موضوعات داغ

گفت‌وگو با جواد توسلی مهر مدیرعامل ایران خودرو دیزل در نمایشگاه خودرو مشهد + فیلم

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

در حاشیه نمایشگاه خودرو مشهد با جواد توسلی مهر مدیرعامل ایران خودرو دیزل به گفت‌وگو پرداختیم که شما را به دیدن و خواندن آن دعوت می‌کنیم

توسلی مهر مدیرعامل ایران خودرو دیزل در حاشیه نمایشگاه خودروی مشهد با اشاره به اقدامات یک سال گذشته، اظهار کرد: ایران خودرو یک برنامه جامعه راهبردی برای آینده خود تدوین کرده است که این برنامه شامل توسعه محصولات جدید( طراحی 8 محصول جدید در 22 ماه گذشته)، افزایش کیفیت که مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است، افزایش تولید ( جهش بزرگ در مجموعه دیزل و برنامه تولید 25 هزار دستگاه)، فروش و سودآوری (تسویه 6500میلیارد تومان بدهی جاری و پیش بینی سودآوری بسیار خوب برای 6ماهه دوم سال)است.

وی با اشاره به برنامه فروش و سودآوری بیان کرد: تا پایان تیرماه زیان انباشته به 900 میلیارد تومان کاهش یافته و پیش بینی می شود این رقم تا پایان شهریور ماه به صفر برسد و ماه شش ماهه دوم در سودآوری خوبی باشیم. پیش بینی ها بر آن است در مجمع 1402 تقسیم سود داشته باشیم.

وی همچنین درباره بازار سرمایه نیز گفت: در حوزه بازار سرمایه اتفاقات خوبی رخ داده است. این سهم سال های سال در شرایط بدی قرار داشت و سهامداران آن آسیب دیدند، اما امروز این سهم جزو سهام های سودده بازار است و ارزش آن 17 هزارمیلیارد تومان است و ساختار مالی آن اصلاح شده است. بزرگترین افزایش سرمایه از آورده نقدی سهامداران در فرابورس صورت گرفته و 5 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه از این محل به ثبت رسیده است و امروز شاهد صف خرید در سهم «خاور» هستیم.

توسلی مهر افزود: امروز در حوزه جذب نیروی انسانی و ایجاد اشتغال پایدار تا به امروز 2 هزار و 200 نفر نیرو جدید در دیزل جذب شده اند. البته افراد دیگری نیز در زنجیره زیرمجموعه ما جذب شده اند که این عدد را بزرگ می کند. ما در حوزه نیروهای تولید 100درصد نیروی جدید جذب کردیم و در شرایط فعلی اقتصادی یه افتخار محسوب می شود.

وی با اشاره به سهم بازار بیان کرد: درواقع دیزل لیدری سهم بازار را به دست گرفته است. این موضوع به دلیل تیراژ و ارزش فروش است. همچنین در حوزه سوددهی به عنوان سوده ترین شرکت انتخاب شده است در حالی که در بهمن 99 زیان ده ترین خودروساز بود.

توسلی مهر درباره خروج خودروهای فرسوده و واردات خودروهای دست دوم اظهار کرد: واردات محصولات دست دوم یک فاجعه است. ما در کشور ظرفیت کامل برای تولید و نوسازی ناوگان را در اختیار داریم اگر اراده بر حمایت از تولید داخل باشد. با واردات خودروهای دست دوم عملا نوسازی ناوگان انجام نمی شود. درواقع خودروهای فرسوده بیشتری را به ناوگان اضافه می کنیم. از سویی دیگر این موضوع نه توجیه اقتصادی دارد و نه می تواند خدمات پس از فروش را ارائه داد. عملا ناوگان خودروهای تجاری اروپایی را نوسازی و خودروهای فرسوده انها را وارد کشور می کنیم واین می تواند در ادامه بحران شدیدی برای حمل و نقل ایجاد کند.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/6/11
مدیریت فاسد در صنعت خودروسازی باعث رسانده شدن گردید وحالیه سوددهی بخاطر جمع شدن مدیران فاسد و تحول در صنعت خودروسازی نیست بلکه افزایش قیمت بی محابا خودروسازان باعث سوددهی شده است که اینچنین قیمتی در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد