موضوعات داغ

فیدلیتی برقی بزودی توسط بهمن موتور عرضه خواهد شد

عکس مطلب اول

روز سه شنبه 27 اردیبهشت ماه در اولین روز کاری نمایشگاه خودرو تهران، نشست خبری بهمن موتور برگزار شد که در خلال آن اطلاعاتی در مورد محصولات آینده این خودروسازی داده شد.

محمدضرابیان مدیرعامل بهمن موتور، علی پورابراهیم رئیس هیات مدیره بهمن موتور، امیر میرمنصف رئیس سازمان فروش و خدمات پس از فروش و پارسا نوری معاون مهندسی بهمن موتور در این نشست خبری حاضر بودند.

محمد ضرابیان در پاسخ به سوالی درباره طرح واردات خودرو گفت: ما نه تنها مخالف نیستیم بلکه استقبال هم می‌کنیم. ما از شرایط رقابتی استقبال می‌کنیم و اعتقاد داریم این مساله تاثیری روی قیمت خودرو ندارد. در بهمن موتور با طراحی خط بدنه و رنگ جدید تولید سالانه ۶۰ هزار خودرو محقق می شود. ساخت خودروی اینرودز برای قشر خاصی از بازار خودرو شروع شده و عرضه خودروی سدان ریسپکت و دیگنیتی پرستیژ و فیدلیتی پرستیژ در سال ۱۴۰۱ انجام خواهد شد.

علی پورابراهیم، رئیس هیات مدیره شرکت بهمن در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه‌های توسعه‌ای گروه بهمن گفت: در سال‌های گذشته همواره به دنبال افزایش تولید بوده‌ایم. در حال حاضر ساخت بدنه و رنگ را به نحوی طراحی کرده‌ایم که بتوانیم سالانه ۶۰هزار خودرو داشته باشیم. به زودی قالب برخی محصولات در داخل اجرا خواهد شد

فیدلیتی برقی بزودی در بهمن موتور

پارسا نوری معاون مهندسی بهمن موتور در این نشست در پاسخ به سوالی در خصوص بومی سازی خودرو در کشور گفت: از ابتدای پروژه فیدلیتی ساخت قطعات آن در داخل در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: تاکنون ۲۵درصد ساخت داخل شده و بومی سازی فیدلیتی نیز با سرعت بالاتری انجام می‌شود. خودروی فیدلیتی پرستیژ و خودروی برقی نیز در دستور کار آینده نزدیک گروه بهمن قرار گرفته است.

محمد ضرابیان در پاسخ به سوالی درباره تغییر قیمت محصولات بهمن گفت: اقبال به محصولات ما نشان دهنده قیمت مناسب آن است. در عمل ۳۰درصد هزینه پرداختی مربوط به سازمان‌های دولتی می‌شود. وی در همین رابطه افزود: ما نمی‌خواهیم هزینه نقدینگی را با فروش بلند مدت از جیب مشتری بدهیم.

ضرابیان در خصوص هفتاد درصد باقیمانده قیمت خودرو گفت: با تغییر نرخ تعرفه گمرکی، ارز مرجع و حقوق و دستمزد هزینه تولید تغییرات چشمگیری کرد.

وی در تشریح این بحث گفت: بخشی از این هزینه‌ها مربوط به سیستم فروش و خدمات پس از فروش است. برای مثال تعهد ده ساله برای تامین قطعات نیازمند برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری است که هزینه‌های خودش را دارد.

امیر میرمنصف طرح قرعه‌کشی وزارت صمت را در شان مشتریان خود ندانست و گفت: در شان مشتریان نیست که خودرویی که خودروی اول مشتری نیست با قرعه کشی عرضه شود. معتقدیم با این سیستم چرخه تولید محصول را معيوب می‌شود.

وی اضافه کرد: روش‌های فعلی فروش خودرو که در ایران اجرا می‌شود در هیچ جای دنیا نیست. در دنیا فروش خودرو مبتنی بر بازاریابی است. ما روش جاری را قبول نداریم. شرایط فروش فعلی خودرو در ایران ارتباطی به خودروسازان ندارد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد