موضوعات داغ

تویوتا کرولا هیبرید وارداتی سایپا به ایران رسید + عکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت سایپا موفق به دریافت مجوز واردات نسخه هیبرید خودروی تویوتا کرولا شده و نمونه‌های اولیه این خودرو به ایران وارد شده‌اند. سایپا قصد دارد تا پایان سال جاری، 200 دستگاه از مدل 2023 تویوتا کرولا هیبرید را وارد بازار ایران کند. همچنین پس از عرضه اولیه، سایپا برنامه دارد 1000 دستگاه دیگر از این مدل را عرضه نماید.

پیش از این، شرکت معین خودرو مجوز واردات نسخه‌های درون‌سوز تویوتا کرولا را در اختیار داشته و مدل‌های 1200 و 1500 آن را به بازار عرضه کرده است. همچنین قبلاً شاهد واگذاری مجوز واردات خودروهای نیسان به چند شرکت مجزا بوده‌ایم.

تویوتا کرولا هیبریدی 2023

مشخصات فنی تویوتا کرولا هیبریدی 2023

نسخه هیبرید تویوتا کرولا 2023 مجهز به موتور 1.8 لیتری بنزینی تنفس طبیعی و موتور الکتریکی است که در مجموع 136 اسب بخار قدرت و 185 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. گیربکس CVT مخصوص خودروهای هیبریدی، موسوم به E-CVT، وظیفه انتقال قدرت را برعهده دارد. از لحاظ مشخصات فنی و رانندگی، این مدل شباهت زیادی به نسخه‌های قبلی کرولا هیبرید دارد که پیش‌تر وارد شده‌اند.

بزرگترین مزیت کرولا هیبرید، مصرف سوخت ترکیبی پایین آن است که در سیکل ترکیبی حدود 4 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف دارد.

مدل وارداتی به ایران، نسخه الیت است که امکانات رفاهی آن در سطح متوسط قرار دارد. از لحاظ ایمنی، مجهز به 6 کیسه هوا و سیستم‌های کمکی رانندگی سطح 2 است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد