موضوعات داغ

همیلتون، بوتاس، ورشتپن – جایگاه تکراری در بحرین 2020

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده
عکس مطلب اول

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس باز هم قدرت مرسدس را به رخ حریفان کشیدند و دو رده اول استارت گرندپری بحرین 2020 را از آن خود کردند. مکس ورشتپن علی رغم برتری در تمرین سوم نسبت به مرسدس‌ها به رده سوم بسنده کرد.

دور اول زمان گیری اول گرندپری بحرین 2020 با برتری همیلتون و بوتاس و ورشتپن به پایان رسید و شاید جالب توجه‌ترین اتفاق آن برتری فتل نسبت به هم تیمی خودش بود که در رده دهم ایستاد و لکلرک رده‌ای بهتر از پانزدهم بدست نیاورد.

خیلی سریع رانندگان به پیست برگشتند تا از اندک زمان باقیمانده برای بهبود وضعیت خودشان استفاده کنند. جورج راسل، کیمی رایکونن، رومن گروژآن، کوین مگنوسن و نیکلاس لطیفی 5 نفر ناکام در دور اول زمان گیری اول بودند.

در دور دوم در راوند اول، راسل اولین نفر اقدام به ثبت زمان کرد. او رده 14 را از آن خود کرد و به راوند دوم راه پیدا کرد. اما جیوویناتزی در کنار هم تیمی‌اش حذف شد و در رده 16 ایستاد. رایکونن، مگنوسن، گروژان و لطیفی رده‌های بعدی را در اختیار گرفتند. در رده‌های بالایی تغییری رخ نداد.

راسل طی مصاحبه‌هایی که پیش از این مسابقه داشته، گفته است که تمام تلاشش را بکار خواهد بست که هم اولین امتیاز خودش در فرمول یک و هم برای ویلیامز در مسابقات این فصل در رقابتهای باقیمانده امتیاز کسب نماید.

راوند دوم زمان گیری با استراتژِی انتخاب لاستیک مدیوم آغاز شد و تنها گسلی و کویات با سافت دور خود را آغاز کردند، ثانیه‌هایی بعد پرچم قرمز به خاطر مشکل خودروی مک‌لارن کارلوس ساینز نمایش داده شد، او در پیچ اول چرخید و در کنار مسیر متوقف شد. زمان باقیمانده به هنگام توقف زمان گیری 9:10 بود. کارلوس ساینز مسابقه فردا را از رده پانزدهم آغاز خواهد کرد. هیچ خودرویی زمان ثبت نکرد.

چرخش خودروی کارلوس ساینز در زمان گیری دوم در پیچ اول گرندپری بحرین 2020

دور دوم از راوند دوم با ورود لاندو نوریس به پیست آغاز شد. فراری‌ها باز هم از این مرحله صعود نکردند و با فتل در رده 11 و لکلرک در رده 12 به کار خود پایان دادند. استرول و راسل هم دو رده بعدی را در اختیار گرفتند تا با ساینز گروه میانی خط استارت گرندپری فردا را تشکیل دهند. آیا راسل خواهد توانست به امتیاز دست یابد؟ رقابت سختی با رده‌های بالایی خواهد داشت.

همیلتون و ورشتپن و بوتاس همچنان در صدر به راوند سوم راه یافتند.

دور اول در راوند سوم با لاندو نوریس آغاز شد. سکتور دوم بسیار خوبی را ثبت کرد و 1:29029 را ثبت کرد لوئیس همیلتون با دور زدن در 27 ها آغاز کرد و رده اول را در اختیار گرفت و مکس با 0.146 ثانیه اختلاف و همچنین بوتاس با 0.244 ثانیه اختلاف زمانی کندتر در رده دوم و سوم ایستادند. زمان همیلتون 1:27:677 بود.

دور نهایی آغاز شد رقابت شدید برای کسب جایگاه اول خط استارت بین لوئیس همیلتون قهرمان 7 دوره مسابقات فرمول یک جهان با مکس ورشتپن و والتری بوتاس شکل گرفت اما در نهایت این راننده بریتانیایی بود که با زمان 1:27:264 پول پوزیشن را بدست آورد و هم تیمی او رده دوم را با 0.289 ثانیه اختلاف کسب کرد. مکس ورشتپن رده سوم را با 0.414 ثانیه اختلاف از آن خود کرد. رده بندی خط شروع گرندپری بحرین 2020 به شرح زیر است:

رده بندی استارت گرندپری بحرین 2020

رده بندی استارت گرندپری بحرین 2020

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

فیلم بررسی آریزو 6 پرو
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
مشخصات فنی خودروهای بازار

مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید

پرفروش‌ترین خودروها در اروپا: پژو 208، داچیا ساندرو، فولکس واگن تی راک
پرفروش‌ترین خودروها در اروپا: پژو 208، داچیا ساندرو، فولکس واگن تی راک
چانگان Uni-T مدل ۲۰۲۳ به زودی در بازار، موتور ۲ لیتری ۲۳۳ اسب بخاری
چانگان Uni-T مدل ۲۰۲۳ به زودی در بازار، موتور ۲ لیتری ۲۳۳ اسب بخاری
معاینه فنی خودرو هر چند سال یکبار است؟
معاینه فنی خودرو هر چند سال یکبار است؟
سامانه یکپارچه فروش خودرو باز می گردد؟
سامانه یکپارچه فروش خودرو باز می گردد؟
خودرو برقی اسکای ول، ماشین جدید بازار خودرو ایران + عکس
خودرو برقی اسکای ول، ماشین جدید بازار خودرو ایران + عکس