فراخوان تویوتا و لکسوس در آمریکا به دلیل مشکل سیستم پایداری

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بنابر اعلام تویوتا، حدود 460 هزار دستگاه خودرو از برندهای تویوتا و لکسوس در ایالات متحده به مشکل نرم‌افزاری در سیستم مدیریت پایداری خودرو یا VSC مبتلا هستند. بنابر بررسی‌های انجام شده از سوی تویوتا، این ایراد نرم افزاری سیستم مدیریت پایداری خودرو را هنگام استارت زدن خاموش می‌کند، مساله‌ای که با الزامات ایمنی ایالات متحده هماهنگ نیست.

تویوتا برای بررسی بیشتر و رفع این نقص، 460 هزار دستگاه خودرو از برندهای تویوتا و لکسوس را در ایالات متحده فراخوان کرده است. این مدل‌ها شامل تویوتا راو 4 پرایم، تویوتا راو 4 هیبریدی، تویوتا ونزا، تویوتا میرای، تویوتا سی‌ینا هیبرید، تویوتا هایلندر هیبرید، لکسوس LX600، لکسوس LS500h، لکسوس NX350h و لکسوس NX450h پلاس می‌شوند. این خودروها در فاصله سال‌های 2020 تا 2022 به تولید رسیده‌اند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران