جریمه ۵۰۰ هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط پلیس تهران

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران در مصاحبه با خبرگزاری ها عنوان کرد که مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا در حال اجرا می باشد. در روزهای نخست اجرای این طرح مراکز معاینه فنی با ازدیاد مراجعه کننده مواجه شده اما در حال حاضر این مراکز خلوت شده و مراجعات به زیر 5 هزار نفر رسیده است. به علاوه دو مرکز ثابت و دو خط سیار معاینه فنی نیز به زودی بهره برداری خواهند شد.
به نقل از فارس، سیدنواب حسینی‌منش توضیح داد که در پایتخت در حدود 300 هزار خودروی فاقد معاینه فنی داریم، که تعدادی از این خودروها تاکنون توسط دوربین‌ها رصد نشده‌اند و به نظر می‌رسد که اینها در تهران تردد نمی‌کنند و بر اساس آمار این خودروها کاربراتوری هستند.
خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین های راهنمایی و رانندگی شناسایی شده و روزانه 50 هزار تومان جریمه می شوند. در حال حاضر به طور متوسط روزانه 20 هزار خودروی فاقد معاینه فنی توسط دوربین ها شناسایی شده و جریمه می شوند.
بنا به گفته مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران از ابتدای اجرای فاز دوم طرح کاهش تا کنون 500 هزار خودروی فاقد معاینه فنی از سوی پلیس جریمه شده است.
نظرات
 
 
 
عماد 1397/9/29
تا میتونید بتازونید نوبت مام میرسه
کیوان 1397/9/30
خدا برکت بدهد به کسب و کارتان،دراکثر کشورها که آلودگی هوا برایشان مهم وحیاتی است دولتها تسهیلاتی برای دارندگان خودرو فراهم میکنندو
پس از آن از متخلفها بازخواست نموده وجریمه میکنند،اما درکشور ما فقط ما ماموریم ومعذور گفته میشود ،دراروپا کاتالیست حودرو رایگان است پس برای دارنده خودرو هزینه ای نخواهدداشت!ولی اینجا کاتالیست ایرانی که اکثر مکانیکها میگویند کیفیت خوبی ندارد 700هزار
تومان تمام میشود!
هو 1397/9/30
ماشینی که از اساس و ساختار استاندارد نیس چطور با گرفتن برگه معاینه فنی میتونه استاندارد بشه؟!
چرا این حساسیت رو ایمنی و امنیت خودروها نیس؟ البته جواب معلومه چون اونموقع تمام خودروهای داخلی و خیلی از چینیا(شایدم تمامشون) رو باید جریمه کنن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران