موضوعات داغ

تسلا رودستر با پکیج SpaceX معرفی شد - شتاب فوق‌العاده 1.1 ثانیه ای

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

ایلان ماسک اخیرا از بروزرسانی جدیدی برای تسلا رودستر پرده برداشته است که آن را پکیج اسپیس ایکس SpaceX Pachage می‌نامد و به این خودرو قابلیت شتاب‌گیری صفر تا صد در 1.1 ثانیه را اعطا می‌کند. نسل دوم تسلا رودستر در سال 2017 رونمایی شد و انتظار می‌رود در سال 2022 به بازار عرضه شود. نسخه‌ای از این خودرو هم‌اکنون در موزه اتومبیل پیترسن در لس آنجلس به نمایش گذاشته شده است.

تسلا رودستر به موتور سه گانه الکتریکی مجهز است که در نسخه استاندارد، شتاب صفر تا 60 مایل برابر 1.9 ثانیه خواهد داشت و در صورتی که از لانچ کنترل استفاده نکنید، این مقدار به 2.1 ثانیه افزایش می‌یابد. مطابق اعلام تسلا، برد این خودرو 998 کیلومتر یا 620 مایل خواهد بود.

نسخه بالاتر تسلا رودستر که به بسته اسپیس ایکس مجهز است، می‌تواند طی 1.1 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل برساعت برسد. البته شتاب‌گیری با این شدت تنها یکبار قابل انجام خواهد بود و پس از آن باید مخازن هوای تسلا رودستر را مجدد با هوای فشرده پر کنید. فارغ از تمام مسائل تکنیکی، هنوز مشخص نیست که راننده و سرنشین می‌توانند در برابر فشار ناشی از چنین شتابی مقاومت کنند یا خیر.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد