صنعت دفاعی با دو خودروساز بزرگ کشور قرارداد امضا کرد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع در جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار داشت: به گفته رهبر انقلاب مسئله امروز کشور نقدینگی است که این موضوع می‌تواند یک فرصت برای کشور در جهت رونق تولید باشد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی ادامه داد: مشکل بسیاری از واحدهای تولید کمبود نقدینگی و بدهی به بانک‌ها است که باید این مشکلات حل شود تا تولید در کشور رونق گیرد. امیر حاتمی در ادامه افزود: با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و تمام افرادی که توانایی علمی و فناورانه دارند باید پای کار باشد تا تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و کشور را از وابستگی رها کنیم و اینکار شدنی است، همانطور که در تولید مواد اولیه و قطعه‌سازی صنعت دفاعی توانسته‌ایم به بالاترین حد بومی‌سازی برسیم.
وزیر دفاع در ادامه درباره امضای قرارداد با سایپا و ایران‌خودرو گفت: شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو با سازمان صنعت دفاعی قرارداد امضا کرده‌اند. با استفاده از تکنولوژی داخلی فرصت و جهش جدیدی در صنعت خودروسازی کشور ایجاد می‌شود و خود اتکایی بدست خواهد آمد.

نظرات
 
 
 
اکبر گودرزی 1398/3/15
ان شاء الله به مدد بچه های انقلابی پرتوان در صنعت دفاعی به خودکفایی کامل صنعت خودرو نیز برسیم.
 • بی نام 1398/3/16
  آرزو بر جوانان عیب نیست...!!
  الان شما فکر کردی با خودکفایی تو صنعت فرغون سازی کشورمون همه مشکلات مثل بدهی و تحریم و قیمت های نجومی و کیفیت پایین و دلال بازی هاشون واقعا حل میشه؟؟؟
حسین 1398/3/15
خب سپاه و صنعت دفاعی کشور با بودجه ی 30 درصدی از بودجه ی کل کشور تونستند به این سطح برسند و اگر بتونند نقدینگی لازم رو به سمت صنعت خودرو سازی و دیگر صنایع سرازیر کنند همانطور که قدرت نظامی پیدا کردیم، قدرت اقتصادی هم کسب خواهیم کرد ... که چشمم آب نمی خوره با این اوضاع
 • فرهاد کنجکاو 1398/3/15
  با شما مخالفم
  بعنوان دلیل، بروید بیلان کار خودروسازی فتح که زیر نظر همین دستگاههای نظامی هست را ببینید
  مثلا لندکروزر قدیمی را فیس لیفت کردند شبیه هامر ولی ناخوشایند. تصاویر و توضیحاتش را با جستجو پیدا می کنید
  صنعت خودرو به دهها صنعت مادر دیگر از جمله الکترونیک، اپتیک، رایانه، متالورژی، شیمی، و... وابسته است و اگر و تنها اگر آنها قوی بودند می توانید امیدوار به رشد صنعت خودرو هم باشید اما اگر در آنها ضعیف باشید یا حتی مثل ما، بعضی از آنها را بکلی نداشته باشید همچنان پیکان و پراید و پژو مربوط به دهه ها قبل را ناچارید عمدتا "مونتاژ" کنید
  دوباره ارجاعتان می دهم به خودروسازی فتح
 • حسین 1398/3/17
  به نظرتون احترام می گذارم ... ولی باید در نظر داشت که دلیل نبود پیشرفت آنچنانی در زمینه ی تولید خودرو های نظامی توسط صنایع دفاعی کشور، اینه که فعلا سیاست اصلی این صنعت توسعه ی توان موشکی و بازدارندگی کشور هست و اگر این سیاست به هدفش برسه دیگه تمرکز صنعت فقط بر روی اون نخواهد بود که خیلی نمونده اتفاق بیفته ... حالا چون از این طرف قرارداد های مهمی با صنعت خودرو سازی کشور بسته شده (که البته من خودم چنان مطمئن نیستم که طرف خودرو ساز واقعاً قصد ارتقاء و پیشرفت داره و یا نه)، صنایع دفاعی مجبور خواهد شد که بیشتر به این طرف اهمیت بده و اگر بتونند جلوی سنگ اندازی یه عده ی خاص رو بگیرند امید به خود کفایی و در نتیجه پیشرفت صنعت خودرو سازی کشور وجود داره .... ولی و ولی و باز هم ولی با توجه به سابقه ی مدیریت در کشور ما، حتماً یه مشکلی به وجود خواهد آمد که این برنامه ها رو از بیخ بر باد بده
حامی 1398/3/15
مگه اینکه رهبر به داد مملکت برسه. وگرنه رئیس جمهور با اون همه اختیاراتش فقط داره ما رو غرق میکته
hamed 1398/3/15
همه دنیا با ما مشکل دارن!!! چه طوری از این تهدید به عنوان فرصت استفاده میشه؟؟ تا چند سال دیگه ما هم مثل کره شمالی منزوی و عقب افتاده میشیم ..... بخاطر هیچ و پوچ!!!!
مرضی 1398/3/15
مشکل خودشون که با ما مشکل دارن همینطور که در صنعت دفاعی به اوج رسیدیم اگه غربزده ها و لیبرالها بذارن توی اقتصاد هم به اوج میرسیم.
آمریکا و اروپا هر جا رفتن جز ویرانی و عقب ماندگی ثمری نداشتن. پس بهتره که انقلابی عمل کنیم و متکی بخودمون باشیم.
حمید 1398/3/15
تا ساختارسیستمی جرم ومجرم _فسادومفسددرحکومت رفع نشه ازدست هیچکس هیچکاری برنمیاد.مگرخدافرستادش و بفرسته و...
رًا 1398/3/15
شک نکنید در صنعت خودرو با قرارداد سپاه خود کفا میشویم
علی 1398/3/16
خدا کنه
Ali 1398/3/16
انشالله کاش همین خودرو های دسته دوم خارجی که با 3000 دلار 15 هزار تومنی میشد 45 میلیون که از پراید هم ارزون تر بود وارد میکردن بعد پراید میشد 7 میلیون به قیمت واقعی قبلش برمیگشت
محمد 1398/3/16
اشتباهه صنعت دفاعی باید به کمک بخش خصوصی دلسوز برود که خیلی شون تو آستانه تعطیلی هستند وگرنه با تا وقتی مدیران سیاسی خودروساز های دولتی دنبال حزب بازی و انحصار طلبی اند اگر کارخانه تویوتا هم با هاشون قرار داد ببنده چیزی حل نمی شه
علی 1398/3/18
نهایت این تصمیم این میشود که خودرو سازی از انحصار وزارت صنعت خارج و به انحصار سازمان های نظامی در میاد. مطمئن باشید در اصل موضوع هیچ تفاوتی ایجاد نمیشود.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران