حضور سایپا آریا در نمایشگاه تحول صنعت خودرو

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

یکی از خودروهایی که توسط سایپا در نمایشگاه تحول صنعت خودرو معرفی شد، کراس‌اوور جدید این شرکت یعنی سایپا آریا بود. سایپا آریا پیش از این در چند نمایشگاه دیگر حضور داشت و اطلاعات رسمی آن تا حد زیادی منتشر شده‌اند. این خودرو که اکنون آماده تولید است، به عنوان یکی از دستاوردهای سایپا شناخته می‌شود.

سایپا آریا در واقع نسخه کراس‌اوور سایپا شاهین است و از نظر مشخصات فنی، تفاوت خاصی را میان این دو خودرو نمی‌توان یافت. انتظار می‌رود تا نسخه‌های اولیه سایپا آریا با موتور M15 توربوشارژر همچون سایپا شاهین به بازار عرضه شوند اما این شرکت وعده داده است تا موتورهای دیگری را جایگزین پیشرانه M15‌ کند.

سایپا آریا

اصلی‌ترین رقیب سایپا آریا در بازار ایران، ام وی ام X22 خواهد بود که اخیرا نسخه جدید آن نیز به بازار عرضه شده است. سایپا آریا از نظر راندمان پیشرانه و امکانات رفاهی و ایمنی در سطحی پایین‌تر از ام وی ام X22 پرو قرار می‌گیرد اما قیمت آن نیز از رقیب چینی کمتر خواهد بود. با این حال به دلیل مشکلات بسیاری که گریبان سایپا شاهین را گرفته‌اند، مشخص نیست مشتریان چه استقبالی از سایپا آریا ترتیب دهند.

ویدیو معرفی سایپا آریا در نمایشگاه تحول صنعت خودرو

نظرات
 
 
 
بازنشسته 1401/6/5
همش دروغه از کیفیت ماشین های تحویلی معلومه چه کلاهی سرمردم میذارن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران