نیسان به‌دنبال جایگزین گوسن

دنیای اقتصاد : گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که هیات‌مدیره نیسان هنوز نتوانسته‌اند در مورد گزینه جایگزین کارلوس‌ گوسن، رئیس‌ پیشین این شرکت به توافق برسند از همین رو به‌نظر می‌رسد جلسه‌ای که قرار است روز دوشنبه برای تعیین نهایی رئیس جدید نیسان برگزار شود بدون نتیجه پایان خواهد یافت.
بر این اساس هیات‌رئیسه سه‌نفره نیسان به این نتیجه رسیده‌اند که زمان بیشتری برای تعیین جایگزین گوسن نیاز است. گوسن از ۱۹ نوامبر به اتهام فرار مالیاتی طی سال‌های گذشته اکنون از سوی دادستان‌های ژاپنی در بازداشت به‌سر می‌برد. از ۱۹ نوامبر که گوسن در بازداشت به‌سر می‌برد دولت فرانسه به‌عنوان بزرگ‌ترین سهامدار رنو از نیسان خواسته بود تا جزئیات مربوط به اتهام فرار مالیاتی توسط گوسن را در اختیار این خودروساز فرانسوی نیز قرار دهد. مقامات دولت فرانسه اعلام کرده‌اند که پرونده گوسن از سوی رنو دریافت شده اما هنوز در اختیار دولت قرار نگرفته است؛ در‌حالی‌که هیات‌مدیره نیسان تنها ساعاتی پس از بازداشت گوسن، وی را از ریاست این شرکت برکنار کرد اما شرکت رنو که گوسن در آن نیز بر کرسی ریاست تکیه زده از اخراج او خودداری کرده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران