خودروهای فاقد معاینه فنی تا چه زمانی جریمه نمی شوند؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از ادارات دولتی در یک بازه زمانی تقریبا 40 روز، رئیس پلیس راهور ناجا پیش از این اعلام کرده بود که به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عمل به قرنطینه خانگی، تا 15 اردیبهشت ماه خودروهای فاقد معاینه فنی و همچنین افرادی که تاریخ اعتبار گواهینامه آنان به پایان رسیده است، نیازی به تمدید نخواهد داشت و با آرام شدن شرایط و مهار نسبی ویروس کرونا، می توانند برای دریافت معاینه فنی و تمدید گواهینامه خود اقدام کنند. حال با نزدیک شدن به تاریخ تعیین شده، روزهای اخیر به این موضوع اشاره شد که خودروهای فاقد معاینه فنی و همچنین افرادی که تاریخ اعتبار گواهینامه آنان به پایان رسیده است، جریمه آنان در صورت عدم تمدید شروع خواهد شد و لازم است که تا قبل از رسیدن به تاریخ مذکور، مشمولان این تخلف نسبت به تمدید موارد ذکر شده اقدام کنند.
حال روز گذشته سردار سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به خودروهای فاقد معاینه فنی و افرادی که تاریخ اعتبار گواهینامه آنان به پایان رسیده است، اعلام کرد که با هماهنگی های انجام شده با وزارت کشور، خودروهای فاقد معاینه فنی تا پایان ماه مبارک رمضان جریمه نشده و نیازی به دریافت معاینه فنی سال جدید نخواهند داشت، هرچند این موضوع شامل افرادی هم می شود که تاریخ اعتبار گواهینامه آنان به پایان رسیده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از مهر، سردار سیدکمال هادیانفر در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: باوجود تدابیری که در راستای پیشگیری از ازدحام جمعیت و شیوع ویروس کرونا در بین مراجعه کنندگان به مراکز اتخاد شده است، به هموطنان توصیه می شود که به مرور و در فرصت مناسب تری به دفاتر پلیس +10 و یا مراکز معاینه فنی مراجعه کرده و نسبت به تمدید اعتبار گواهینامه خود و یا دریافت معاینه فنی سال جدید اقدام کنند، زیرا این دسته از افراد تا پایان ماه مبارک رمضان جریمه نخواهند شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران