نسل جدید فولکس واگن کدی معرفی شد، ترکیب ظاهر آفرود با سیستم تمام چرخ محرک

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

گروه فولکس ‌واگن همچنان در حال بهبود یافتن از رسوایی دیزل‌گیت است و بیشتر منابع خود را صرف برقی‌سازی خط تولیدش می‌کند. این بدان معنا نیست که این شرکت مدل‌های خاص را کاملاً رها کرده تا پول بیشتری برای تولید محصولات مهم‌تر ذخیره کند. مثلاً کدی پن امریکانای جدید را در نظر بگیرید، که جایگزین نسخه Alltrack در نسل قبلی می‌شود.

پن امریکانا یک ون کوچک با ظاهر آفرود است که در هر دو پیکربندی مسافربری و باربری با فاصله بین دو محور کوتاه عرضه می‌شود. البته این خودرو هیچ امکانات آفرودی ندارد و فقط ظاهرش شبیه خودروهای آفرودر است. کدی پن امریکانا دارای قوس‌های چرخ‌ خاص و محافظ زیربدنه اضافی به رنگ نقره‌ای در جلو و عقب است.

این خودرو از چرخ‌های ۱۷ اینچی دو-رنگ بهره می‌برد. چراغ‌های LED در جلو و عقب و باربند نقره‌ای به صورت استاندارد روی این خودرو قرار دارند. مشتریان می‌توانند این رنگ‌های بدنه را انتخاب کنند: مسی برنزی، آبی استارلایت، نقره‌ای ریفلکس، مشکی مرواریدی پررنگ و سفید آبنباتی. جلوپنجره رادیاتور فقط با رنگ بدنه در دسترس است.

کدی پن امریکانا با یک موتور ۱.۵ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ TSI با توان ۱۱۳ اسب بخار یا یک موتور دیزلی ۲ لیتری TDI با توان ۱۰۰ اسب ‌بخار یا ۱۲۰ اسب ‌بخار عرضه می‌شود. بسته به موتور، کدی پن امریکانا با سیستم دیفرانسیل جلو و جعبه‌دنده ۶ سرعته دستی یا جعبه‌دنده ۷ سرعته دوکلاچه خودکار و یا با سیستم تمام چرخ محرک با جعبه‌دنده دستی قابل سفارش است.

فولکس واگن کدی پن امریکانا

نسخه باربری قابلیت جابجایی ۶۷۹ کیلوگرم و نسخه مسافربری قابلیت جابجایی ۵۲۵ کیلوگرم را دارد. حداکثر ظرفیت یدک‌کشی نسخه باربری ۱.۵ تن است و این ون ۱۹ سیستم دستیار رانندگی دارد که پنج مورد از آن‌ها در نسل قبلی کدی که در سال ۲۰۲۰ معرفی شده بود مورد استفاده قرار گرفته بودند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران