قیمت چه خودروهایی از بهمن ماه با قیمت گذاری آزاد محاسبه می شوند؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

با اعلام رئیس شورای رقابت، قیمت 45 درصد خودروهای داخلی روز گذشته رسما آزاد شد و برای مابقی 55 درصد خودروهای تولید داخل از همان فرمول قدیمی شورای رقابت استفاده می شود، اما برای 45 درصد از فرمول جدید و فاکتورهای متفاوت برای قیمت گذاری استفاده خواهد شد.

طبق گفته رضا شیوا رئیس شورای رقابت، فرمول جدید قیمت گذاری میزان تولید شرکت های خودروسازی را مد نظر قرار خواهد داد و هرچقدر میزان تولید آنان افزایش پیدا کند، قیمت خودرو نیز افزایش پیدا می کند و اگر خودروسازان به میزان تولید وعده شده خود دست پیدا نکنند، پس از بررسی 3 ماهه قیمت نهایی خودرو نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

قیمت ‌ها بر اساس متوسط قیمت بازار خواهد بود تا قیمت کارخانه به قیمت بازار نزدیک شود و از بهمن ماه سال جاری بر روی 45 درصد خودروهای داخلی اعمال خواهد شد که در مجموع شامل 18 خودروی تولیدی گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو می شود.

به طور دقیق، این 18 خودروی مد نظر شورای رقابت برای آزادسازی قیمت ها شامل پژو 207 دستی، پژو 207 اتوماتیک، پژو پارس، سورن پلاس، رانا پلاس، رانا پلاس TU5، دنا پلاس توربوشارژر، دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک، هایما توربو دستی، هایما توربو اتوماتیک، خودروی تارا، کوییک، ساینا S، شاهین، آریا، برلیانس و چانگان می شود.

البته فرمول قیمت گذاری جدید شورای رقابت شامل کسانی که پیش از این در شرایط فروش خودروسازان ثبت نام کرده اند، نخواهند شد و در شرایط فروشی که از 10 دی ماه به بعد اجرا می شود، از فرمول جدید شورای رقابت برای قیمت گذاری 45 درصد خودروهای تولید داخل استفاده خواهد شد.

نظرات
 
 
 
اعاق 1399/10/10
تا به حال هر 3 ماه افزایش میدادند.الان که دلار اومده پایین و منطقی بود که حداقل قیمت کارخانه بیاد پایین نشستند و شبانه روز فکر کردند که چطوری افزایش قیمت بدیم با توجه به اینکه دلار اومده پایین. بالاخره فکر ها نتیجه داد.مبارک باشه
افشین 1399/10/14
خیلی خیلی خیلی ببخشید مثل سگ دروغ میگن! اینا باز هم میخوان قیمت رو ببرن بالا و آشغالاشونو گرونتر کنند !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران