کرمان موتور از ابتدای سال 98 چه خودروهایی را تولید کرده است؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
شرکت کرمان موتور که یکی از خودروسازان خصوصی کشورمان است، تاکنون توانسته محصولات موفقی را به بازار ارایه کند که از آن جمله می توان به خودروهای جک و هیوندای اشاره کرد. محصولات لیفان ، جک و هیوندای، عمده خودروهای مونتاژی این شرکت را تشکیل می دهند که برخی از آنها، نظیر جک S5 ، شهرت قابل قبولی در بازار برای خود کسب کرده اند. با این وجود، بازگشت تحریم های خودروسازی و شرایط نامطمئن اقتصادی در داخل، این شرکت را به دردسر انداخته است. تعلیق فعالیت های هیوندای از یکسو و مشکلات به وجود آمده برای واردات قطعات مونتاژی محصولات چینی، موجب شده اند که تولید کرمان موتور نسبت به گذشته، افت قابل توجهی داشته باشد.
بر اساس آمار منتشر شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در اردیبهشت ماه امسال، کرمان موتور تنها موفق به تولید 1300 دستگاه جک S5 شده و تولید سایر محصولات آن، صفر بوده است. تولید جک S5 نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، که در آن کرمان موتور موفق به تولید 3168 دستگاه از این خودرو شده بود، با افت منفی 59 درصدی مواجه شده است. البته در این آمار، میزان تولید جک S3 و جک J4 لحاظ نگردیده است و نمی دانیم تولید این محصولات در کرمان موتور، نزولی بوده است یا صعودی. توقف تولید محصول پرطرفدار هیوندای اکسنت نیز موجب افزایش نجومی قیمت آن، در بازار آزاد شده است. امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی شرکت کرمان موتور و برقراری شرایط مشارکت در تولید، شاهد بهبود روند مونتاژ و عرضه محصولات توسط این خودروساز با سابقه کشورمان باشیم.
نظرات
 
 
 
محمد قاسمی 1398/4/12
آروز میکنم هر چی زودتر درشو گل بگیرن که تو دزدی و چپاول جیب مردم یکه تاز خودروساز هاست این کرمان موتور !
جک اس 5 اتومات رو از 115 تومن رسوند به 301 تومن !!
هیوندای آزرا ناقابل 900 میلیون !
و الباقی ماجرا که خودتون بهتر از من آگاهید .
حقیقتش جز لعن و نفرین به این شرکت هیچ کاری نباید کرد . در ضمن همین الان جک اتو مدل 98 تو بازار بین 280 - 270 در حال معامله هست یعنی تقریبی 20 - 30 میلیون زیر فی این کارخانه دله دزد ! واسه همین خودتون شاهدین فروش قسطی راه انداخته تازگی تا باز به نحوه دیگه ای مردمو بچاپه !
مجدد از ته دل آرزو میکنم برند و کارخانه اش کلهم اجمعین به گل بشینه و شرش از سر ایران و ایرانی کم بشه . الهی آمییین .
محمد 1398/4/12
افزایش قیمت هیوندای اکسنت در راه است

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران