موضوعات داغ

بررسی مجدد قیمت مونتاژی ها توسط شورای رقابت امروز انجام می شود

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

شورای رقابت قصد دارد که بار دیگر به بررسی قیمت‌گذاری خودروهای تولیدی شرکت‌های خصوصی بپردازد. بر طبق اعلام این شورا، اعضا در جلسه ۵۸۴ که در روز ۱۷ تیر سال جاری برگزار می‌شود، قصد دارند قیمت محصولات مونتاژی را مورد بررسی قرار دهند.

در ماه بهمن سال گذشته، اعضای شورای رقابت با صدور یک دستورالعمل برای تنظیم بازار خودرو، تمامی بازار خودرو شامل بازار خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی را به عنوان بازار انحصاری تعیین کردند و اعلام کردند که در این بازار انحصاری، قیمت‌گذاری باید توسط این شورا انجام شود.

شورای رقابت اعلام کرد که با توجه به دستورالعمل های خود و بررسی سازمان حمایت، قیمت 17 خودروی مونتاژی با احتساب سود 17 درصد منتشر شده و تایید گردیده است.

بر اساس این لیست قیمت خودروهای Tiggo ۷ pro، Tiggo ۸ pro، Chery Arrizo ۶، Chery Arrizo ۵،MVM X۲۲MT، MVM X۲۲ pro، MVM X۵۵ pro، JAC J۴، JAC S۳، JAC S5،KMC K۷ (JIAYUE X۷)،FMC SX5،FMC T۵،BS۱۱ (چانگان ALSVIN)، دایونY۵، دیگنیتی پرایم و فیدلیتی با کاهش مواجه شدند که عکس العمل منفی خودروسازان خصوصی را به همراه داشت و به یکباره عرضه تمامی خودروهای مونتاژی به طورکامل متوقف شد.

شورای رقابت در ادامه نیز قیمت‌گذاری برای دو خودروی وارداتی سایپا را بررسی کرده تا نشان دهد اعضای این شورا در خصوص حضور کامل در بازار خودرو تأکید دارند. قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی نیز با مخالفت شرکت‌های خودروساز خصوصی همراه شد و آن‌ها به طور ضمنی اعلام کردند که آمادگی ندارند فرمول قیمت‌گذاری شورای رقابت را پذیرفته و اجرا کنند.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/4/17
شورای رقابت ینی پشم
1402/4/18
دیدگاه بنده اینه که؛
شورای قیمت گذاری ورقابت با خودروسازان ومونتاژکاران ایران وهچنینین دلالان ورانتخوران دستشون توی یه کاسه ست واین دادار دودورها جنگ زرگریه که هرکدام به نسبت میخوان از جیب مردم سهم ببرن در ضمن فراموش نکنیم که همه ساله مردم رو به مرگ میگیرن که به تب راضی بشن؛همچنین برای تحویل خودرو همیشه در با غ سبزی زیبا نشون داده وسرود بزک نمیر بهار میاد کمبوزه با خیار میاد سر میدهند