موضوعات داغ

بهمن موتور سدان جدیدی به نام Respect را بزودی عرضه می کند

عکس مطلب اول

امروز طی یک کنفرانس خبری، بهمن موتور از برنامه های توسعه ای خود در آینده نزدیک خبر داد و اعلام کرد که بزودی قصد دارد 4 محصول جدید را روانه بازار کند. بهمن موتور اعلام کرد که با توسعه زیرساخت ها، بزودی در سگمنت های مختلف محصولات مختلفی را عرضه خواهد کرد.

این خودروساز خصوصی بزودی یک خودروی ون به نام Inroads را راهی بازار می کند که با درصد داخلی سازی قابل توجهی روانه بازار خواهد شد. اما نکته جالب دیگر عرضه یک محصول جدید در سگمنت سدان به نام Respect خواهد بود که می تواند برای بازار ایران قابل توجه باشد و بعد از مدت ها، یک سدان جدید توسط این خودروساز خصوصی در سبد محصولات قرار خواهد گرفت. سدان مورد نظر به پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ مجهز است و گیربکس بکار رفته روی آن CVT با 9 سرعت است. همچنین سدان Respect به 6 کیسه هوا و یا تجهیزاتی مثل ESP، EBA، HSC و یا HAC است. برای تولید این خودرو قراردادهای نهایی بسته شده و حتی نمونه های اولیه نیز خریداری شده اند و در مرحله سفارش گذاری اولیه است. احتمالاً سدان Respect در نیمه اول سال 1401 شمسی عرضه خواهد شد. بهمن موتور می گوید که با توجه به ابعاد خودرو و همچنین قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده، و البته داخلی سازی 20 درصدی در ابتدای عرضه، امید دارد که خودرویی موفق در بازار باشد.

طول خودروی رسپکت دقیقاً 4.66 متر است. فاصله بین دو محور این خودرو 2700 میلیمتر است و می تواند به کمک موتور مذکور، دقیقاً 147 اسب بخار و 230 نیوتن متر را تولید کند. مصرف سوخت ترکیبی سدان Respect حدود 7 لیتر است. از امکانات این خودرو می توانیم به رینگ 17 اینچی، اتوهلد، دوربین 360 درجه، کروز کنترل، صندلی چرمی، نوردهی داخلی کابین، صندلی برقی 6 جهته، شاگرد 4 جهته برقی، گرمکن صندلی جلو و یا چراغ های LED اشاره کنیم.

متاسفانه اطلاعات بیشتری در مورد این سدان در دسترس نیست و باید تا زمان عرضه آن صبر کنیم.

کنفرانس خبری بهمن موتور

اما دو محصول دیگر که بزودی توسط بهمن موتور عرضه می شود، دیگنیتی پرستیژ و فیدلیتی پرستیژ خواهد بود. دو محصولی که هم اکنون در بازار عرضه شده اند، در حقیقت دیگنیتی پرایم و فیدلیتی پرایم هستند و بزودی نسخه های پرستیژ از این دو خودرو عرضه خواهند شد.

میزان داخلی سازی خودروی فیدلیتی هم اکنون در حدود 25 درصد است اما با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، میزان داخلی سازی به مرز 40 درصد خواهد رسید.

محمد ضرابیان، مدیرعامل گروه بهمن اعلام کرد که در صورتیکه برجام مجدداً احیاء شود و تحریم ها برداشته شود، دوباره با شرکای قدیمی خود مثل هاوال، FAW و یا ایسوزو همکاری خواهد کرد.

بهمن موتور قصد دارد در مورد محصولاتی مثل فیدلیتی و یا سدان Respect به نقطه ای برسد که پیشرانه را از یک مجموعه داخلی تهیه کند. در این مورد شرکت تیوان تابحال فعالیت های زیادی داشته و اگر این شرکت بتواند به شرایط مناسبی برای عرضه پیشرانه برسد، ممکن است یکی از گزینه ها برای تولید پیشرانه های محصولات بهمن موتور باشد.

ضرابیان در این کنفرانس خبری گفت که با توجه به تقاضای بسیار بالا برای حمل کالا در کل دنیا، و ترافیک شدید برای حمل کانتینر، سبب شده تا هزینه حمل یک کانتینر از حدود 3300 دلار به بیش از 8800 دلار رسیده که باعث شده قطعات با هزینه بیشتری به دست تولیدکننده برسد.

نیما مومنی مدیر تحقیقات و بازاریابی نیز اعلام کرد که احتمالاً هفته آتی زمان پیش فروش بعدی خودروی فیدلیتی و دیگنیتی اعلام خواهد شد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/8/10
وقتی ترافیک بیشتر میشه هم قیمت میره بالا، وقتی ترافیک پایینه هم قیمت میره بالا