تصاویر اولین هاچ بک دیفرانسیل جلوی بی ام و منتشر شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
سومین نسل از بی ام و سری 1 به زودی وارد بازار خواهد شد و بی ام و اولین تصاویر تیزری از این خودرو را منتشر کرده است.
در تصاویر اولیه ی منتشر شده توسط بی ام و جزییات زیادی از سری 1 جدید دیده نمی شود ولی کاملا مشخص است که چراغ های جلو و جلوپنجره تغییر کرده اند و به محصولات مدرن بی ام و نزدیک شده اند. دومین تصویر هم که در داخل خودرو تهیه شده است نشان می دهد سری 1 جدید از نمایشگر دیجیتال در پشت آمپر بهره مند است.
طراحی قسمت جلوی سری 1 جدید کاملا اسپرت است و جلوپنجره ی مشکی رنگ نیز این مساله را تشدید می کند. خودرویی که تصاویر از روی آن گرفته شده اند با کد M135i xDrive بوده و دارای کیت M اسپرت است.

سری 1 جدید

سری 1 جدید

این مدل به موتور 2 لیتری 4 سیلندر توربو مجهز است که می تواند 301 اسب بخار قدرت تولید کند. این مدل دارای سیستم چهارچرخ محرک نیز است.
در حالی که سری 1 فعلی یک خودروی دیفرانسیل عقب است اما در نسل جدید این خودرو با توجه به استفاده از پلتفرم مشترک با مینی، بی ام و X1 و بی ام و X2 دیگر از دیفرانسیل عقب خبری نیست و به صورت دیفرانسیل جلو عرضه خواهد شد. این مساله امکان نصب موتورهای جدید 3 و 4 سیلندر را روی این خودرو فراهم می کند.
گرچه حتما بسیاری از طرفداران بی ام و از نبود نسخه ی 6 سیلندر در نسل جدید سری 1 ناراحت خواهند شد اما در عوض فضای داخلی این خودرو بزرگ تر شده است. فضای پای عقب در نسل جدید سری 1 به میزان 33 میلیمتر بیشتر است و فضای سر عقب نیز 19 میلیمتر افزایش پیدا کرده است. فضای صندوق این خودرو نیز 380 لیتر است.
مدیر اجرایی بخش اروپایی بی ام و گفته است که این خودرو تا پایان سال 2019 به بازار عرضه خواهد شد.
نظرات
 
 
 
محمود 1398/2/29
دیفرانسیل جلو ، نتیجه استفاده اقتصادی و مشترک از پلتفرم محصولات مینی بوده و متاسفانه این قضیه بعد از X1 ( از سال 2015 به بعد ) و X2 ( از سال 2016 ) حالا به سری 1 هم سرایت کرده . حیف . بخش زیادی از لذت رانندگی با محصولات بیمر به خاطر پلتفرم دیفرانسیل عقب اونها بود .

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران