موضوعات داغ

قیمت بنزین و گازوئیل در آمریکا دوباره رکوردشکنی کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

پس از چند هفته کاهش قیمت بنزین در ماه‌های مارس و آوریل، قیمت متوسط بنزین در ایالات ‌متحده به شدت افزایش ‌یافته است. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، قیمت متوسط بنزین معمولی در حال حاضر ۴.۳۳ دلار است که یک رکورد به حساب می‌آید. رکورد قبلی یعنی ۴.۳۲ دلار در ۱۴ مارس ۲۰۲۲ ثبت شد. اوضاع گازوئیل بدتر است، چون قیمت آن به ۵.۶۲ دلار برای هر گالن رسیده است که این هم یک رکورد محسوب می‌شود. این ۱۲ سنت بیشتر از رکورد ۵.۵ دلاری قبلی است که هفته پیش ثبت شد.

اداره اطلاعات انرژی این اطلاعات را به صورت هفتگی منتشر می‌کند. بنابراین آخرین اطلاعات منتشرشده مربوط به ۹ مه هستند، اما احتمالاً قیمت‌ها در اطلاعیه بعدی بیشتر خواهند شد. انجمن اتومبیل آمریکا قیمت متوسط را به صورت روزانه محاسبه می‌کند و گزارش ۱۳ مه آن‌ها نشانگر قیمت ۴.۴۳ دلار برای هر گالن بنزین بود. این ۱۰ سنت بیشتر از گزارش اداره اطلاعات انرژی است و قیمت گازوئیل اعلام شده توسط این انجمن هم ۵.۵۶ دلار است. قیمت گازوئیل طی دو هفته اخیر نزدیک به ۵۰ سنت بیشتر شده است، در حالی که قیمت بنزین ۲۳ سنت افزایش ‌یافته است.

گران‌ترین قیمت‌ها همچنان مربوط به ایالت‌های غربی به ویژه کالیفرنیا هستند که بنزین در آنجا با قیمت ۵.۸۷ دلار به فروش می‌رسد. قیمت‌ها در مرکز آمریکا پایین‌تر است و قیمت متوسط بنزین در این مناطق در حدود ۴ دلار است. در حال حاضر، ایالت جورجیا با ۳.۹۵ دلار ارزان‌ترین بنزین را دارد. تنها ایالت دیگر با بنزین کمتر از ۴ دلار کانزاس است، که قیمت بنزین در آنجا ۳.۹۹ دلار برای هر گالن است.

اگرچه در بازار نفت نیز نوساناتی وجود دارد و قیمت‌ها کمی افزایش ‌یافته است، اما مانند بنزین و گازوئیل رکوردشکنی نکرده است. تا روز ۱۳ مه، قیمت نفت خام برنت با افزایش ۳.۹۴ دلاری نسبت به روز قبل به ۱۱۱.۴ دلار رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت نیز با افزایش ۴.۱۵ دلاری به ۱۱۰.۳ دلار رسید. این قیمت‌ها هنوز به رکورد قیمت نقت در ماه مارس به دلیل حمله روسیه به اوکران نزدیک نشده‌اند.

فقط دو هفته تا شروع تعطیلات روز یادبود باقی مانده است، که آغاز غیررسمی فصل سفرهای تابستانی محسوب می‌شود. با توجه به رکوردشکنی قیمت بنزین و گازوئیل، به نظر می‌رسد که مسافران آمریکایی در تابستان امسال باید خیلی بیشتر از سال‌های گذشته برای مسافرت هزینه کنند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/2/28
واااااااای خدا عجب رکورد شکنی ای شده . بیچاره مردم فلک زده ایالات متحده ! 😂