درامد قابل توجه دولت از جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس پلیس راهور ناجا و مطابق قانون هر خودرو فاقد معاینه فنی روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به این ترتیب در طی ۸ ماه اخیر در تهران، ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار وسیله جریمه شده‌اند که برای ۸۸ هزار خودرو تکرار جریمه صورت گرفته است.
به این ترتیب دولت در طی ۸ ماه اخیر از یک درآمد ۱۶۰ میلیارد تومانی از خودروهای فاقد معاینه فنی بدست آورده است.
رئیس پلیس راهور ناجا همچنین در خصوص اتوبوس های گازوئیل سوز نیز گفت: ۶۰ درصد از اتوبوس شهرداری تهران که گازوئیل سوز نیز بوده در سن فرسودگی هستند و باید شهرداری نوسازی آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در دستور کار قرار دهد.
نظرات
 
 
 
محمد 1398/10/5
این کار فشار آوردن به قشر ضعیف هست اما حالا که این طرح اجراشده بهتره درآمد ناشی از این طرح کاملا برای تامین تعمیرگاههای زنجیره ای اقساطی به منظوررفع آلایندگی و نواقص فنی خودروها بشه وبا گرفتن اقساط از مالکین خودروها به شکلی که به آنها فشار اقتصادی وارد نکند این گردونه دایما در حال گردش باشد.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران