در سال 1397 کدام مدل خودروها باید معاینه فنی بگیرند؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
یکی از قوانینی که پلیس راهنمایی و رانندگی موظف به اعمال آن است مربوط می شود به خودروهایی که باید برگ تایید گواهی نامه معاینه فنی را دریافت کنند. اما چه خودروهایی ملزم به اخذ این برگ اند؟
به نقل از ایران جیپ و باتوجه به اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و با در نظر گرفتن قانون الزامی بودن اخذ گواهی معاینه فنی خودروها، 3 گروه از خودروها باید امسال اقدام به دریافت معاینه فنی کنند.
گروه اول شامل خودروهای تولید داخل ساخت سال 1392 و ماقبل آن است. خودروهای وارداتی ساخت سال 2013 و ماقبل در گروه دوم جای دارند و گروه سوم نیز خودروهای عمومی سال 1395 و ماقبل آن اند که وظیفه دارند گواهی معاینه فنی وسیله نقلیه خود را اخذ کنند.
به نقل از تسنیم، پلیس راهنمایی و رانندگی موظف است خودروهای مذکور را که فاقد گواهینامه معاینه فنی هستند اعمال قانون کنند.
نظرات
 
 
 
ناصر 1397/8/12
تمام اتومبیلهای صفر کیلومتر که از کل کارخانه های سازنده اتومبیل ومونتاژ کننده اتومبیل بیرون می آیند حتی چینی ها الزاما باید معاینه فنی اخذ کنند ضمنا برای هرکدام ازاتومبیلهای صفر کیلومتر وبه ازای هرماشین نو باید لااقل ۲۰ لیتر بنزین ازدیگر کشور های آسیایی یااروپایی داخل باکشان ریخته شود که درتست سوخت نمره قبولی بگیرند چون نه کیفیت قطعات ماشین های صفر کیلومترهای داخل ایران نه کیفیت بنزین ایران حتی بنزین سوپر اصولا با استاندارد دیگر کشورها همخوانی ندارند چون شخصا بابنزین سوپر فعلی هیچ تفاوتی درمصرف بنزین اتومبیل خودم بابنزین یورو ۴درجاده حس نکردم باتوجه به اینکه اتومبیلم بطور استاندارد باید ازبنزین بااکتان بالا استفاده کند بمعنی دیگر بنزین سوپر فعلی ایران اکتانی کمتر از۹۰‌دارد وتفاوت زیادی بااکتان یورو ۴ ندارد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران