میزان تولید پژو 2008 در ایران خودرو از هایما بیشتر است + آمار تولید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
ایران خودرو پس از آن که چندسالی از رقبای خصوصی خود نظیر کرمان موتور و مدیران خودرو عقب افتاد، رو به تولید کراس اوورهای مختلف آورد. از جمله محصولات ایران خودرو در این سالها در این سگمنت، خودروهای هایما شامل هایما S5 ، هایما S7 ، هایما S7 توربو و پژو 2008 بوده است. با وجود آن که چندین ماه از بازگشت تحریم های خودروسازی و به دنبال آن، تعلیق فعالیت های پژو در ایران هستیم، انتظار می رفت در سایه همکاری ادامه دار شرکای چینی، میزان تولید محصولات هایما در ایران خودرو، بیش از میزان تولید پژو 2008 باشد، با این حال خلاف این موضوع در روند تولیدی ایران خودرو مشاهده می شود و میزان تولید پژو 2008 در این شرکت، بیشتر از میزان تولید محصولات هایماست.
مطابق آمار اعلام شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در بهمن ماه گذشته، ایران خودرو موفق به تولید 354 دستگاه از محصولات هایما شده است، با این حال میزان تولید پژو 2008 با وجود کاهش تولید نسبت به ماه گذشته، 494 دستگاه بوده که اختلاف قابل توجهی با میزان تولید محصولات هایما دارد. از سوی دیگر ایران خودرو در بهمن ماه گذشته، 704 دستگاه از محصولات هایما را به فروش رسانده که با توجه به میزان تولید محصولات هایما در این شرکت، ایران خودرو نیاز دارد روند تولید محصولات خود در این شرکت را تسریع بخشد تا بتواند نسبت به اجرای تعهدات خود اقدام نماید.
محصولاتی از هایما که هم اکنون در ایران خودرو به تولید می رسند، شامل هایما S5 به عنوان یک کراس اوور کوچک و هایما S7 توربوشارژر به عنوان یک کراس اوور متوسط می شوند. هایما S5 با بهره گیری از موتور توربو، قصد به چالش کشیدن رقبای خود نظیر ام وی ام X22 ، جک S3 و چانگان CS35 را داشته است، با این حال به دلیل عرضه محدودی که در بازار داشته است، آن چنان برای مشتریان شناخته شده نیست. در سوی دیگر هایما S7 توربوشارژر که نسخه ارتقا یافته هایما S7 محسوب می شود، به واسطه امکانات خوب و موتور پر قدرت خود، توانسته رقابت نسبتا خوبی را با چری تیگو 5 و جک S5 داشته باشد.

تولید ایران خودرو

تولید ایران خودرو


نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران