلکت بدن هست .
1397/3/8
من مدتیست که سیمبل پی ای دارم وخودم واسش دوربین ومانیتور و سنسورفاصله سنج گذاشتم. درکل ماشین کم خرج وخوش رکاب وکم صداییه ونرم وخوش رکابه و می ارزه خریدنش. الان میخوام کروز هم واسش بذارم و میخوام درباره ی کارایی کروزش بدونم. کسی اگه اطلاعاتی داره لطفا دراختیارمن بذاره؟ بذارم یانه!؟!
1397/3/24
من حدود یک سال هست که کروز نصب کردم و دارم هر روز ازش استفاده میکنم و راضی هستم. لیمیتر هم داره. حدود 900 تومن هزینش شد اون موقع، الان نمیدونم.
پا رو روی ترمز میزاری غیر فعال میشه، و سرعت قبلی هم یا دش میمونه و با یک کلید گاز میخوره دوباره تا همون سرعت. توی اینترنت سرچ کنین "رنو پخش". شیشه بالابر عقب برقی و اینه بغل برقی هم اون موقع یک تومن نصب کردم.
1397/4/1
سلام . فیلم بررسی این ماشین رو تبدیل کردید به یه تبلیغ
ی صندلی برداشتید بیرون ماشین نشستید و تبلیغ کردید
مگه صندلیهاش راحت نبود؟؟
همه میدونن طراحی ماشین داچیاست ماشین فیس لیفت ال90 هستش چرا. اخه چرا؟؟؟؟؟
این باید بیاد رو خط تولید قیمتش هم منصفانه بشه به جای ال 90
1397/7/10
رنو سیمبل انجمن داره؟ لطفا آدرسش رو لطف کنید.
1399/1/6
با سلام
من دل منطقه آزاد انزلی، یه مدل 2018 سیمبل دارم
در واقع فیس لیفت همین سیمبل های پلاک ملی هست، تغییرات ایجاد شده در ظاهر مربوط به طرح جدید چراغ ها همراه با دی لایت، طرح جدید سپر جلو، زه مشکی روی در دربها،جک درب موتور، طرح کاملا جدید صندوق عقب، صندوق پران برقی، چراغ های جدید عقب، رینگ های طرح جدید
در داخل فقط طرح غرببلک جدید مثل داستر، و فک کنم سیستم صوتی اندروید
در قسمت فنی تغییرات خاصی نداشته فقط با تحقیقاتی ک انجام دادم گویا مَپ گیربکس رو تغييرات دادن ک تعویض دنده ها بسیار عالی شده ک اصلا با ساندرو یا ال90 اتومات قابل مقایسه نیست
در مجموع مزایا و معایب رو در استفاده 20 هزار کیلومتری خودم عنوان میکنم :
مزایا :
قيمت مناسب، به نسبت‌ ماشین های مثل ساندرو و چینی ها...
کشش بسیار عالی، اینجوری بگم این ماشین رو قدرتی ساختن فقط باهاش باید جاده های ییلاقی رفت و از تیپ ترونیکش در دور 6400 لذت برد
کیفیت واقعا عالی با توجه به قیمت
من نمونه 150تا کارکرد هم دیدم ک مثل اصلا افت کیفیت نداشته، ساندرو صفر داشتم ک داشبورد مثل جقجقه صدا میداد
هندلینگ مناسب
ترمز های مناسب
سیستم صوتی خوب
ایزوله بودن کابین از نظر صدا
فضاي کابین و صندوق بار
دو عدد جای فندکی!
نور چراغ جلو فوق العاده
برف پاک کن عالی عالی مخصوصا ما ک تو شمال هستیم و همیشه بارونه
صندلی های بسيار بهتر از ال 90 و ساندرو
در ضمن موتور سیمبل با ال90 یکم در قسمت سر سیلندر متفاوت هست و با ساندرو یکیه
و...


معایب :
مصرف سوخت صدی 9
تعلیق عقب خشک ولی با اضافه شدن سرنشین بسیار نرم میشه!
لاستیک های 185! البته خارجی ک من با نمونه 205 عوض کردم
فرمان به نسبت سفت
البته داخل جاده عالیه کاملا ماشین م پایدار هست ولی برای داخل شهر و من چون 205 انداختم یکم سفت بنظر میاد
اهرم دنده ی یکم سفت
واقعا دیگه چیزی بدی ازش به ذهنم نمیرسه


در کل این ماشین جون میده برای مسافرت
پایدار، جادار، با وجود بار و سرنشین بسيار نرم در جاده کم مصرف( 7) و ایمن...امیدارم تجربیات در مورد این ماشین به شما برای تصمیم گیری کمک کرده باشه
1399/6/31
به مراتب کسی که سوار هر دوی این خودروها میشه تفاوت به وضوح کیفیت بالاتر رو در رنو سیمبل میبینه، خودروی وارداتی تولید فرانسه و خودروی تولید شرکت سایپا! مقایسه اشتباست، درسته که به دلیل وجود دلال ها خودروی سیمبل قیمتش افت کرده اما این یک فرصت است برای کسانی که واقعا میخان ماشین خوب سوار شوند تولید های آشغال چینی و ایران.
1399/12/1
اونایی که میگن با ال نود فرقی نداره یه نابغه هستن!
1401/6/21
سلام من بین رنو سیمبل اتومات و ال نود اتومات موندم کدوم رو بخرم ؟ حالا به نظر شما کدوم رو بخرم که از حالت خدمات پس از فروش خوب بخرن و شتاب در سربالایی مورد قبول باشه ؟ ممنون میشم که راهنماییم کنید
1401/8/10
سلام
پایه چراغ مهشکن های رنو سیمل چی هستش؟