قراردادن تزئینات کریسمس روی خودرو چه تاثیری در آیرودینامیک دارد؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
عید کریسمس نزدیک است و مردم خود را برای آغاز سال نوی میلادی آماده می‌کنند، به همین منظور درخت کریسمس داخل خانه نصب کرده و آن را تزیین می‌کند، اما این تمام ماجرا نیست، زیرا برخی افراد هستند که علاوه بر تزیین خانه، ماشین خود را هم تزیین می‌کنند و درخت کوچک کریسمس و یا وسایل بابانوئل را بر روی ماشین خود نصب می‌کنند، اما این کار باعث اختلال در آیرودینامیک اتومبیل شده و باعث می‌شود که مصرف سوخت اتومبیل بالاتر برود که قطعا در تعطیلات و سفرهای بیرون از شهر هزینه بیشتری روی دست مالکان خودرو خواهد شد.
برای اثبات این موضوع، کمپانی خودروسازی جنرال موتورز مهندس عملکرد آیرودینامیکی خود، یعنی "جوئل راشمن" را به تونل باد کم سرعت لاکهید مارتین در کشور گرجستان فرستاده است تا یکسری آزمایشات آیرودینامیکی بر روی اتومبیل "جی.ام.سی Terrain Denali" انجام دهد، اما به همراه تزیینات کریسمس تا به این مهم برسد که آیا دکوراسیون و تزیین اتومبیل با وسایل کریسمس، در عملکرد آیرودینامیک اتومبیل تاثیرگذار خواهد بود یا خیر.
طبق گفته این کارشناس جنرال موتورز، استفاده از شاخ‌های گوزن بابانوئل و همچنین استفاده از وسایل تزییناتی بر روی دماغه اتومبیل، می‌تواند ضریب درگ اتومبیل را 3 درصد افزایش دهد که همین موضوع بر روی مصرف سوخت اتومبیل تاثیرگذار خواهد بود، ولی مهم‌تر از همه این‌ها، استفاده از یک درخت کوچک کریسمس بر روی سقف اتومبیل خواهد بود که تا 70 درصد ضریب درگ اتومبیل را افزیش می‌دهد که برای آشنایی بیشتر با این موضوع، می‌توانید فیلم آماده شده توسط گروه خودروبانک در انتهای همین مقاله را شاهد باشید که آشفتگی مسیر باد را به وضوح نشان می‌دهد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
کریسمس مبارک ایران 1396/9/27
برای همین تو امریکا کسی تویوتا سی اچ ار نخرید وقتی جمس با این زیبائی هست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران