موضوعات داغ

ماشین مزدا دو کابین

(4.4/5) 185,317 رای

وانت کارا ۲۰۰۰ یا به عبارتی دیگر نسخه ایرانی شده از مزدا سری B2000 را باید یکی از محبوب ترین وانت های کلاسیک موجود در بازار کشورمان قلمداد کرد که در سال های دور در حد فاصل پیکان وانت و وانت زامیاد قرار می گرفت و ترکیبی از عملکرد کارآمد زامیاد و سواری نسبتا شهری وانت پیکان را ارائه می داد.

0 km/h
حداکثر سرعت
0 liter/100km
مصرف سوخت
1999 cc
حجم موتور

مشخصات مزدا دو کابین

کلاس بدنه
وانت
انتقال نیرو
دیفرانسیل عقب
نوع جعبه دنده
5 سرعته دستی
حداکثر توان
112 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
4 سیلندر

مزایا و معایب مزدا دو کابین

مزایا

معایب

بررسی مزدا دو کابین

عرضه این مدل در بازار کشورمان به سال 1361 باز می گردد و با بیش از 30 سال تولید می توان وانت مزدا را یکی از پر تقاضا ترین خودروهای تجاری درون کشور قلمداد کرد که در کمال تعجب برخلاف رقبایش با انتقاد چندانی نیز مواجه نبوده است. با این حال طی سال های اخیر و در پی تحریم های ظالمانه صنعت خودرو شاهد جایگزین شدن این وانت محبوب با مدل کارا هستیم که به نوعی از همان شاسی و پلت فرم مزدا بهره می برد اما با لوگوی اختصاصی بهمن و موتوری به عاریت گرفته شده از شاخه چینی میتسوبیشی روانه بازار شده است و در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این خودرو بپردازیم.

داخل مزدا دو کابین

به محض نشستن پشت فرمان وانت کارا احتمالا حدود 40 سال تاریخچه تولید این خودرو برایتان مرور خواهد شد. طراحی کلی داشبورد براساس مدل اولیه فوق العاده ساده و اقتصادی و براساس پلاستیک خشک شکل گرفته است اما فرمان و برخی از ادوات داشبورد نظیر دسته راهنما و برف پاک کن کاملا متفاوت هستند و ظاهرا از توسط تامین کنندگان قطعات خط تولید سایپا تولید شده اند چرا که فرمان به شکل جالبی به خانواده ساینا و کوییک شباهت دارد. دکمه های زمخت در بخش مرکزی داشبورد که به کولر و بخاری مربوط هستند. درز بزرگ بین قطعات مختلف نظیر درب داشبورد و اضافه شدن خط برش های مربوط به جاگذاری ایربگ شاگرد به داشبورد از جمله مواردی هستند که به طراحی داشبورد مدل اولیه آسیب زده اند و حسن ختام این بخش نیز وجود ترمز دستی در سمت راست فرمان خودرو است که به شکل عجیب و غریبی با سایر قطعات کابین ناهماهنگ به نظر می رسد و شما را در یک آن به یاد خودروهای نیم قرن قبل می اندازد.

داخل وانت مزدا

طبیعتا در نسخه های دوکابین مشکل آزاردهنده کوچکی فضای سرنشین جلوکمتر احساس می شود اما در عوض صندلی نیمکت مانند عقب برای سرنشینان ناراحت احساس می شود در نسخه های تک کابین هم کمبود فضای داخلی کاملا محسوس است.

طراحی مزدا دو کابین

با قریب به چهاردهه تولید حالا نقد طراحی وانت کارا نمی تواند محل چندانی از اعراب داشته باشد اما در توضیحی کوتاه می توان گفت که طراحی بسیار ساده و هماهنگ بخش های مختلف بدنه این خودرو که با استقاده از خطوط مستقیم و چراغ های مربعی و مستطیلی شکل گرفته است همچنان زیبا و چشم نواز جلوه می کند و نماد کاملی از طراحی ساده اما ماندگار است که علیرغم قدیمی شدن هنوز آزاردهنده نشده است. این درحالیست که طراحی خودروهای مدرن با وجود انواع و اقسام سپرها و جلوپنجره های اغراق شده و چراغ های نامتوازن به سرعت از مد می افتد و ناهماهنگی را فریاد می کشد.

وانت مزدا

امری که در خصوص خودروهای کلاسیک کمتر اتفای می افتد و البته که توصیف وانت کارا به عنوان یک وانت با ظاهر کلاسیک نیز به هیچ عنوان دور از انصاف نیست. البته متاسفانه باید تاکید کرد که مونتاژ بدنه به دقت صورت نگرفته و ناهماهنگی خط و خطوط قطعات مختلف و درزهای باز بین قطعات بدنه تا حد زیادی توی ذوق می زند. شاید مهمترین تفاوت ظاهری کارا نسبت به مزدا سری بی، فارغ از تفاوت در طراحی سپرها، طراحی مجدد جلوپنجره باشد که با بزرگتر شدن چراغ های جلو نیز همراه بوده است به شکلی که با حذف چراغ های راهنمای از روی سپر جلو، دو بخش مستطیلی باریک به یک سمت چراغ های مربعی مدل اولیه اضافه شده است و همین مساله نیز در کمال تعجب، تاثیری منفی را بر روی طراحی ساده و هماهنگ مدل اولیه به دنبال داشته است. همچنین تغییر رنگ رینگ فولادی چرخ ها به مشکی نیز تاثیر مثبتی به دنبال نداشته است اما خبر خوب آنکه با چند تغییر ساده مانند تعویض جلوپنجره، رینگ ها و کاستن از ارتفاع بیش از حد بلند بدنه می توان طراحی نوستالژیک و جذاب وانت مزدا سری بی را احیا کرد.

مشخصات مزدا دو کابین

کارا از نظر بدنه و شاسی تفاوت خاصی با مزدا سری بی ندارد و تنها مجموعه موتور دولیتری قدیمی مزدا طی سالهای اخیر با یکی از موتورهای مهندسی شده توسط میتسوبیشی برای بازار چین جایگزین شده است که البته این جایگزینی شامل برخی از تغییرات فنی نظیر تعویض دسته موتورها و جانمایی اجزای مختلف نیز بوده که توسط مهندسان بهمن موتور به انجام رسیده است

موتور وانت مزدا

موتور 2.0 لیتری کارا که در واقع جایگزین موتور قبلی 1.7 لیتری (مشترک با آریسان) شده است، با توان 111 اسب بخار در دور موتور 5400 می تواند گشتاوری معادل 171 نیوتن متر را در حد فاصل دورهای 2000 الی 4500 دور بر دقیقه تولید نماید و با نسبت تراکم 9.5 به یک تا حد زیادی با بنزین موجود در کشور سازگاری دارد. تولید حداکثر گشتاور در دور موتور نسبتا پایین نیز بدین معناست که این پیشرانه سازگاری مناسبی با کاربری کارا به عنوان یک وانت دارد و برای حمل بارهای سنگین نیازی به رانندگی با دورموتورهای بالا نخواهید داشت. ترمزهای دیسکی جلو و کاسه ای عقب در کنار فنربندی شمش چرخ های عقب نیز از جمله دیگر مشخصات رایج در وانت بارهای داخلی است که در خصوص کارا نیز تفاوتی از این حیث وجود ندارد.

تجربه رانندگی

اگر تجربه راندن وانت مزدا سری بی را داشته باشید احتمالا با گذشت اولین دقایق پشت فرمان وانت کارا به هماهنگی موتور و گیربکس و در دسترس بودن گشتاور این خودرو نمره قبولی خواهید داد به شکلی که به عقیده بسیاری از رانندگان شتاب و قدرت این پیشرانه جدید از موتور اصلی مزدا ۲۰۰۰ بهتر است و در مورد دوام بلند مدت نیز به نظر می رسد که مشکل چندانی تا حدود یکصدهزار کیلومتر کارکرد وجود ندارد. به لطف وجود هیدرولیک فرمان از سفتی بیش از حد فرمان که پدیده رایجی در خودروهای وانت موجود در کشور است نیز اثر چندانی دیده نمی شود و تنها باید گفت که میزان صدای ورودی به کابین تا حدی آزاردهنده است و لزوم عایق کاری بهتر را یادآور می شود. وانت مزدا به طور کلی در مقایسه با زامیاد و حتی پیکان و آریسان وانتی نرم تلقی می شود و این مساله خوشبختانه در خصوص کارا هم به قوت خود باقی است هرچند که به نظر می رسد از کیفیت کمک فنرها در مقایسه با نسخه های اصلی کاسته شده است و به ظور کلی کیفیت فنی قطعات جلوبندی و موتور و گیربکس در مقایسه با کیفیت اصیل نسخه ژاپنی مزدا زمینه نگرانی مالکین را فراهم می آورد اما در عین حال ایراد فراگیری نیز که به شکل اپیدمی وجود داشته باشد در این خصوص دیده نمی شود. قدرت ترمزگیری در زمان خالی بودن خودرو از بار قابل قبول به نظر می رسد اما با اضافه شدن بار درخواهید یافت که ترمزها عملکرد چندان مطمنی ندارند و شاید بهتر باشد که از حمل بارهای بیش از ظرفیت مجاز خودداری شود.

مشخصات فنی مزدا دو کابین

نام خودرو
مزدا وانت دو کابین
کشور سازنده
پرچم کشورایران
سال (طراحی)
1977
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1999 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دیفرانسیل عقب
حداکثر قدرت
112 اسب بخار در 5400 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
171 نیوتن متر در 2000 دور در دقیقه
جعبه دنده
5 سرعته دستی
شتاب 0 تا 100
-
حداکثر سرعت
-
وزن
1330 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4820 طول - 1620 عرض - 1560 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2865 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین مزدا دو کابین

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • -
 • -
 • -
 • 66 لیتر
 • یورو 5
 • -

امکانات و تجهیزات مزدا دو کابین

وانت کارا 2000 از حیث امکانات رفاهی یک خودرو کاملا ساده محسوب می شود و به فرمان هیدرولیک، کلاچ هیدرولیک، کولر و دو کیسه هوا برای راننده و سرنشین به همراه ترمز ABS مجهز است.

امکانات مزدا دو کابین

کیسه هوا
کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
سیستم صوتی
-
ترمز و پایداری
ABS - ترمز جلو دیسکی و عقب کفشکی
دیگر امکانات
ظرفیت بار 600 کیلوگرم، سیستم تهویه کمپرسی مکانیکی با گاز R134a

رقبای مزدا دو کابین در بازار

شاید بتوان گفت که وانت مزدا در بازار داخلی کشورمان رقیب مستقیم وانت آریسان محسوب می شود که البته از حیث مشخصات فنی و قابلیت حمل بار نسبت به این خودرو برتری دارد اما اخیرا شنیده می شود که تولید وانت آریسان نیز متوقف شده و این خودرو قرار است جای خود را به یک وانت دیفرانسیل جلو بر مبنای پلت فرم پژو ۴۰۵ بدهد با این حساب پر واضح است که وانت مزدا بار دیگر به خودرویی بی رقیب تبدیل شده و در کنار وانت زامیاد به عنوان تنها گزینه های موجود برای حمل بارهای سنگین محسوب می شود چرا که وانت پراید و آریسان جدید دیفرانسیل جلو به دلیل فقدان شاسی مستقل از عملکرد مناسبی در مواجهه با وزن زیاد برخوردار نیستند. از طرف دیگر وانت زامیاد اخیرا به عنوان کامیونت عرضه می شود و از این رو می توان گفت که وانت کارا عملا به گزینه ای بی رقیب به عنوان یک وانت درون شهری دیفرانسیل عقب تبدیل شده است و همین مساله نیز باعث شده تا قیمت نسخه های جدید این خودرو در بازار از ۲۳۰ میلیون تومان نیز فراتر برود.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی
 • 220,000,000 تومان - بروز رسانی در جمعه 1 تیر
 • گروه بهمن

نظرات کاربران

140 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1392/5/24
يه كابين رو هم نيون بديد
1392/6/23
با عرض سلام قیمت جدید وانت مزدا دوکابین تک سوز میخواستم
1396/12/2
خوب است
1392/7/7
با سلام
برا خرید چطور باید اقدام کنیم
من یه دوکابین سفید میخام
چطور باید تقاضا خرید بدم
این ایمله منه
mohebbelian@yahoo.com
1392/7/9
سلام :
لطفا آخرين قيمت نماييدگي فروش مزدا دوكابين و شرايط ثبت نام را اعلام نماييد
1392/7/12
مزذا 12 سوپاپه پشتش هم نوشته
1392/7/17
کولرهم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1392/7/18
بله کولر هم داره قیمت تک گانه سوزش هم 28000000 تومنه 12 سوپاپه 5 دنده جلو حجم موتور 2000 انزکتور با abs ترموز .
مشکل این ماشین دور فرمون کمشه اینم واسه ایمنی خودرو هست که اگه بار خورده منحرف نشه توی دور زدن سریع ومشکل دوم این خودرو سرعت بالای اون هست چون به راحتی 405 پرشیا و خیلی از ماشینای دیگه رو اگه بخای میتونی پشت سر بزاری که این راننده رو خیلی وسوسه میکنه وخطرناکه .ولی تا دلت بخاد برات کار میکنه مرگ نداره 6ساله دست راننده دادمش ولی مثل ساعت کار میکنه .جدیداش میگن یه کمی چینی توش کار شده که اونم قطعات اصلیش و شامل نمیشه ولی همین یه مقدار تعمیراتش رو زیاد کرده که میتونید بعد از 2ماه کار کردن برید نمایندگی وبا قطعات اصلی عوضش کنید تا یه عمر براتون کار کنه مخصوصا جلوبندی رو حتما ژاپنی بزارید و ماهی یک بار گریسکاری یادتون نره لاستیکشم عوض کنید ونیم پهن بزارید تا نرمتر شه داداش.
1402/2/17
مدل جدیداش هم ماشینای خوبیه یا مشکل داره دوستان؟
1402/9/2
سلام.شما کارا 2000 دارین یا مزدا؟
کاراها توی جاده تا چند کیلومتر میرن ک تعادل هم داشته باشن؟
1392/8/3
سلام مزدا دو کابین 1600 میخواستم اگه کسی سراغ داره بهم زنگ بزنه ممنون 09132105423
1392/8/3
سلام405glxدارم مدل85فنی سالم بیمه2ماه بامزدا2کابین 85تعویض میکنم
1398/12/6
مزدا88دارم
1392/9/2
مازدادوکابین دودیفرانسیل مدل1991اسپرت
4ماه بیمه 6سال تخفیف فنی کاملا سالم
4حلقه نوپیکابی وباربند پیکابی تکسوزماهانه400لیتر
تازه نقاشی شده کفه وتودوزی نو
قیمت22000000 تومان
شماره تماس09189850105
09188762199
1392/9/6
باسلام.
خریدارمزدا دوکابین 2000 ازمدل80 تا86 هستم.لطفا اگه سراغ داریدبا این شماره تماس بگیرید 09195859852 مصرف کننده هستم
1392/9/25
سلام.
من یک مزدا دو کابین 2000 مدل84 و تک سوز و کولر دارو 12 سوپاپ مشکی دارم میخواستم ببینم تهران بفروشم بهتره یا همین ارومیه؟ اگه قیمت حدودی هم بهم بدین ممنون میشم
1400/9/24
آخه احمق،این سوال چه ربطی به بررسی فنی خودرو داره! ای ریدم تو صورتت ترک خر
1401/7/17
خطاب به اونی ک گفت ترک خر. به مادرت سلام برسون
1401/7/18
الحق باید سوار ژیان مدل 1954میشدی تا مزدا... تف به سوالت
1392/10/6
سلام
خریداریک مزدادوکابین دوگانه سوزرنگ فابریک مدل85و86هستم
شماره09119808570
1401/2/23
من ترک نیستم ولی توهینت مشخصه که پدرت نامعلوم است.
1392/11/24
چگونه می توان ا زقیمت مزدا دو کابین با خبر شد؟
1392/11/28
با سلام خریدار مزدا دوکابین سفید یا آبی نفتی دوگانه هستممدل 88تا به بالا 09126889637-09362462967
1392/12/13
من یه دونه تک کابین مدل 86 دارم واقعا ماشین خوبیه تا حالا یه تنظیم موتور ساده هم نبردم 4ساله یه قطره آب به رادیاتش اضافه نکردم و مثل ساعت کار میکنه . دم سازندش واقعا گرم
1392/12/24
مزدا دو کابین مدل 90 به بالا برا خرید نیاز دارم
1398/4/10
یه دوکابین مدل2000 سال 97دارم
1393/1/3
سلام مزدا دوکابین دوگانه سفید بی رنگ لاستیک دور سفید هنکاک نو بیمه 6 ماه دزگیر ماجیکار کفپوش بسیار تمیز09396509667
1393/1/6
اگه ماشین دست دوم زیاد بود رازی بودم
1393/1/11
وانت مزدا دو کابین مدل 87 رنگ نقرآبی استفاده شخصی"فروشی
09371241551
1393/1/13
عزیزم مزدا موتورش 12 سوپاپ هستش.
1393/1/20
خريدار يك مزدا دو كابين 2000 تميز 89-90-91
1393/1/30
سلام
مزدا 2000 رفسنجان مدل 1991 رنگ سفید صدفی متالیک به علت کهنه شدن رنگ تازه رنگ شده کاملا اسپرت شده 23میلیون
09137852991
1393/2/4
با سلام فروشنده یک دستگاه مزدا دوکابین مدل 1388 رنگ آبی نفتی بدون رنگ دارای 5 سال تخفیف بیمه 29000000تومان شماره تماس 09371927298
1393/2/8
مزدا رفسنجان سفید صدفی متالیک با یک سال بیمه بدون تصادف رینگ اسپرت سیستم صوتی فوق حرفه ای تودوزی شده وسانروف خلاصه تک تو ایران فقط 30تومن مدل1991
1393/2/25
تعداد سوپاپش 12 تاست نه 8 تا
1393/3/1
خریدار یک مزدا دو کابین محدوده 18 تومان 09143800124
1399/10/18
اینجوری نمیشه خو یعنی سر هر سیلندر 3 سوپاپ قرار داره؟ اگه یکی دود یکی هم هوا باشه سوپاپ 3 ومی چیه؟
1393/3/14
فروش یک دستگاه مزدا دو کابین تک سوز-مدل 91-44000کارکرد-در حد صفر بسیار تمیز-گیلان 09356617346-09111402765
1393/4/7
ﺧﺮﻳﺪﺍﺭ ﻳﻚ ﻣﺰﺩﺍ ﺗﻚ ﻛﺎﺑﻴﻦ 84-85 ﺗﻤﻴﺰ
ﻣﺤﺪﻭﺩﻩ 15 ﺗﻮﻣﺎﻥ

09112330106
93/4/7
1393/4/17
خريدار فوري
ﻳﻚ ﻣﺰﺩﺍ ﺗﻚ ﻛﺎﺑﻴﻦ 80-84 ﺗﻤﻴﺰ
ﻣﺤﺪﻭﺩﻩ 15 ﺗﻮﻣﺎﻥ
1393/5/3
مزدا2کابین فروشی.نقره ای.89.بسیار تمیز09391584950
1393/5/7
از دوستان کسانی که وانت مزدا دارن سوالی داشتم ... اون هم اینکه آیا مزدا وانت کارت سوخت داره ؟ یا بدلیل حجم موتورش تعلق نمیگیره !
1393/5/19
سلام وانت کاپرا محدوده 40 میلیون خریدارم حتما رنگ سفید09111003169
1393/5/19
یک دستگاه وانت مزدا دو کابین مدل 82موتور تازه تعمیر دو گانه با کبسول 25 کیلویی بیمه تا آخر برج 11به شرط 09124320617
1393/5/29
خریدار مزدا دو کابین تمیز تا 25میلیون تومن استان گیلان.09371233041
1393/9/26
الان مزدا دوکابین موتور جدید 27900000 در نمایندگی ها موجود است.
1393/6/4
سلام خریدار مزدا دوکابین حدود مدل88. 89خریداریم
1393/6/8
مزدا دو کابین مدل 83 بسیار تمیز کارکرد 260 یک سال بیمه لاستیک نو پهن هانکوک کره مشهد 09355469998
1393/6/12
مزدا 2 کابین رنگ دودی متالیگ مدل83 - یک سال بیمه - 4حلقه لاستیک نـــــــــو هانکوک کره - دزد گیر - روکش صندلی - شیشه ها دودی - تمیزی و زیر پا در حد 90 - کارکرد 260هزار - دو برگ سنده
آدرس مشهد 09355469998
1393/9/20
یقیمت ونوع سوخت
1393/7/15
خریدار خودرو مزدا دوکابین صفر.اقساطی 15/7/93
1393/8/7
خریدار مزدا 2 کابین تمیز .بین سال های85 تا 90
1393/8/19
سلام در جواب اقای علی ایمان بله کارت سوخت داره
1393/9/5
خریدار وانت دوکابین مزدا با چک سه ماهه هستم لطفا فروشنده های واقعی تماس بگیرن ممنونم
09128944312
1393/9/10
با سلام .خریدار وانت مزدا مدل 82 تا85 هستم پنج میلیون نقدی دارم باقیمانده قسطی پرداخت میشه.مورد بود بهم جواب بدید ممنونم
1394/3/10
لطفاباشماره-09111585881مازندران نکاتماس حاصل بفرمائید د رخدمتم تشکر
1393/9/17
سلام خریدار ماشین مزدادوکابین هستم مدل88به بالا
1394/4/14
باشماره 09144189093 تماس بگیرید
1394/5/15
سلام شما مزدا دوکابین خريداريد مدل 90
1394/8/15
من دارم .میخوای؟؟؟؟مدل 93 تحویل برج2 94
1393/10/4
خریدار مزدادوکابین قسطی 12000000نقدو مابقی اقساط.مدل 86 تا 88.ممنون
1393/10/6
خریدارمزدا تک کابین بصورت 70درصد نقد مابقی اقساط میباشم
1393/11/2
خریدار خودرو دو کابین مزدا باقیمت تقریبا 20 ملیون تومان گی باشم
1394/7/17
دارم 09124245660
1393/11/9
خریدار مزدا دوکابین ۸۵ تا ۸۹ معاوضه با پراید صبا۸۸ الباقی نقد
1393/11/16
در صورت خرید مزذا به مشخصات فوق با شماره تلفن 09133101936 تماس حاصل فرمایید محمدی
1393/11/25
با عرض سلام،اقساط بلند مدت هم داره؟
1394/2/25
سلام آقایون ! کسی هست ازکیفیت این وانتا خبر داشته باشه؟ ممنون میشم صادقانه پاسخ دهید. تشکر
1394/8/20
بله من دارم تک کابینشو البته مدل 90 مدل بالا یکم از کیفیتش کاسته شده بعد این کارا 2000 میگن 16 سوپاپه ما که ندیدم در کل مزدا عالیه
1394/2/27
سلام وانت مزدا سفید حدود قیمت بیست تومان .تمیز اگه بود خریدارم
1394/3/26
سلام مسعودم وانت مزدا دو کابین مدل۶۵ تا ۷۰ خریدارم
1394/10/3
عزیزم سری ۲کابین کاربا فقط از سال ۷۹تا 89با کیفیت ساخته شده و در کل از ۱۳۷۹تا الان ساخته شده
1394/11/22
سلام دو دستگاه مدل 70 دارم
1394/5/7
سلام ببخشید از آذربایجان شرقی کسی مزدا نداره
1394/5/18
سلام
خریدار مزدا وانت تک کابین تک سوز سفید صفر یا ۹۳ میباشم
۵.۰۰۰.۰۰۰ نقد باقی اقساطی
فوق العاده تمیز میخام
چون باهاش نمیخام کار کنم
1394/6/15
سلام مزدا 2000 سوپاهاش12میشه نه8
1394/7/5
مزدا 2000تعداد سوپاپ هاش 16 سوپاپه نه 8و12
1394/6/16
حیف ماشین که همچین ضعف هایی دارد
1. فرمان هیدرولیک نیست 2. شیشه ها برقی نیست3. ترمز ها ضعیف است 4.جلو بندی ماشین ضعیف 5.در های ماشین خیلی ضعیف است
1394/10/22
موافقم بانظر شما
1394/7/14
جای مزدا دو کابین با موتور 2 هزار و 8 سوپاپ که فرمانش هیدرولیک نیست و شیشه های برقی نداره و با اون جلو داشبورد قدیمی و مزخرف و عتیقه کارا دو کابین با موتور 2000 شانزده سوپاپ بخرید کهخیلی سرتر از مزدای عتیقه هست . البته مردم ما عاشق چیزای قدیمی هستن به این گمان که قدیما چیزای خوب تولید میشده
1394/9/27
اتفاقا درسته که مزدا مشکلاتی داره ولی به موتور 2000سی سی اش نگاه کن من خودم با مزدا دو کابین 180 سرعت رفتم و با 1.200کیلو بار 130تا سرعت رفتم مزدا موتورش به هزارتا کارا می یرزه
1395/1/23
اون کارایی که شما خیلی ازش تعریف میکنی موتورش dae چینه و مثل بقیه چینیا اشغال، مزدا 2000 قدیمی هم باشه هزار شرف داره به این کارای اشغال
1395/4/1
کارا موتورش چینیه و ب درد نخور.ما مزدا دوکابین مدل 88 داریم تا الان ک 7 ساله داریمش فقط روغن عوض کردیم.تا دلت بخواد تو کوه اینا روندیمش پا ب پای پاترول و اینا.آخ نگفته،ن مثل کارا ک کلا چینیه.تا مدلای قبل 90 قطعات اصل ژاپن،هیچ دردسرو اذیتی ندارن اصن رنگ تعمیرگاهم نمیبینی
1395/6/13
مزدا 8 سوپاپی که فرمودید تا سال 82 بیشتر تولید نشد که کاربراتوری بود از سال 83 تا حالا همگی 12 سوپاپ ژاپنه وسری 16 سوپاپشم طرح ژاپن اما ساخت چینه که اصلا کیفیتم نداره داشبورد قدیم کیفیتش خیلی بیشتر از مدل های بالایی هست
1395/10/23
مقایسه چین و ژاپن هههههه
1396/1/8
مطمئنا شما یکی از همون هایی هستین که کارا دارید
به نظر من به جای تعریف الکی روی کاغذ ببینید توی عمل چطوره...
مزدا های قدیمی رو که روشن میکنی باهاش گاز میدی یه غرّش خاصی داره که حس غرور به ادم دست میده ولی وقتی این کارا های جدید روشنه انگار پیکان وانت روشنه....
حالا بقیه چیز ها دیگه بماند....
1394/7/21
سلام میخاستم بدونم مزدادوکابین فروش شرایطی داریدیافقط نقد
1394/8/22
مزدا دو کابین بصورت اقساطی خریدارم دارییییییییییییییییییییییییییییییید
1396/4/8
اره بصورت اقصاطی خریدارم شرایطش چطوره مرسی
1394/9/11
مزدا دوکابین با اتاق عقب فایبر گلاس مدل 92ب قیمت 34میلیون تومان ب فروش میرسد
1395/6/31
اقساطی.می.خامش
1394/9/22
مزدادوکابین 2000فروشی مدل 91بیرنگ 73000کارکرده یکسال بیمه سالم
1394/10/22
قیمت ش چنده
1395/10/3
قیمت ؟
1396/5/20
قیمت چنده
1395/1/5
وانت مزدا دو کابین میخوام رنگ سفید ...دوگانه فابریک ...درحدصفر.....مدل از 88الی 90..... رینگ اسپرت....
1395/1/7
رنگ نقره ای دارم مدل ۸۹ کارکرد ۹۰۰۰۰ در حد صفر
1395/2/19
مزدا دو کابین دوگانه سوز یا گازوییلی هم هست .....؟ اگه هست قیمتش چنده....؟؟
1395/5/26
سلام
کسی استفاده از همه کلید ها ریموت مزدا دوکابین مدل 1386بلده بما یاد بده.
1395/6/27
سلام من با 20ملیون میتونم مزدا دو کابین رنگ سفید مدل 90فابریک بخرم لطفا سریع جوابم رو بدید
1396/1/22
داداش مزدا دوکابین2000 رنگ نقره ای تمام فابریک مدل ۸۹ تک گانه 27/000/000 خرید و فروش میشه تو چطور مدل 90 تمام فابریک رو میخوای 20 تومن اگه پیدا کردی یکی برام بگیر 2 تومن میذارم سرش ازت میخرم
1395/6/31
سلام به نظر شما مزدادوکابین2000بگیریم بهتره یا زامیادشوکادوکابین
1395/7/1
چرا نوشته کشور سازنده ایران اصل مزدا ژاپنیه، درسته یه چند سالی هست ایران مزدا تولید میکنه، و ناگفته نمونه بدنه ماشینو طوری ساخته که 3 سال نشده ، من میپوسه، من مدل نودشو دارم موتوریش عالیه، چون اصل ژاپنه و مث ساعت کار میکنه. ولی بدنش.....
1395/8/4
37 مليون پول از شما ميگيرن که تکنولوژي 40 سال پيش ژاپنو بهتون بدن، خب اگه اينجوريه ژيان هم فرانسويه. من امروز بعد از کلي تحقيق رفتم پيکاپ تندر ثبت نام کردم. جالبه بدونيد که يکي از وانتاي محبوب اروپاس که از سواريش بيشتر طرفدار داره
1395/10/5
دوست عزیز تندر وانت دیفرانسیل جلو هست و نمیتونه بارزیادی ببره و در کوه وکمتر و صحرا هم استقامت نداره
1396/6/3
اولا تندر پیکاپش اصولا با مزدا قابل مقایسه نیست. مزدا موتورش 2 لیتری 12 سوپاپه که گشتاور بالایی داره دوما مزدا عین نیسان یه وانت شاسی دار هست و تا 2 یا 3 تن میتونی روش بار بزنی بدون نگرانی سوما مزدا مثل تمام وانت های روز دنیا دیفرانسل عقبه. مزیت بزرگش موتور فوق العادشه که واقعا کم صدا و پرقدرته وشتاب بسیار عالی داره به صورتی که تو جاده اکثر خودرو هایی مانند پژو و سمند به جز حالا elX رو به راحتی جا میزاره. اینو کسایی که واقعا مزدا دارن رو خوب میدونن. عیب بزرگش ترمز های ضعیفشه که نسبت به وزن خودرو که حدود یک و نیم تن هست و همچنین موتور پر قدرتش خیلی ضعیفه.
1395/9/9
حدود یک ماه است که مزدا تک کابین از نمایندگی تحویل گرفتم چرخهای عقبش بسیار داغ میکنن در حدی که جام شود حدود ۶بار رفتم نمایندگی مکاتیکها رو چرخهاش کار میکنن ولی عیبش برطرف نمیشه فقط از مسولین گروه مزدا میخوام اگه نمیتونین این چنین عیبهای پیش پا افتاده را رفع کنید چرا اقدام به فروش خودروهای ژاپنی میکنید؟؟؟؟مگه مردم الافند که این همه برن نمایندگی و بیان ان هم بینتیجه ان هم بخاطر ندانم کاریهای مهندسهای منتاژکار شما علی از بندرعباس
1395/10/23
واسه منم همین عیبو داره
1397/2/31
سلام
ما دو کابینشو داریم.همین مشکلو داشتم خودم رگلاژ ترمز دستی و پایی را تنظیم کردم،خیلی بهتر شد.علت داغی اینه که لنتها خیلی به کاسه ترمز عقب چسبیدن.
موفق باشی
1395/9/23
شرایط چه جوری است
1396/1/1
سلام
من میوام یک وانت دو کابین بخرم که بشه برا مسافرتم روش حساب کرد
چهمدلی بهتره بین مدل های موجود
1396/1/14
شما سوار مزدا نشدید که فرق ماشن رو بدونید همون بهتر که (کارا پیکان)سوار شید
1396/8/7
بابا بنده خدا میگه صفرشو خریدم چرخهاش داغ میکنه گرفتار این ایرادش شدم غیبت دور بری هاتو نکرده که .تو که اسمت حسن مزداست اگه خیلی ادعات میشه راهنمائیش کن مشکلش حل شه ، سوار مزدا نشدی یعنی چی این چه تعصبی هست روی آهن پاره ؟!!!
1396/4/17
سلام لطفاقیمت نقد و شرایطی مزدا دوکابین چه جوری
1396/6/27
مزدا صفرمدل۹۰ میخواهم
1396/7/30
مزدا دوکابین۲۰۰مدل ۸۹ دوگانه فابریک اتاق تمییزی داره
قیمت ۲۷ مکان خراسان شمالی
یک گلگیر جلو +دو گلگیر عقب یک سوم رنگ
1396/8/7
آقا قربون شکلت این چه جدول مشخصاتی هست که ارائه کردی آخه ؟ تیترش را نوشتی عدد جلوش همه خالی !
یه زحمت بکش خودت یه نگاه بنداز ببین ما از این اطلاعات غنی شما راجع به یک وانت پیش پا افتاده وطنی واقعا چه استفاده ای میتونیم ببریم ؟
خدائیش خسته نباشی
1396/9/4
وانت مزدا دوکابین 2000 فروشی مدل 92 130000 کارکرده تمیز
1396/10/3
با عرض سلام و خسته نباشید به همکاران گروه بهمن ماشین مزدا دو کابین ۱۲ سوپاپ دارد که در نوشته هایتان ۸ سوپاپ هست
1396/10/13
موتور ۲۰۰۰ باشه ولی قدرتش ۹۵؟؟؟ با دو لیتر موتور باید کمش ۱۷۰ اسب بخار بگیری
1397/3/27
آقا محمد حجم موتور دخلی به قدرت نداره دلیل نمیشه بگی چون 2000 هست باید 170 اسب قدرت داشته باشه نیسان وانت 2400 هستش اما قدرت موتورش از مزدا پایین تره من خودم از سال 84 تا الان مزدا 2000 دارم و صحبت دوستانی که گفتن ماشینایی مثل سمند و پژو رو جا میذاره و شتاب وحشتناکی داره رو تایید میکنم اما ترمزش مورد داره که با یه رگلاژ حل میشه
1396/12/8
باسلام
اولا که مزدا موتور 2000ژاپنی 12سوپاپه هست نه 8
دوما142اسب قدرتشه نه 95
ثانیا شتاب صفر تاصدش10 ثانیه هست.
من خودم الان 8سالی هست مزدا سوار میشم
ولی خب سالی دوسه تا عوض میکنم
هیچکدوم مشکلاتی که شما گفتین نداشتن
ولی خداییش شتابش حرف نداره
دررابطه به اون دوستمون که گفتن آهن پاره باید بگم که این ماشین واسه قشر متوسط وضعیف هست شما بهتره اینو نخری بدرد شما هایلوکس 2700میخوره....البته اگه پولشو داشته باشی
1396/12/19
سلام
من با مزدای اداره مون که ۸۹ فابریک گازسوز است چند با ماموریت رفتم و واقعا دوام و قدرت و شتاب این ماشین باعث شده که تصمیم به خرید مزدا ۲۰۰۰ بگیرم
شاسی قوی و اتاق محکم مزدا باعث میشه کمتر کسی تو تصادف با مزدا کشته بشه البته خدا به طرف مقابل رحم کنه
باربری مزدا هم باعث میشه علاوه بر اینکه میتونی یه اتاق آمبولانسی شیک روش بذاری بارهای کم حجم و معمولی زیر ۱/۵تن را باهاش جابجا کنی
البته برخی ها اقدام به گازسوز کردن دستی البته ال پی جی مزدا ۲۰۰۰ می کنند که در هزینه های مصرف سوخت کاهش چشمگیری را نشان می دهد.
موتور مزدا اگه یه بار تعمیر اساسی بشه با سلیقه استفاده کنید و آب و روغنش را بموقع چک کنید شاید ۷_۸ سال راحت جواب میده
البته سفر های طولانی با مزدا خسته کننده است و فرمان های ساده نیز پدر راننده را در میاره، و مدام باید با فرمان کشتی بگیری هیدرولیک فرمانشون عالی هستند
1398/6/17
بنده خدا شرکت سازنده میگه 95 تو چی میگی 147 مگه لامبورگینی سواری
1397/1/11
سلام
مزدا دوکابین مدلهای ۹۰ به بالا کولر داره؟؟
1397/2/23
وانت مزدا دوگانه رنگ نقرابی مدل بالا میخوام۹۴
1397/2/26
سلام،تک کابین ۷۹ داریم اخر ماشینه،مثل ساعت کار میکنه وانت مزدا بدنه محکمی هم داره، یه ادم مریض با تیراهن زد تو ماشین، حتی خط هم برنداشت
1397/4/2
گند زدید با این جدول مشخصاتتون.این چه اطلاعاتی داره به مردم میده دقیقا؟فقط ترمز abs؟اطلاعات غلط هم ندید موتور مزدا 2000 12سوپاپه.خسته نباشید واقعا...
1397/4/19
سلام قیمت مزدا دو کابین مدل ۹۷ خشک چنده الان؟
1397/6/14
سلام و درود
دوستان عزیز یک دستگاه وانت مزدا تک گرفتم
که گاز ال پی جی روش هست.ولی نمیدونم خوبه یا نه.اگر آسیب نمیزنه به موتور استفاده کنم؟
مورد بعد اینه که کولر میگیرم خیلی محسوس افت میکنه و به خودش میپیچه.اگر کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا
1398/1/25
عرض سلام
خواستم تجربه خودم را در زمینه ۴ تا مزدا ژاپنی که داشتم خدمتتون عرض کنم.
به خاطر کار و خانواده مجبور به خرید مزدا دو کابین بودم .
خیلی خلاصه عرض کنم اگر قصد خرید موتور و گیربکس دارید بخرید که مناسبه...
ولی نرمی اتاق در حد پراید حتی برای صندلی عقب بدتر...
ترمز چی هست؟یه پیشنهاد می کنم توی بارون اصلا با مزدا ترمز نگیرید چون اصلا متوقف که نمیشه هیچ منحرف هم میشه...
چیزی به عنوان دقت فرمان برای مزدا تعریف نشدی و صفتی فرمان هم مناسبه برای کسی که می خواد در مسابقات بدنسازی اماده بشه...
اصلا هندلینگ که چی بگم اندک حرکت ناگهانی دنیا وارونه میبینی...
در کل اینو در نظر بگیرید یک خودرو فقط موتور گیربکس ژاپن نیست خودرو خوب یعنی اتاق هندلینگ ترمز فرمان ضریب دنده مناسب...
یاد ضریب دنده افتادم وقتی با مزدا صد تا میره فکر کنم دور موتور روی 4 هست در حالی که با پارس روی 2.7 هست و به شدت صدای موتور زیاده و کل اتاق داخل باد میاد باید سه چهار بسته درزگیر بزنید که اینقدر باد نیاد
در کل اگر مجبور بودید هم نخرید
نخرید
نخرید
برید ماشین با کیفیت بخرید من در حال حاضر یک تندر وانت دارم با یک سواری
سواری هم کمری دارم واقعا نرمی تندر و ترمز و هندلینگ دست کم از تویوتا نمیاره واقعا با کیفیت
1398/9/15
این همه این رو کوبوندی که وانت ال90 رو بالا ببری ؟ ال90 که خودش خدای عدم تعادله و صندلی های نیمکتیش شهره ی خاص و عامه که صرفا برای درد گرفتن کمر و مشکلات کمری تولید شده. وانت تندر یک وانت غیرکاربردی و نازک نارنجیه و گازی CNG هم نداره و بدرد کار نمیخوره و برای همینه طرفدار هم نداره. هزینه ی قطعات تندر هم روز به روز داره ساعت میزنه و گرونتر میشه چون تولید نمیشه و وحشناک استحلاک بالایی داره.
1398/4/10
کارا دوکابین 97مدل2000دارم بره فروش 17000تاکارکرده اتاق مسقف داره رنگ نقرابی خوشرنگ قیمت 86ملیون
1399/4/24
سلام کجا میتونم ببینمش
1398/9/15
دوستان کسی دوگانه صفرش یا مدل های بالا 96 97 داره تجربیاتش رو بنویسه لطفا . فقط نیاید از مدل اسقاطی و عصر پارینه سنگی ننویسید که ژاپنیه و هوش مصنوعی داره و معادله حل میکنه و این چیزا
1398/10/11
نصف مشخصات رو نداشتیم
راستی باکش ۷۰ لیتریه قیمت مدل ۹۰ نودو دو میلیونه لطفاً دقت کنید
1398/10/15
خیلی گرانههههههه اصلا ارزش نداره
1399/10/3
سلام وقت بخیر ..وانت کارا۲۰۰۰دوکابین قیمت روز رو میخاستم..میخاستم بدونم لیزینگ هم داره؟؟ممنون
1399/10/26
دوستان ب نظر شما با مزدا دوکابین 2000میتونم 1/5الی2تن میوه جابجا کنم و مشگل پیش نیاد برام لطفا راهنمایی کنید
1400/6/5
با سلام خدمت دوستان

سئوال من این هستش که کارا ۲۰۰۰ موتور میتسوبیشی هم از نوع تسمه تایم هست یا زنجیر تایم؟
1400/9/29
سلام.
اين که‌ تک‌ کابین هست چرا زدین دوکابین؟
1400/11/25
مواظب حرف زدنت باش اقای سلیم ترکا نبودن شما همون پیکان چهل سال پیشتونو میروندین جرئت داری خودتو نشون بده ترکارو فارس اسکول
1401/2/11
تو درست صحبت کن ترک خر،من بختیاری بچه ایذه هستم،اصیل ترین قوم دنیا،تخم مدتی بیا خوزستان تا بترکونمت
1401/4/28
سلیم بالا احمق کجات سوخته
1400/11/28
نیم موتور مزدا دو کابین 12 سوپاپ گاز سوز می خوام
1401/1/7
سلام
من یه پژو آردی مدل ۸۴ دارم که ۳ سال پیش موتورش خراب شد و دیگه ارزش تعمیر نداشت. دوتا مکانیک بردم که گفتن این موتور بدجوری داغون شده باید عوضش کنی . منم تصمیم گرفتم موتور مزدا بندازم. رفتم راهنمایی رانندگی ، چون حجم موتور بیشتر بود یکم سختی کشیدم تا مجوز بگیرم ولی چون تعداد سیلندر همونه دیگه خیلی اذیتم نکردن و موفق شدم موافقت راهنمایی و پلیس آگاهی رو بگیرم . خرج زیادی رو دستم گذاشت ولی وقتی پایان کار رو دیدم میارزید . آردی ۲۰۰ کیلو از مزدا سبکتره برا همین ماشین پرواز میکنه . تو جاده ۴۰۵ و پرشیا بگیرش نیست . یبار برای یه پرشیا سوال شدن بود که این چطور آردی هست با پرشیا نتونست ازم سبقت بگیره ، بنده خدا تو سینه کش جاده هرچی گاز داده بود نتونست رد بشه 😂 خلاصه کلام اینکه ۳ ساله این موتور روش هست و بشدت راضی هستم . یه انجین سگجون که جون میده برای کارکردن با ماشین. تو جاده هم که دیگه...
دوستان آردی سواری که موتور میسوزونن با کمی سختی کشیدن و وقت گذاشتن میتونن مجوز موتور مزدا بگیرن ، خرج نصب کردنش زیاده ، چون جا پیچ دسته موتورها یکی نیست + گیربکس و دفرانسیل خودش رو هم میخواد و... ولی سال‌های سال براتون کار میکنه چون این موتور برای بارکشی و زیرفشار بودن طراحی شده . خلاصه اگر بندازی ۷-۸ سال بدون ریالی خرج کارمیده بهت . برو اسنپ کار کن حالشو ببر
1401/3/18
داداشم شما یه موتور نوی مزدا خریدی بعد گیربکس و دیفرانسیل هم خریدی کلی هم دردسر مجوز گرفتنش بوده و کلی هم مکانیکها ازت بریده اند. آیا می ارزه ؟ میرفتی با این پول یه پرشیا tu5p میخریدی حالشو میبردی دیگههم شتابش عالیه هم بدنه اش زیباتر و به روزتره!!!!
1401/10/21
یک پراید فرسوده دارم من مزدا دوکابین می خواهم
1401/12/22
سلام آیا همه مزدا ۲۰۰۰کاربراتوری هستن
1402/9/2
سلام لطفا آخرین قیمت فروش مزدا دو کابین و شرایط ثبت نام را اعلام نمایید
1402/10/1
سلام خیلی خوبه من مدل ۹۸ دارم بسیار عالی واقعا می گن ۶۰۰ کیلوگرم بار واقعا می بره فقط کاش دو دیفرانسیل می شد بهتر بود
1402/10/11
سلام من یکی تک کابین خریدم تا حالا هم وانت نداشتم و سوارم نشدم هیچ کدومشو من برای کار خودم خریدم جا به جایی بار هام که دیگه وانت نگیرم خودم ببرم
من با قد ۱۸۴ راحتم تو اتاق اونقدری که میگن بد نیست زاویه دور زدن یا چرخش فرمان کمه و یکم خب ماشین بزرگه اکثرا دو سه فرمون باید دور بزنی
من بردم خیابون ملت دادم بالابر برقی بهش اضافه کردن الان شیشه هاش برقی شده
بردم دمپینگ کردم اتاقشو نه صدای موتور میاد نه صدایی از بیرون کاملا بی صدا شده
درب هاشم ریگلاژ کردم خوب و نرم بسته میشه
تو این یازده هزاز تایی که باهاش بار بردم هم مصرفش خوب بوده هم ترمزشو... البته من براش یک کارای دیگه هم کردم دیسک ترمزشو عوض کردم لنت بهتر انداختم
موتورشم باز تقویت کردم
کیت مکش دادم طراحی کردن براش
هدرز رانر کوتاه بستم
استرس بار دادم طراحی کردن
شمع و وایر بهتر بستم براش
ریمپش کردم
ضربه گیر فنر اضافه کردم
صندلی هاشو عوض کردم
لاستیک بهتر و خارجی انداختم

بابام میگه وقتی ماشین باری دست یه ماشین باز میوفته میشه بهترین ماشین کاری

رفیقمم کارا داره یه چرخی با وانت من زد گفت اصلا هیولا شده سواری نرمتر شده شتاب و کشش عالی تر شده

حالا بدون این تغییرات هم ماشین خوبیه برای باربری راحت یک تن بزن حالش ببر مصرف سوختشم که خوبه

بنظرم مزیت هاش به نسبت اریسان و کلا وانت های دف جلو همین دف عقب بودنشه که تو وانت خیلی مهمه
تو موتوری هم به نسبت نیسان مصرف و قدرت بهتری داره
ولی خب نیسان برا بار بیشتر نظیر نداره من از خریدم راضی ام و کارا وانت مناسبی برای کار من چند باری هم طبیعت گردی رفتم مسیر خاکی کار رو در آورده افرود خیلی یواش
1402/11/4
سلام فیلر مزدا 1600 چنده؟
1402/12/7
سلام من وانت پیکان مدل 93 دارم وچون 4نفریم وقتی میخوایم جایی بریم خیلی سخته به همین دلیل میخوام مزدا دوکابین بخرم اگه میشه راهنمایی کنید من تو اسنب کار میکنم با مزدا دوکابین هم میشه کار کرد فضای بارش چقدره
1403/3/10
دوستان وزن مزدا 1700کیلو میباشد و در ضمن انجین 12سوپاپ دارد