موضوعات داغ

چانگان Uni-Z در آینده نزدیک به بازار عرضه می‌شود

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
عکس مطلب اول

سری خودروهای Uni چانگان، محصولاتی نوآورانه هستند که با کیفیتی بالاتر از سایر خودروهای این برند به تولید می‌رسند. هدف چانگان از تولید محصولات این خانواده، صادرات آن‌ها به عنوان خودروهایی رده بالا است. خودروساز چینی به تازگی از عرضه عضو جدید این خانواده به نام چانگان Uni-Z خبر داده است. این خودرو یک کراس‌اوور اندازه متوسط است.

چانگان Uni-Z جدیدترین نماینده از خانواده Uni‌ چانگان به حساب می‌آید. ابعاد این خودرو شامل 4730 میلیمتر طول، 1890 میلیمتر عرض و 1680 میلیمتر ارتفاع هستند. فاصله بین دو محور آن نیز 2795 میلیمتر اعلام شده است. براساس اعلام شرکت سازنده، چانگان Uni-Z به دستیارهای کمک راننده سطح دوم، کلاستر دیجیتال و صفحه نمایش مرکزی 14.6 اینچی با سیستم عامل هوآوی مجهز شده است.

نیروی چانگان Uni-Z توسط یک پیشرانه هیبریدی کاملا جدید تامین می‌شود که در دیگر خودروهای این شرکت شاهد آن نبوده‌ایم. خودروساز چینی ادعا کرده است که طی 27 ماه گذشته، در حال توسعه این پیشرانه برای چانگان Uni-Z بوده است.

چانگان Uni-Z

پیشرانه چانگان Uni-Z از ترکیب موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 98 اسب‌بخار و موتور برقی با قدرت 215 اسب‌بخار تشکیل شده است. بنابراین با خودرویی از نوع پلاگین هیبرید روبرو هستیم. پکیج باتری با ظرفیت 19 کیلووات ساعت نیز وظیفه تامین انرژی موتور برقی را برعهده دارد. برد چانگان Uni-Z در حالت حرکتی تمام الکتریکی، 115 کیلومتر عنوان شده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد