(2.8/5) 08 رای

ماشین اطلس سایپا

قیمت:
اطلس

مزایا و معایب اطلس سایپا

مزایا
  • قیمت اقتصادی، مصرف سوخت مناسب
معایب
  • پیشرانه ضعیف

بررسی اجمالی

سایپا طی دو دهه اخیر، رهبر بازار خودروهای اقتصادی در ایران بوده است. این شرکت در ابتدا محصولات خانواده پراید را با تنوع گسترده به بازار عرضه کرد و پس از آن تیبا و تیبا 2 را جایگزین آن‌ها نمود. پس از مدتی نیز کوییک و ساینا به عنوان نسخه‌های فیس‌لیفت تیبا و تیبا 2، جایگزین نسل اول خود شدند. اکنون نیز این شرکت قصد دارد با معرفی خودروهایی همچون سایپا اطلس و سایپا سهند، روند تولید خودروهای اقتصادی را ادامه دهد. نخستین تصاویر سایپا اطلس در آذرماه 1401 منتشر شدند و انتظار می‌رود این خودرو اقتصادی طی سال 1402 به بازار عرضه شود. سایپا اطلس در واقع نمونه فیس لیفت کوییک است که همراه با امکانات بیشتر و پیشرانه بازنگری شده به بازار می‌آید. البته همان‌طور که انتظار داریم، این خودرو از کوییک گران‌تر خواهد بود!

بررسی اطلس سایپا

برای بررسی سابقه سایپا اطلس، بایستی از جد بزرگ آن یعنی تیبا 2 آغاز کنیم. چند سال پس از معرفی نسخه صندوقدار تیبا، سایپا در سال 1393 نسخه هاچ‌بک آن را با نام تیبا 2 و قیمت بیشتر نسبت به نسخه هاچ‌بک روانه بازار کرد. اصلاحات ظاهری تیبا 2 سبب شد تا از این خودرو در بازار به شدت استقبال شود. چهار سال بعد یعنی در سال 1397، سایپا نسخه فیس لیفت تیبا 2 را با نام کوییک به بازار عرضه کرد که در واقع نمونه هاچ‌بک ساینا محسوب می‌شد.

اطلس سایپا

تیبا 2 و کوییک تا سال 1398 موفقیت‌های نسبی را به دست آوردند اما رشد گسترده فروش این خودرو پس از توقف تولید پراید رخ داد. در نهایت سایپا نیز تولید تیبا 2 را به مرور کاهش داد تا به جای آن بر عرضه مدل‌های متنوع کوییک تمرکز کند. این شرکت با معرفی سایپا اطلس در پاییز 1401، نسل جدید خودروهای اقتصادی را به تصویر کشید و انتظار می‌رود از این پس شاهد یک جابجایی در سبد محصولات سایپا باشیم. کوییک اکنون محصول ارزان‌قیمت و جایگزین تیبا 2 است، در حالی که سایپا اطلس با امکانات و تجهیزات بهتر یک رده بالاتر را به خود اختصاص داده است.

داخل اطلس سایپا

نخستین تصاویری که از سایپا اطلس منتشر شدند، تنها به ظاهر خارجی خودرو می‌پرداختند و تصوری از نمای داخلی برای ما فراهم نمی‌کردند. با این حال اگر تصاویر رونمایی اطلس در نمایشگاه‌های خودرو را مشاهده کنیم، می‌توانیم تصویری از فضای داخلی این خودرو را در ذهن خود مجسم کنیم. همانند فضای خارجی سایپا اطلس، فضای داخلی آن نیز نسخه تغییر یافته کوییک محسوب می‌شود. بخش بالایی داشبورد با رنگ کرم مزین شده است و به جای نمایشگر دیجیتال ساده، یک نمایشگر لمسی بزرگ قرار گرفته است که پیش از این در کوییک اتوماتیک نیز مورد استفاده قرار گرفته بود. فرمان خودرو نیز از همان نوعی است که در کوییک S یا ساینا S مورد استفاده قرار می‌گیرد. طراحی دریچه‌های تهویه نیز تا حدی تغییر کرده است اما قسمت میانی داشبورد که محل قرارگیری سیستم صوتی و سیستم تهویه است، همچنان با سایر محصولات خانواده کوییک و ساینا مشابهت دارد.

اطلس سایپا

از آن جایی که پلتفرم سایپا اطلس با کوییک یا تیبا 2 تفاوتی ندارد، بنابراین انتظار داریم که فاصله بین دو محور این خودرو نیز همچنان 2412 میلیمتر باشد که برای یک هاچ‌بک کوچک قابل قبول خواهد بود. در واقع سایپا اطلس و کوییک به عنوان رقبای اصلی پژو 206 تیپ 2، فضای پای بیشتری را در کابین ارائه می‌دهند در حالی که فضای صندوق بار آن‌ها نسبت به پژو 206 اندکی کمتر است.

طراحی اطلس سایپا

بررسی طراحی خارجی سایپا اطلس را می‌توان در یک عبارت خلاصه کرد: فیس‌لیفت فیس‌لیفت‌ها! در واقع سایپا اطلس نسخه فیس لیفت سایپا کوییک محسوب می‌شود که خود این خودرو نیز نسخه فیس لیفت تیبا 2 بود. بنابراین می‌توان گفت که سایپا اطلس نسل سوم تیبا 2 است که در سال 1402 و حدودا ده سال پس از معرفی نسخه اصلی، به بازار عرضه خواهد شد.

اطلس سایپا

طراحان سایپا برای خلق اطلس از الگوهای محبوب بین‌المللی استفاده کرده‌اند. در نمای جلو ظاهری شبیه به خودروهای کیا و هاچ‌بک‌های فورد همچون فورد فیستا را مشاهده می‌کنیم که نصب آن‌ها روی یک خودرو اقتصادی ایرانی، برای مشتریان داخلی تا حدودی جذاب خواهد بود. در نمای عقب نیز یک بازآفرینی کامل از رنو تالیانت یا نسل سوم رنو لوگان را مشاهده می‌کنیم که البته در مقایسه با چراغ‌های عقب کوییک، بسیار زیباتر ارزیابی می‌شود. همانند اکثر فیس‌لیفت‌ها، نمای جانبی سایپا اطلس در مقایسه با سایپا کوییک تغییر خاصی را تجربه نکرده است. سایپا اطلس همانند کوییک R با تریم دو رنگ بدنه به تولید می‌رسد تا جذابیت بیشتری برای مشتریان جوان داشته باشد.

عکس اطلس سایپا

مشخصات اطلس سایپا

تاکنون دیدیم که سایپا اطلس در نمای خارجی و داخلی، نسخه فیس‌لیفت کوییک محسوب می‌شود و بنابراین توقعی نداریم که سایپا پیشرانه جدیدی را برای استفاده در این خودرو معرفی کند. موتور در نظر گرفته شده برای سایپا اطلس نیز همان پیشرانه نام آشنای M15 است، با این تفاوت که این پیشرانه نیز همانند ظاهر خارجی و داخلی اطلس، اندکی بهبود یافته است.

اطلس سایپا

کد دقیق پیشرانه سایپا اطلس، M15GSI است. سیستم GSI یا راهنمای تعویض دنده، به کاربر کمک می‌کند تا بهترین دنده را در هر زمان انتخاب کند و به طور همزمان مصرف سوخت و راندمان خروجی بهینه‌ای دریافت کند. از دیگر تغییرات پیشرانه M15GSI نسبت به نسخه عادی موتور M15، می‌توان به نصب سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ یا VVT و دریچه گاز برقی اشاره کرد که افزایش اندکی را در راندمان این پیشرانه به همراه داشته‌اند. در نتیجه موتور سایپا اطلس می‌تواند حدود 94 اسب بخار قدرت و 138 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. در صورتی که وزن سایپا اطلس نسبت به کوییک افزایش قابل توجهی را تجربه نکرده باشد، با یک هاچ‌بک اقتصادی سریع از سایپا روبرو خواهیم بود. همانند کوییک، گیربکس پنج سرعته دستی نیز در اطلس وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌های جلو را برعهده دارد. سایپا ادعا کرده است که مصرف سوخت اطلس نسبت به کوییک حدود 7 درصد بهبود یافته است، بنابراین انتظار داریم تا مصرف ترکیبی اطلس حدود 6.5 لیتر در صد کیلومتر برآورد شود.

مشخصات فنی اطلس سایپا

نام خودرو اطلس
کشور سازنده
پرچم کشور
ایران
سال (طراحی) 1402

مشخصات فنی

موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور 1500 سی سی
تنفس موتور تنفس طبیعی
انتقال نیرو دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت 90 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 137 نیوتن متر در 2500 دور در دقیقه
جعبه دنده 5 سرعته دستی
شتاب 0 تا 100 -
حداکثر سرعت - کیلومتر در ساعت
وزن - کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 0 طول - 0 عرض - 0 ارتفاع
فاصله بین دو محور - میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 7.5 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک 41 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 5
میزان تولید CO2 - گرم در هر کیلومتر
استاندارد امنیت

امکانات و تجهیزات اطلس سایپا

همانند بخش پیشرانه، سایپا اطلس در بخش امکانات و تجهیزات نیز با بهبودهایی همراه بوده است. از جمله امکانات قابل توجهی که به سایپا اطلس در مقایسه با سایپا کوییک اضافه شده‌اند، می‌توان به سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم کنترل پایداری و کروز کنترل اشاره کرد. همچنین رادار نقطه کور، سیستم کمک به حرکت در سربالایی، دوربین 360 درجه و سانروف نیز از دیگر امکانات آپشنال این خودرو خواهند بود که احتمالا در نسخه اتوماتیک قابل دسترسی هستند.

اطلس سایپا

سایر امکانات اطلس نیز شامل این موارد می‌شوند: سنسور نور و سنسور باران، سنسور پارک عقب، فرمان برقی به همراه دکمه‌های کنترلی، سیستم نمایشگر فشار باد تایرها، سیستم تهویه دیجیتال، سیستم چندرسانه‌ای به همراه نمایشگر و دوربین عقب.

امکانات اطلس سایپا

ترمز و پایداری -
کیسه هوا کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
سیستم صوتی صفحه نمایش 7 اینچی
دیگر تجهیزات سیستم کنترل باد لاستیک ها TPMS - تهویه مطبوع اتوماتیک - روکش پارچه ای یا چرمی - تریم دو رنگ داخلی - سانروف - دوربین عقب

رقبای اطلس سایپا در بازار

خودروهای اقتصادی سایپا همچون کوییک و تیبا 2، همواره رقبای جدی پژو 206 محسوب می‌شدند. با تغییر سبد محصولات دو شرکت، اکنون دو جین رقیب را در بازار هاچ‌بک‌های اقتصادی می‌توان مشاهده کرد. نخست کوییک و کوییک R هستند که رقبای جدی پژو 206 تیپ 2 محسوب می‌شوند. در سوی دیگر سایپا اطلس به رقابت با محصول جدید ایران خودرو یعنی پژو 206 تیپ 3 با سقف شیشه‌ای مشغول خواهد شد، در حالی که می‌توان این خودرو را به عنوان رقیبی برای پژو 207 نیز تصور کرد. برگ برنده سایپا اطلس در مقابله با محصولات ایران خودرو، امکانات ایمنی استاندارد همچون سیستم کنترل پایداری است که وجود آن برای تمامی خودروها الزامی محسوب می‌شود. سایپا وعده داده است تا اطلس را در قالب 4 تیپ به تولید برساند و در صورت عملی شدن این وعده، گروه بزرگی از مشتریان قادر به خرید اطلس خواهند بود.

قیمت و نمایندگی

قیمت - - بروز رسانی در جمعه 7 بهمن
نمایندگی فروش سایپا

سوالات متداول

زیر کاپوت اطلس موتور ارتقا یافته M15 قرار دارد که حداکثر 94 اسب بخار قدرت و 138 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه به سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ ها مجهز است
جعبه دنده پنج سرعته دستی یا اتوماتیک CVT، وظیفه انتقال قدرت را در سایپا اطلس برعهده دارد
سایپا اطلس یک خودرو کوچک شهری است و برای استفاده در مسیرهای درون شهری مناسب خواهد بود
نظرات
 
 
 
هادی 1401/10/1
جلوپنجرش رو از مدل های آ ام گ مرسدس بنز بخصوص مدل شاسی بلند جی ال ای ۶۳ کپی کرده تا همون ابهت رو حتی یه پله بالاتر تداعی کنه 🤥🤢🤮

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران