موضوعات داغ

احتمال از کار افتادن دوربین عقب تویوتا توندرا بر اثر هوای سرد، نقص نابخشودنی یک پیکاپ

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

تویوتا برای سال 2022، از نسل جدید پیکاپ خود در آمریکا رونمایی کرد. تویوتا توندرا 2022 برای رقابت با بزرگان این عرصه همچون فورد F-150 آماده شده است اما به نظر می‌رسد این پیکاپ با برخی نقص‌های کوچک دست به گریبان است. یکی از نقص‌ها، احتمال از کار افتادن دوربین عقب این خودرو بر اثر سرمای هوا وجود دارد. این نقص به تازگی کشف شده است و احتمال دارد در آینده نزدیک شاهد فراخوان تویوتا توندرا 2022 از سوی این شرکت باشیم.

مشکل فنی در دوربین عقب تویوتا تاندرا

مشکل دوربین عقب تویوتا توندرا 2022 نخستین بار در مورد مدل‌های ساخته شده بین 10 می 2021 تا 13 آوریل 2022 گزارش شد. بر این اساس در هوای سرد، یک یا چند سیگنال دوربین ممکن است در هنگام راه‌اندازی خودرو از آستانه ولتاژ مجاز فراتر رود. اگر این مساله رخ دهد، سیستم قادر به دریافت تصاویر دوربین عقب نیست و در نتیجه تویوتا توندرا 2022 قوانین ایمنی آمریکا را نقض کرده است. براساس قوانین ایمنی در آمریکا، تمامی خودروهای پیکاپ باید با سیستم دوربین عقب فروخته شوند.

فقدان دوربین پشتیبان در یک کامیون بزرگ که برای داشتن آن طراحی شده است، مطمئناً می‌تواند باعث ناراحتی مالک شود و خطر برخورد تصادفی راننده با اشیا یا افراد پشت سر آنها را افزایش می‌دهد. اگرچه این مشکل برای اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها چندان جدی به نظر نمی‌رسد اما مشخص شده است که این وضعیت به طور بالقوه بر همه دوربین های کامیون تأثیر می گذارد و مشکل فراتر از تصور اولیه کاربران بوده است. تویوتا تصمیم دارد تا از 30 ام ماه می یک فراخوان را تویوتا توندرا 2022 صادر کند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد