یکی از معروف‌ترین خودروهای حبابی با چهره ای نامتعارف به حراج گذاشته شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

دنیای خودروسازی امروزه تحت سلطه شاسی‌بلندها قرار گرفته و از سوی دیگر نیز موسسات ایمنی خودروسازان را تحت فشار قرار داده‌اند تا ایمنی محصولات خود را همواره افزایش دهند. با این حال شصت سال پیش شرایط به گونه‌ای دیگر بود و میکروکارها یا خودروهای حبابی، به سلاطین بی چون و چرای بازار اتومبیل تبدیل شده بودند.

در آن روزها شرکتی به نام F.M.R، خودرویی حبابی را به نام TG 500 به تولید رساند که یکی از سریع‌ترین میکرو اتومبیل‌های تاریخ محسوب می‌شود. نمونه‌ای از این خودرو اکنون به مزایده گذاشته است که البته خرید آن برای مشتری چندان ارزان نخواهد بود.

TG 500 که با نام مستعار ببر در محافل خودرویی شناخته می‌شود، براساس شاسی خودرو حبابی دیگری به نام مستراشمیت KR200 ساخته شده بود. این شرکت هواپیماسازی آلمانی پس از جنگ جهانی دوم اجازه تولید هواپیما را نداشت و به همین دلیل خودروهای حبابی تولید می‌کرد. F.M.R مستراشمیت KR200‌ را با افزودن چرخ چهارم متعادل‌تر کرد و چراغ‌های جلو و عقب را نیز از نو طراحی کرد تا نورپردازی خودرو بهبود یابد. ترمزهای بزرگتر و اصلاحات سیستم تعلیق نیز بخش دیگری از بروزرسانی‌های ببر بودند. در نهایت موتور بزرگتری نیز برای خودرو در نظر گرفته شد.

TG 500

شاید عناوینی همچون ببر و سریع‌ترین خودرو حبابی کمی گمراه کننده باشند، چرا که شتاب صفر تا صد این خودرو کوچک 28 ثانیه خواهد بود نهایت سرعت قابل دسترسی با آن نیز 125 کیلومتربرساعت خواهد بود که اعداد اعجاب انگیزی نیستند اما در دنیای خودروهای حبابی سریع‌ محسوب می‌شوند.

پیشرانه TG500‌ یک موتور دو سیلندر چهار زمانه با حجم 494 سی‌سی و حداکثر توان 20.5 اسب‌بخار است. این موتور برای یک خودرو حبابی بسیار بزرگ و قدرتمند محسوب می‌شود. برای انتقال قدرت در این ماشین حبابی نیز از گیربکس چهار سرعته دستی استفاده شده است. این خودرو حبابی اکنون با قیمتی بین 125 هزار الی 165 هزار دلار به حراج گذاشته شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران