جریمه خودروهای فاقد معاینه در سرتاسر تهران؛ طرح جدی پلیس راهور با 90 دوربین پلاک خوان

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه پلیس داوطلب اجرای طرح LEZ بوده است، تجهیز معابر به برخی زیرساخت‌های فنی را شرط اجرایی بودن اجرای سراسری طرح LEZ در تمام معابر پایتخت عنوان کرد.
به نقل از تسنیم ، سردار تقی مهری با اشاره به اظهارات برخی از مدیران شهری تهران برای توسعه طرح LEZ در سراسر پایتخت اظهار کرد: پلیس از جمله دستگاه‌هایی بود که از دهه 70 پیشنهاد دهنده و پیگیر طراحی یک منطقه پاک و کم آلاینده و کم ترافیک در شهر تهران بود و علی‌ایحال شورای عالی ترافیک با پیشنهاد شهرداری تهران تصمیم گرفت که طرح موسوم به LEZ در محدوده طرح زوج و فرد در تهران اجرایی شود.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه پلیس داوطلب اجرای این طرح بوده است گفت: نباید فراموش کرد که اجرای این طرح در سراسر شهر تهران نیازمند زیرساخت‌های فنی است و اگر زیرساخت‌های فنی لازم از سوی شهرداری تهران فراهم شود، این طرح قابلیت اجرا خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه امروز دیگر نمی‌شود به صورت سنتی بر رعایت قانون نظارت و با متخلفان برخورد کرد افزود: در حال حاضر در محدوده طرح زوج و فرد در تهران دوربین‌های مناسبی نصب شده و اعمال قانون در این محدوده و کنترل تردد وسایل نقلیه به صورت مکانیزه انجام می شود.
مهری اضافه کرد: از این رو اگر بخواهیم اجرای این طرح را برای سراسر تهران تسری دهیم در ابتدا باید 90 ورودی اصلی و فرعی شهر تهران را تحت پایش مکانیزه قرار دهیم و این معابر را به دوربین‌ و سیستم‌های مدرن تجهیز کنیم و پس از آن سایر معابر به این دوربین‌ها مجهز شوند.
رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه برآوردهای فنی و تجهیزاتی مورد نیاز برای اجرای سراسری این طرح در شهر تهران انجام شده است، گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد بودیم که در برخی روزهای سال مثل آبان و آذر که بیشترین وارونگی هوا اتفاق می‌افتد مجبور بوده‌ایم نه تنها از تمام توان پلیس راهور تهران، بلکه از پتانسیل انتظامی نیز برای کنترل خودروهای در حال تردد در شهر تهران هم استفاده کنیم این در حالی است که کنترل ترافیکی بدون ابزارهای مدرن و پیشرفته امکان‌پذیر نیست.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران