پیکاپ ریچ 6 در تهران دیده شد؛ محصول جدیدی از دانگ فنگ در راه ایران

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

صبح امروز در مرکز شماره‌گذاری تهران نسخه جدیدی از پیکاپ ریچ دانگ فنگ دیده شده است. این خودرو که پیکاپ ریچ 6 نام دارد، جدیدترین نسخه از پیکاپ ریچ در بازار چین است و انتظار داریم در آینده نزدیک وارد بازار ایران شود.

نکته قابل توجه در خصوص پیکاپ ریچ 6، تولید این خودرو با سیستم الکتریکی با همکاری نیسان است، بنابراین احتمالا نخستین پیکاپ الکتریکی یا پلاگین هیبریدی بازار ایران را در ماه‌های آتی شاهد خواهیم بود.

پیکاپ ریچ را می‌توان نسخه چینی نیسان ناوارا دانست. در طول عرضه چند مدل از پیکاپ ریچ توسط دانگ فنگ، این شرکت همواره از همکاری و مشارکت‌های نیسان سود برده است تا بتواند محصولات بهتری را به بازار عرضه کند.

نسل دوم پیکاپ ریچ

تولید نسل اول دانگ فنگ ریچ پس از قطع تولید نیسان پیکاپ در پارس خودرو آغاز شد و پس از مدتی خط تولید این پیکاپ به زامیاد منتقل شد. سایپا تاکنون در چند نمایشگاه خودرو نیز نسل دوم دانگ فنگ ریچ را به نمایش گذاشته اما این نسل جدید این خودرو هیچ‌گاه وارد مرحله تولید و عرضه به بازار نشد.

همچنین بخوانید: بررسی فنی وانت ریچ پارس خودرو

نسل جدید دانگ فنگ ریچ به عنوان نسخه چینی نیسان ناوارا در سال 2019 معرفی شد. همان‌طور که گفتیم این خودرو پیکاپ ریچ 6 نام گرفته و با چهره‌ای به روز و خشن، مشابه دیگر پیکاپ‌های آسیایی به مشتریان معرفی شد.

نگاهی به پیشرانه‌های مختلف پیکاپ ریچ جدید

پیکاپ ریچ 6 با چند پیشرانه به مشتریان چینی عرضه شده است. نخستین پیشرانه همان موتور 2.4 لیتری بنزینی است که 158 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. دومین پیشرانه قابل انتخاب موتور 2.5 لیتری توربودیزل است که 140 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن‌متر گشتاور ارائه می‌دهد. هر دو نسخه با گیربکس‌های پنج سرعته دستی و شش سرعته اتوماتیک ZF قابل خریداری هستند. قیمت پیکاپ ریچ 6 در نسخه‌های مجهز به موتور احتراق داخلی با توجه به امکانات و تجهیزات، رقمی بین 84800 تا 139800 یوان تعیین شده است.

پیکاپ ریچ 6

سومین پیشرانه قابل انتخاب منحصر به نسخه الکتریکی پیکاپ ریچ 6 می‌شود. این نسخه به موتور الکتریکی با 160 اسب بخار قدرت و 420 نیوتن متر گشتاور مجهز است و پکیج باتری با ظرفیت 68 کیلووات ساعت نیز وظیفه تامین انرژی پیشرانه الکتریکی پیکاپ ریچ 6 برقی را برعهده دارد. این نسخه در بازار چین با قیمت 130 هزار یوان عرضه می‌شود و مشخص نیست که آیا برنامه‌ای برای تولید پیکاپ ریچ الکتریکی در بازار ایران وجود دارد یا خیر.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران