توقف ترخیص خودروهای غیر‌قانونی از گمرک

شاتا : وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: عملیات ترخیص چهار هزار و ۵۰۰ خودرو از مجموع ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو ثبت‌سفارش شده غیر‌قانونی در گمرکات، متوقف و پرونده بقیه خودروهای مشمول در پرونده که بیش از یک هزار و ۹۰۰ دستگاه بوده، در حال پیگیری است‌.
مرکز حراست این وزارتخانه درباره انتشار اخباری مبنی بر پرونده ثبت‌سفارش‌های غیرقانونی نامتعارف، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این مرکز نسبت به کشف تخلف در ثبت‌سفارش خودرو از روش‌های غیرقانونی، اقدام و پس از بررسی تخصصی اطلاعات و برای جلوگیری از سودجویی افراد دخیل در پرونده، مکاتبه با گمرک، سازمان تعزیرات، وزارت اطلاعات و دیگر مراکز مرتبط را آغاز و در نتیجه ترخیص چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو غیر‌قانونی را متوقف کرد. مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: برای یکهزار و ۹۰۰ دستگاه خودروی باقیمانده نیز پیگیری‌های لازم در جهت شناسایی افراد دخیل در پرونده از طریق شناسه‌های سیستمی و آدرس‌های اینترنتی در حال انجام و پرونده‌ای به همین منظور در مجتمع قضایی قاچاق کالا و ارز تشکیل شده است. رئیس سازمان توسعه تجارت چندی پیش اعلام کرد پس از توقف ثبت‌سفارش واردات خودرو، برخی تخلف‌ها صورت گرفته و برای روشن شدن این موضوع پرونده آنها به دستگاه‌های ذی‌ربط امنیتی و قضایی ارسال شده است. رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز هفته گذشته از هک شدن سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ثبت‌سفارش و ورود غیرقانونی نزدیک به پنج هزار خودرو به کشور خبر داده بود که تکذیب وزارت صنعت را به‌دنبال داشت.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران