موضوعات داغ

ماشین شاهین سایپا

(3.9/5) 625 رای

سایپا در پروژه ساخت شاهین فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه نمود. در ابتدای کار همه چیز عالی پیش میرفت و شرایط برای عرضه خودرویی روی پلتفرم اصلاح شده تویوتا یاریس با پیشرانه برلیانس سری H300 و گیربکس 6 سرعته اتوماتیک جدید مهیا بود، اما تحریم‌های مجدد امریکا دو گزینه آخر را منتفی نمود تا سایپا با پلتفرم SP100 تنها بماند. با این حال زحمات زیادی برای طراحی و توسعه این خودرو صورت گرفته بود و نمیشد آن را به حال خود رها کرد؛ از این رو مهندسان سایپا تصمیم گرفتند با تکیه بر توان داخلی و بهره‌گیری از داشته‌های قبلی خود پروژه نیمه کاره شاهین (که در آن زمان رهام نامیده میشد) را تکمیل نمایند. البته این کار به قیمت از دست رفتن برخی ویژگی‌های مورد نظر اولیه تمام شد اما در هر صورت شاهین توانست با خصلت‌های فنی متفاوت روی خط تولید برود. از ویژگی‌های جدید شاهین میتوان به موتور اصلاح شده M15 که حالا با تجهیز به توربوشارژر M15TC نامیده می‌شود و گیربکس 5 سرعته دستی (با ضرائب اصلاح شده) اشاره نمود. در ابتدای عرضه مشکلات ساده اما تاثیرگذاری رسانه‌ای شد تا یک بار دیگر حاشیه‌های فراوانی برای نماینده سایپا ایجاد گردد و اینطور به نظر میرسید که بداقبالی‌ها دست از سر شاهین بر نخواهند داشت اما این مشکلات رفته‌رفته برطرف شدند و حالا پرنده شکاری آهنین سایپا طرفداران خاص خودش را بدست آورده است.

190 km/h
حداکثر سرعت
0 liter/100km
مصرف سوخت
1497 cc
حجم موتور

مشخصات شاهین سایپا

کلاس بدنه
سدان
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دنده
پنج سرعته دستی یا شش سرعته اتوماتیک
حداکثر توان
110 اسب بخار
تنفس موتور
توربوشارژ
تعداد سیلندر
4 سیلندر

فیلم بررسی شاهین سایپا

مزایا و معایب شاهین سایپا

مزایا

طراحی بدنه، بهبود ایمنی در قیاس با محصولات قدیمی سایپا، آپشن‌های قابل قبول، گشتاور کافی، گستردگی مراکز خدماتی در سراسر کشور

معایب

طراحی ساده کابین، کیفیت پایین متریال داخلی و مونتاژ، کمبود برخی گزینه‌ها نظیر ESP، قدیمی بودن ساختار کلی انجین 8 سوپاپ، دردسرهای نگهداری از پیشرانه توربو

بررسی شاهین سایپا

سایپا شاهین خودرو خوش قیافه‌ای است، فضای نسبتاً جاداری در داخل کابین دارد و با آپشن‌های رفاهی کافی و استحکام بدنه خود میتواند در قیاس با محصولات قدیمی سایپا گزینه مطمئن‌تری به حساب آید. جدا از تمامی اینها به لطف نصب توربوشارژر روی پیشرانه قدیمی M15، اکنون گشتاور مناسبی از دورهای پایین موتور در اختیارمان قرار میدهد تا با کشش بهتر بخصوص در سربالایی‌های جاده‌ای مواجه باشیم. البته در این بین مشکلاتی مثل دردسرهای همیشگی نگهداری از پیشرانه‌های توربو، ساختار قدیمی 8 سوپاپه موتور (که تنفس در دورهای بالاتر را دشوار میسازد)، فضای کمتر صندوق عقب (در قیاس با رقبایی نظیر دنا و تارا)، کیفیت پایین متریال کابین و نبود سیستم کنترل پایداری الکترونیکی از جمله نکات منفی شاهین هستند. در خصوص کیفیت سواری و راحتی کابین هم باید گفت که شاهین با توجه به فرمان برقی نرم، دید به اطراف کافی، صندلی‌های نسبتاً راحت و رفتار قابل قبول تعلیق خود میتواند در رده قیمتی خودش رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد، هرچند در هنگام رانندگی سریع و دورهای بالای موتور باید صدای زیاد پیشرانه و هندلینگ نه چندان عالی ماشین را تحمل کنیم. البته شاهین حرکات الاکلنگی چندان زیادی ندارد و در مسیرهای عادی فرمان‌پذیری قابل قبولی از خود نشان میدهد اما بدلیل سادگی سیستم تعلیق یکپارچه عقب و نبود کنترل پایداری هوشمند، در پیچ‌های تند ایده‌آل ظاهر نمی‌شود. در خصوص ترمزها اما شرایط مناسب است و میتوانید تا حدود زیادی روی شاهین حساب باز کنید.
به طور کلی فرزند جدید سایپا علیرغم تمامی حواشی بوجود آمده خودرو نسبتاً خوبی از کار درآمده یا بهتر است بگوئیم پتانسیل تبدیل شدن به یک خودرو کاملاً خوب را دارد؛ به شرط آنکه مقداری روی کیفیت فنی و متریال مورد استفاده آن کار شود و عیب‌های نسخه‌های اولیه برطرف گردند. همچنین استفاده از یک موتور جدیدتر با پرفورمنس بالاتر هم میتواند وجهه و شخصیت نماینده سایپا را بالاتر ببرد.

داخل شاهین سایپا

برخلاف قسمت بیرونی در داخل کابین با فضایی ساده و بی‌روح طرف هستیم که حس چندان خوشایندی به سرنشینان منتقل نمیکند. بخصوص که کیفیت پایین پلاسیتک‌های بکار رفته روی داشبورد و تودری‌ها در کنار مونتاژ نه چندان عالی قطعات این حس منفی را تشدید نموده است. البته خیلی هم ناامید نشوید چراکه داخل اتاق شاهین نکات مثبت بسیاری یافت میشوند. مثلاً از نظر ارگونومی شرایط مناسب به نظر میرسد و مشکلی از بابت دسترسی به ادوات احساس نمی‌شود. همچنین با توجه به فاصله میان محورهای جلو و عقب مناسب، شرایط سرنشینان از نظر جای پا و سر هم کافی است و حتی روی صندلی عقبی هم اوضاع رو به راه به نظر می‌رسد.

شاهین سایپا

ضمن اینکه باید در نظر داشت سایر خودروهای این رده قیمتی هم از نظر کیفیت شرایط ایده‌آلی ندارند و حداقل اینجا وجود آپشن‌هایی نظیر نمایشگر مرکزی و سانروف اندکی از حس اقتصادی بودن کابین را کاهش داده است. در خصوص صندوق عقب هم با یک محفظه 420 لیتری مواجه هستیم که هرچند به سدان‌های رقیب نظیر دنا و تارا نمی‌رسد اما به راحتی کارتان را راه خواهد انداخت. فقط حیف که این صندلی‌ها قابلیت تاشوندگی ندارند که برای خودرویی در این سطح مقداری عجیب است.

طراحی شاهین سایپا

در سالهای اخیر شاهد عرضه انواع و اقسام خودروهای وطنی و فیس‌لیفت‌های مختلف روی محصولات قدیمی در کشورمان بوده‌ایم اما هیچ‌کدامشان حس روبرو شدن با یک خودرو روز را در ذهن بیننده تداعی نمی‌کردند؛ حتی خودروهای خوش‌قیافه‌ای نظیر دنا هم از اِلمان‌های قدیمی استفاده نموده و به سبک خودروهای دهه نود و یا 2000 میلادی زیبایی را تعریف می‌کند. اما شاهین از این حیث با تمامی خودروهای که در داخل کشور طراحی شدند متفاوت است. خطوط کلی و قطعات بکار رفته در بدنه این محصول از متدهای طراحی روز پیروی نموده و ظاهری شیک، مدرن و چشم‌نواز را پدید آورده‌ که به زحمت میتوان از آن ایرادی گرفت. البته ابعاد رینگ‌ها میتوانست مقداری بزرگ‌تر باشد و بهتر بود که خطوط سیال دماغه در بخش انتهایی به یکباره با خطوط خشک و تند و تیز جایگزین نشوند، اما حتی این موارد جزئی هم در برابر نقاط قوت طراحی، چندان به چشم نمی‌آیند. ضمناً نباید فراموش کنیم که اینجا با یک خودرو اقتصادی طرف هستیم و باید با رقبای هم قیمت نظیر تندر 90 و دنا مقایسه را انجام دهیم.

سایپا شاهین

به طور کلی میتوان از ظاهر شاهین به عنوان یکی از برگ‌های برنده اصلی نماینده سایپا یاد نمود چراکه همین مزیت بزرگ توانسته روی بسیاری از نقطه ضعف‌های خودرو سرپوش بگذارد و نظر مشتریان را به سمت این محصول جلب نماید.

مشخصات شاهین سایپا

همانطور که میدانید در ابتدا قرار بود سایپا محصول جدیدش را با پیشرانه 1.65 لیتری برلیانس روی خط تولید ببرد اما بدلیل آغاز تحریم‌ها نقشه عوض شد و پلن B یعنی استفاده از همان موتور قدیمی مگاموتور روی میز مهندسان وطنی قرار گرفت. اما از آنجایی که پیشرانه 8 سوپاپ قدیمی و کم‌حجم M15 (همان موتور تیبا و ساینا) قادر نبود نیازهای یک خودرو گران‌تر و سنگین‌تر را برطرف سازد، تصمیم برآن شد که پیشرانه قدیمی دست‌خوش یک سری اصلاحات و تغییرات اساسی "که مهم‌ترین آن اضافه شدن توربو بود" قرار گیرد. نتیجه این کار از دو جهت قابل بررسی است؛ از دیدگاه مثبت میتوان گفت که موتور جدید M15TC جدا از دست‌یابی به استاندارد آلایندگی یورو 5، توانسته 23 اسب بخار قدرت و 50 نیوتن‌متر گشتاور بیشتر از مدل تنفس طبیعی تولید نماید که اختلاف محسوسی به حساب می‌آید. اما در روی دیگر سکه برای مشتریان توجیه اقتصادی چندانی ندارد که برای فقط 13 نیوتن‌متر گشتاور بیشتر از یک خودرو تنفس طبیعی معمولی (در سطح EF7)، دردسرهای یک پیشرانه توربو را به جان بخرند؛

موتور شاهین سایپا

تازه بماند که قدرت شاهین 5 اسب بخار کمتر از پیشرانه EF7 است. البته قبول دارم که حداکثر گشتاور پیشرانه‌های توربو در دورهای بسیار پایین‌تر در دسترس قرار دارد و از این رو کشش و مصرف سوخت این محصول میتواند بهتر از خودروهای اتمسفریک باشد اما با این حال و در قیاس با تولیدات روز جهان (حتی همین چینی‌های 1.5 لیتری توربو) متوجه میشویم که راندمان کلی پیشرانه شاهین، به نسبت انتظاری که از یک انجین توربو می‌رود، پایین است. هرچند سایپا مدعی شده جهت کاهش استهلاک و افزایش دوام موتور عمداً میزان بوست و قدرت خروجی موتور را پایین نگاه داشته اما حتی همین هم بهانه خوبی به حساب نمی‌آید چراکه این نکته نشان از ظرفیت تحمل پایین موتور (به لحاظ آلیاژ مورد استفاده و قطعات) دارد. البته بد نیست اشاره کنیم که پیشرانه شاهین جدا از نصب توربو در سایر قسمت‌ها نیز مورد بازنگری و اصلاحات قرار گرفته اما در هر صورت نتیجه نهایی خیلی معمولی از کار درآمده است.
وظیفه انتقال قدرت هم بر عهده یک جعبه‌دنده 5 سرعته دستی است که ضرائب قابل قبولی دارد، ضمن اینکه قرار شده در آینده نسخه اتوماتیک شاهین با تجهیزات بیشتر به بازار عرضه شود.

مشخصات فنی شاهین سایپا

نام خودرو
سایپا شاهین
کشور سازنده
پرچم کشورایران
سال (طراحی)
1397
موتور
4 سیلندر 8 سوپاپه
حجم موتور
1497 سی سی
تنفس موتور
توربوشارژ
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت
110 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
178 نیوتن متر در 2500 دور در دقیقه
جعبه دنده
پنج سرعته دستی یا شش سرعته اتوماتیک
شتاب 0 تا 100
-

نتیجه تست شتاب در خودروبانک

این خودرو در خودروبانک تست شده و نتایج عملکرد آن را با دستگاه VBOX می توانید در زیر بخوانید:

شتاب 0 تا 100 کیلومتر 13.2 ثانیه
شتاب 0 تا 100 کیلومتر (VBOX) 13.38 ثانیه
شتاب 0 تا 60 کیلومتر (VBOX) 5.99 ثانیه
شتاب ثانویه 30 تا 70 کیلومتر (VBOX) 5.28 ثانیه
شتاب ثانویه 50 تا 70 کیلومتر (VBOX) 2.46 ثانیه
100 متر -
200 متر -
1/8 مایل 12.41 ثانیه
1/4 مایل 19.19 ثانیه
حداکثر سرعت
190 کیلومتر در ساعت
وزن
1260 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4446 طول - 1771 عرض - 1490 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2650 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین شاهین سایپا

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • -
 • -
 • -
 • 47 لیتر
 • یورو 5
 • -

امکانات و تجهیزات شاهین سایپا

خودروسازان داخلی در سالهای اخیر نگاه ویژه‌ای به آپشن‌های جانبی محصولاتشان داشته‌اند که حاصل این تفکر به محصولات کامل‌تری نظیر دنا پلاس و کوئیک پلاس و.. انجامیده است. شاهین هم از نظر سطح آپشن‌های رفاهی شرایط قابل قبولی دارد و با ارائه گزینه‌هایی نظیر: کیلس و استارتر دکمه‌ای، نمایشگر 7 اینچی مرکزی مجهز به رهیاب ماهواره‌ای و دوربین پارک، سنسورهای دنده عقب، سانروف برقی، تهویه مطبوع اتوماتیک (تک کاناله)، فرمان برقی مجهز به کلیدهای كنترل سیستم صوتی، دیلایت و اتولایت، چراغ مشایعت، شیشه بالابرها و آینه‌های جانبی برقی مجهز به سیستم تاشوبرقی، نشانگر وضعیت دنده‌ها، سيستم ضد سرقت (immobilizer) و كامپيوتر سفری میتواند شما را راضی نگاه دارد.
اما در خصوص آپشن‌های امنیتی همچان جای خالی گزینه‌هایی نظیر: ایربگ‌های جانبی و کنترل پایداری الکترونیکی احساس می‌شود؛ هرچند ترمزهای 4 چرخ دیسکی مجهز به ABS و EBD شاهین عملکرد قابل قبولی دارند و گزینه‌های تکمیلی مثل: حسگر فشار باد تایرها TPMS، هشداردهنده صوتی و تصویری بستن كمربند ايمنی و صندلی عقب مجهز Iso Fix نیز در این محصول به چشم میخورند.
ضمناً بد نیست اشاره کنیم که پلتفرم SP100 ساپیا پتانسیل مناسبی برای کسب امتیازات ایمنی بالاتر را دارد؛ در واقع این پلتفرم، صرف نظر از دریافت استاندارهای ECE اروپا نشان داده که به نسبت محصولات قبلی این خودروساز وطنی، ساختار مدرن‌تر و محکم‌تری دارد. اگر نگاهی به ویدیوهای تست تصادف منتشر شده از جانب سایپا بیندازید کاملاً مشخص است که مهندسی شاسی و جنس ورق‌های بکار رفته در شاهین باعث شده قدرت مقاومت مناسبی "حتی در ضربات جانبی" بوجود آید. پس حال که زیرساخت لازم مهیاست، جا دارد که نسخه‌های جدید شاهین با آپشن‌های امنیتی کامل‌تر وارد بازار شوند تا ایمنی پرچمدار سایپا به اوج خود برسد.

امکانات شاهین سایپا

کیسه هوا
راننده و سرنشین جلو – کیسه هوای پرده ای – مجموعاً 6 کیسه هوا
سیستم صوتی
مجهز به نمایشگر هفت اینچی – صفحه نمایش 10 اینچی آندروید در مدل لوکس و سوپرلوکس
ترمز و پایداری
چهارچرخ دیسکی، مجهز به EBD، ABS، BAS، GSI، ESC
دیگر امکانات
سیستم استارت و ورود بدون کلید - دکمه های کنترلی روی فرمان - تهویه مطبوع اتوماتیک – سانروف - سیستم روشنایی در روز - سنسور و دوربین دنده عقب - کروز کنترل – سیستم کنترل فشار باد لاستیک TPMS – فرمان برقی – استارت دکمه ای

رقبای شاهین سایپا در بازار

از رقبای اصلی شاهین میتوان به دنا پلاس دنده‌ای، تارا و پژو 207i اشاره نمود. دنا از نظر طراحی حالتی قدیمی و تکراری دارد و از نظر گشتاور موتور نیز، ضعیف‌تر از شاهین ظاهر می‌شود. همچنین با توجه به حذف برخی گزینه‌ها از روی دنا دنده‌ای، فرزند ایران‌خودرو دیگر در بحث آپشن هم قادر به شکست نماینده تازه نفس سایپا نخواهد بود. جدا از تمامی اینها شاهین بدلیل بهره‌مندی از پلتفرم جدیدتر، در بحث ایمنی گزینه به‌روزتری محسوب میشود. اما از طرف دیگر دنا به لطف پیشرانه تنفس طبیعی خود، ضمن ارائه شتاب و سرعت کافی، در بحث استهلاک و هزینه‌های نگهداری بر شاهین برتری دارد، بخصوص که بدلیل حضور طولانی در بازار از نظر فراوانی قطعات یدکی (بخصوص بدنه) نیز از شرایط بهتری برخوردار است. جدا از این مورد میتوان کیفیت کابین دنا را هم اندکی بهتر دانست، ضمن اینکه از نظر فضای صندوق نیز برتری با نماینده ایران‌خودرو است.
اما تارا هم میتواند به عنوان دیگر رقیب شاهین مطرح باشد. چراکه هر دو خودرو از پلتفرم‌های جدید برخوردارند و طبق ادعای کمپانی‌های وطنی از نظر ایمنی پیشرفت محسوسی نسبت به اسلاف خود داشته‌اند. خودرو شاهین از طراحی ظاهری هماهنگ‌تری بهره می‌برد، به لطف پرخوران توربو گشتاور بالاتری دارد و از برخی آپشن‌های اضافه نظیر سانروف (در قیاس با تارا دنده‌ای) برخوردار می‌باشد. اما در طرف مقابل تارا با پیشرانه 16 سوپاپ تنفس طبیعی خود در قیاس با موتور 8 سوپاپ توربوشارژر شاهین استهلاک و دردسرهای نگهداری کمتری خواهد داشت، کابین شکیل‌تری در اختیارتان قرار میدهد و با ارائه سیستم کنترل پایداری الکترونیکی و کروزکنترل میتواند رفاه و اسایش بیشتری به دنبال داشته باشد.
در خصوص 207i صندوقدار هم میتوان گفت که شرایط نماینده پژو از نظر استهلاک و فرمان‌پذیری اندکی بهتر است اما در عوض شاهین با پلتفرم جدیدتر و ایمن‌تر، آپشن‌های بیشتر و از همه مهمتر فضای بسیار بهتر برای سرنشینان عقب میتواند گزینه کامل‌تری به حساب آید.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی
 • 380,000,000 تومان - بروز رسانی در دوشنبه 31 اردیبهشت
 • سایپا

سوالات متداول

قیمت سایپا شاهین چقدر است؟

قیمت سایپا شاهین گیربکس دنده ای با احتساب مالیات و هزینه شماره گذاری 268 میلیون تومان اعلام شده است. البته این قیمت از سوی شورای رقابت در سه ماهه سوم سال 99 مشخص شده و ممکن است در زمان تحویل، شورای رقابت قیمت این خودرو را تغییر دهد. اما اگر به بازار آزاد سری بزنید، با قیمت هایی نظیر 375 الی 400 میلیون تومان برای این خودرو مواجه خواهید شد که عددی بسیار بیشتر از قیمت مصوب کارخانه است.

موتور سایپا شاهین چیست؟

شاهین به یک پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با 8 سوپاپ مجهز شده که می تواند حداکثر 108 اسب بخار قدرت و 165 نیوتن متر گشتاور را تولید کند. این موتور به یک گیربکس 5 سرعته دستی متصل است که تمامی قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند.

آیا پیشرانه شاهین با برلیانس مشترک است؟

خیر، در ابتدا پیشرانه 1.65 لیتری سری H300 برلیانس برای شاهین در نظر گرفته شده بود اما بدلیل آغاز تحریم‌ها و قطع همکاری میان سایپا و برلیانس شرایط تغییر کرد و حالا شاهین با موتور 1.5 لیتری توربوشارژر M15TC که در واقع پیشرانه اصلاح شده تیبا و ساینا محسوب می‌شود روی خط تولید قرار دارد. این پیشرانه قادر است در بهترین حالت 110 اسب بخار قدرت و 178 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید که هرچند در قیاس با مشخصات سایر موتورهای 1.5 لیتری تولیدی روز جهان اصلاً جالب نیست اما در قیاس با مدل تنفس طبیعی، پیشرفت محسوسی داشته. ضمناً بد نیست اشاره کنیم که اصلاح پیشرانه M15 قدیمی محدود به اضافه شدن توربو نبوده و برای دست‌یابی به قدرت بالاتر و تحمل مقاوت بیشتر بسیاری از قسمت‌ها نظیر میل‌لنگ و پیستون و سرسیلندر و سیستم‌های خنک‌کاری و برق‌رسانی دست خوش بازنگری و اصلاحات اساسی قرار گرفته‌اند.

گیربکس سایپا شاهین از چه نوعی است؟

وظیفه انتقال قدرت شاهین بر عهده یک جعبه‌دنده 5 سرعته دستی قرار گرفته اما قرار است در آینده نسخه اتوماتیک هم با تجهیزات بیشتر به بازار عرضه شود.

سایپا شاهین از نظر ایمنی در چه سطحی قرار دارد؟

پلتفرم SP100 ساپیا پتانسیل مناسبی برای کسب امتیازات ایمنی قابل قبول را دارد، در واقع این پلتفرم، صرف نظر از دریافت استاندارهای ECE اروپا نشان داده که به نسبت محصولات قبلی این خودروساز ساختار مدرن‌تر و محکم‌تری دارد. اگر نگاهی به ویدیوهای تست تصادف منتشر شده از جانب سایپا بیندازید کاملاً مشخص است که مهندسی شاسی و جنس ورق‌های بکار رفته در شاهین باعث شده قدرت مقاومت مناسبی حتی در ضربات جانبی بوجود آید. پس حال که زیرساخت لازم مهیاست، ای کاش نسخه‌های جدید شاهین با آپشن‌های امنیتی کامل‌تر (نظیر ایربگ‌های جانبی و کنترل پایداری الکترونیکی) وارد بازار شوند تا ایمنی پرچمدار سایپا به اوج خود برسد. در حال حاضر آپشن‌های امنیتی شاهین به گزینه‌هایی از قبیل: ترمزهای 4 چرخ دیسکی مجهز به ABS و EBD، حسگر فشار باد تایرها TPMS، هشداردهنده صوتی و تصویری بستن كمربند ايمنی و صندلی عقب مجهز Iso Fix محدود میشوند.

آیا پلتفرم سایپا شاهین با برلیانس H330 یکسان است؟

خیر، در ابتدا قرار بود از موتور برلیانس برای این ماشین استفاده شود و به همین دلیل شایعاتی در خصوص اشتراک پلتفرم میان این دو خودرو منتشر گردید؛ این در حالی است که شاهین روی پلتفرم X90 تویوتا (مدل استفاده شده برای یاریس 2005) توسعه یافته و پلتفرم فعلی سایپا موسوم به SP100 نیز از تغییر و اصلاح این مدل بدست آمده است و ارتباطی به برلیانس ندارد.

نظرات کاربران

198 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1399/1/14
موتور درست واسه قبل از انقلابه
1399/1/18
موتور ژیان از این قوی تره
1400/10/26
شرکت محترم سایپا خیلی به زحمت افتاده ! چه مزایایی ! آدم واقعا حیرت زده میشههههه! تازه فقط این نیست قیمت شرکت از قیمت آزاد بالاتر است یعنی با کلی منت سر مشتری با ثبت نام و قره کشی آن هم بعد 7 - 8 ماه تازه گرانتر از بیرون در میادددد واقعا خجالت دارد
1401/8/22
سلام خیلی هم خوبه الحمدلله
1401/12/26
درود
دوستان بین شاهین دستی و ۲۰۷ اتومات و دنا توربو اتومات و سایر ماشین های هم رده و صفر کیلومتر پیشنهادتون کدومه ؟
برای رفت و امد به دانشگاه و احتمالا هر هفته یک مسافرت ۱۵۰ کیلومتری رفت و برگشت میخوام ، در همین حد . و حالا احیانا اگر سالی یکی دو بار یک مسافرت مسافت متوسط برای خانواده ۴ نفره پیش بیاد
مچکرم
1399/1/14
با۱۲۶۰کیلوگرم وزن،۱۰۸ اسب بخارقدرت و۱۶۵نیوتن متر گشتاور، لقب لاکپشت بیشتربرازنده ش هست تاشاهین
1401/7/27
داداش نشسته قضاوت نکن
والا من قبل تحویل قصد فروش داشتم وقتی تحویل گرفتم و سواری گرفتم ازش کلا نظرم برگشت
اگه فکرت به تنبل بودنه ماشینه که دقیقا برعکس فکرشماست
قبل این جک j5, 207 ,دنا داشتم هیچ کدوم تو سربالایی که تازه اونجا ماشین خوشو نشون میده بهش نمیرسن جایی که با تی یو فایو با دنده سه باید یری و دور بالا با این با دنده پنج و دور پایین به راااحتی میری
اگه tu5 بود بدون توربو من قطعا همین موتور رو انتخاب میکردم ولی اگه 16 سوپاپ بود و توربو بهتر میشد که البته اونموقع باید گیربکس هم تعویض میشد چون حداکثر توان این گیربکس روش 180 نیوتون متره که به نظرم همین موتور با توربو داره جواب میده
1401/8/22
سلام اصلا لاک پشت نیست و خیلی هم خوبه الحمدلله.
1401/9/5
داداش وقتي ميتوني در مورد يك خودرو نظر بدي كه تقريبا تو اصول تست 5 هزار كيلومتر در شرايط مختلف رانندگي كرده باشي اول انجام بده بعد بگو لاك پشت نه بيام رانا 215 تومني رو بخرم 350 اونوقت ميشم راننده خوب
1399/1/16
این همون برلیانس h230 هستش که فقط بدنش رو استفاده کرده موتورش هم مال تیبا کوییک هست
1399/1/17
چی از سایپا کم میشد گه اون چراغ هی روی صندق واقعی بودن ادمو یاد پارس تندر میندزه
1400/10/26
واقعیه و قسمت قرمزش روشن میشه
1401/8/22
سلام خیلی هم خوبه الحمدلله
1399/1/18
چرا از رهام شد شاهین؟
1400/1/5
میگن چون در طراحی خودرو از شاهین( پرنده شکاری) الهام گرفته شده اسمش رو عوض کردن ولی صحت نداره. در واقع اسم پسر مدیر عامل قبلی رهام بوده وقتی فهمیدن عوضش کردن
1399/1/18
سلام
واقعا اگه بیشتر از 110 میلیون توی کارخانه قیمت داشته باشه اصلا نمی ارزه آدم میره دناپلاس میگیره هم موتوری بهتره هم کیفیت مونتاژ ایران‌خودرو از سایپا بهتره
موتور 8 سوپاپ با توربو!!! توی تیبا صدای سوپاپ های قشنگ توی اتاقه وای به حال این بهتر بود 16 سوپاپش میکردن
از لحاظ آپشن واقعا آپشنای خوبی داره اگه ازش کم نشه
داشبورد کاملا شبیه برلیانسه نه تنها داشبورد بلکه فرم کلی بدنه هم بین سری 200 و 300 برلیانس هست
باکش گنجایش خوبی نداره با این موتور پر مصرف در کل جای کار داره هنوز ممنون
1399/1/26
110 میلیون برای موتور گیربکس پراید و تیبا ! چرخ سمند به این می ارزه
1400/7/2
آقای سینا که از ایران خودرو طرفداری میکنی و میای سنگ دنا پلاسیده را به سینه میزنی در جواب بهت باید بگم که اولا شاهین طراحی بهتری نسبت به دنا داره و گشتاور بیشتری هم داره و توی دور پایین‌تری بدست میاد و استاندارد تره مطمئنم دنا پلاس نداری و گرنه الان اینجا نمیومدی سنگ این این محصول مزخرف ایران خودرو را به سینه بزنی نه جای پا داره نه فضای سر خوبی داره ضمنا ایمنی شاهین بیشتره در واقع تنها برگ برنده دنا پلاس اینه که دردسر های نگهداری کمتری داره دنا پلاس توربو هم که یک فاجعه است در کل سایپا بهتر از ایران خودرو هست ایران خودرو همونی هست که زمانی پژو ۴۰۵ هاش وسط خیابون آتیش میگرفتن و کلی آدم به خاطر همین کشته شدند امیدوارم ایران خودرو بزرگترین تولید کننده لگن را درش را گل بگیرند
1401/8/6
این موتور تیبای پرصدو صدا حرامن
1401/11/1
آقایی که اومدی جواب سینا رو میدی
تویه بچه ۱۳ ساله ای که بابات ثبت نام کرده به اسمش شاهین در اومده وقتی میخای تعصب شاهین بدرد نخور رو بکشی نباید بیای اسطوره ی تموم خودرو های ایران یعنی ۴۰۵ رو خراب کنی زمانی که ۴۰۵ خودروی سال اروپا شد تو که هیچ پدر توهم بدنیا نیومده بود لیاقت شما همون موتور ۱۲۰۰ سی سی هست که برداشتن توربو انداختن روش که هوندا ۱۲۵ میگیرتش من خودم از دنیا خوشم نمیاد ولی توهم وقتی سلیقت شاهینه باید به سلیقه ی دیگران احترام بزاری ۴۰۵ سوار شدن لیاقت میخاد
1399/1/26
موتور 206 استفاده می کردن یا سمند، چه کاریه که موتور اشغال پراید و تیبا را با کلی خرج توربو کنند تا 100 اسب به زور ازش بگیرن!
1399/2/6
آقای دکتر
ماشین واسه سایپا س نه ایران خودرو!!!!
1399/3/21
فکر میکنی موتور 206 یا سمند خیلی سر تر از پراید و تیبا هستن . همشون آشغال هستن . تنها حسن موتور های سایپا اینه که خرکار هستن و به راحتی خراب نمیشن . مال ایران خودرو که یا واشر میزنه یا شاتون
1400/6/28
چرخ سمند به این می ارزه
ولی این به پیچ چرخ ال نود می ارزه
1402/4/9
پراید ۸۶ من تا الان موتور گیربکسش یه ریال خرج نداشته و اگه موتور پراید داشته باشه صد در صد میخرمش
1399/2/14
سلام خسته نباشید به مهندسان سایپا لطفا برای ماشین شاهین دستی مشکل ندارد ولی برای اتومات با این وزن
موتور۱۶۵۰سی سی جواب نمیده بنظر شما1320کیلو 1650سی سی جواب میده نه حداقل باید موتور 1800سی سی بالا باشد
1650سی سی جواب میده ولی در کفی صاف کشور ایران ما کوهستانی می باشد با این سر بالا ها جواب نمیده حداقل در این اتومات زیاد دقت کنید تا امتیاز شما از ایران خودرو بیشتر باشد.باتشکر
1399/2/16
یه جوری میگین موتورش کمه که مگه شماها میخاین کف خیابونای ایران چیکار کنین همدیگه را به کشتن بدین؟همین الانشم با همین ماشین های داخل کشور امار تصادفات و کشته ها بالا هست خیابونای ایران کشش موتورای ماشینای عجیبا غریبی که شما میگین را ندارد اولویت آسایش هست نه جیمز باند بازی
1399/12/1
حرفدرستی زدی دمت گرم
1401/11/2
😂😂😂😂😂
1399/2/23
موتور تیبا رو گذاشتن رو بدنه تقریبا به روز شده برلیانس قیمتشو بالای ۱۵۰ میلیون واقعا جای تاسف داره
1399/2/23
خیلی کار زشتیه که مصرف سوخت خودروهای داخلیو نمیزنین یا دقیق نمیزنین
1400/11/23
مصرف ماشین طبق استفاده 3500 کیلومتری من در حدود 9.5 توی شهر و 7.5 جاده هست. خیلی بنسبت بقیه ماشین هایی که من داشتم پایین نیست. البته که با کولر هم بیشتر میشه.
1399/3/19
تبلیغات فقط نشون میده چرخش میچرخه نه مشخصاتی نه اپشنی کجای دنیا اینجوری ماشین تبلیغ میکنن
1399/3/21
هر روز با يه چيز مثلا جديد مردمو سرگرم ميكنن. اين همه مهندس خبره تو اين كشور وجود داره اگه ازشون استفاده كنن ميتونن خودرو هايي بسازن كه تو دنيا حرف واسه گفتن داشته باشه. اما مشكل اينه كه اينا قصدشون فقط خالي كردن جيب مردم بدبخته
1399/4/8
متاسفانه اکثرا کسایی که اینجا انتقاد میکنن اصلا توانایی خرید این خودرو رو ندارن چون با قیمت عجیب 150 تومن عملا یه عده کثیری از جامعه از خرید این خودرو منصرف میشن. حالا وقتی نمیشه خرید دیگه اینکه صدتا ناسزا هم به خودرو بدی چه تاثییری داره
1399/4/11
فک کنم سایپا کلا یه مدل موتور داره با چندین بدنه تقریبا متفاوت!
دقیقا موتور تیبا و ساینا و کوییکه
خدایا بسه دگ خدایا خسته شدیم دیگه...
1399/4/24
واقعا با توربو 108 اسب بخار قدرت داره!!!
1401/2/11
اره داداشم البته از یک ایرانی اشغال بهتر از این هم انتظار نمیره کسی دیگه نمیاد موتور 8 سوپاپ اون هم مال زمان شاه رو توربو کنه و بزاره روی سدان مثلا لوکسش . همین چینی هایی که مردم ایران اشغال و بدرد نخور خطابشون می کنن همین سایپا بیاد ببینم می تونه یک ماشین مثل تیگو 8 پرو یا لاماری ایما یا فیدلیتی تولید کنه والا اگر تونست تولید کنه ما می تونیم بگیم صنعت خودرو کشور واقعا پیشرفت کرده
1399/5/12
سلام.
امکانات و آپشن هایی رو که برای شاهین گذاشتن در مقایسه با دنا پلاس و در مقایسه با اختلاف قیمت چند ده میلیونی ، کلاه برداری و دزدیده.
دوستان اگه کسی میتونه کمکم کنه و بگه من چطور می تونم پولم رو پس بگیرم.
می خوان ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون پول بگیرن یه چیزی پایین تر از تیبا و ساینا آپشنال به ملت بدن.
دوستان راهنمایی کنید. تشکر
1399/5/13
من نظرم اینه که شمابه سایت سازمان تعزیرات حکومتی مراجعه نماییدوضمن تنظیم شکایت برعلیه مدیران سایپاازحق وحقوق خوددفاع نمایید.چون ماهم مثل شماکلاه گشادی سرمان گذاشته شده است.فقط راه اصولی شکایت ازمدیران دروغگوونالایق شرکت سایپامی باشدکه به خاطرتولیدماشین های بی کیفیت خودشان جلو واردات خودرو را به بهانه حمایت ازتولید داخلی سدراه شدند.
1399/6/13
دوستانی که میگن گذاشتن روی برلیانس تا اونجایی که من میدونم شاسی ماشین مال تویوتا یاریس هست حالا اینکه برا برلیانس هم همین باشه نمیدونم مورد بعدی اینه که این ماشین از نظر اسب بخار واقعا خروجی قابل قبولی داره حالا دیگه با توجه به شرایط کشور و تحریمو و ... که خودتون میدونید بعدشم والا الان من 206 تیپ دو دارم به خدا از هر لحاظ خوبه حالا مگه میخوایم چیکار کنیم باهاش جر بدیم جاده ها رو غیر از این که یه زره تو سربالایی ها کند دور میگیره مشکل دیگه ای نداره یعنی کشش این ماشین قد 206 تیپ 2 نیست من که فکر میکنم خیلی بیشتر باشه حالا شاید به tu5 نرسه ولی در حد 405 و ef7 هست حالا شاید یه زره ضعیفتر بعدشم پلتفرم این ماشین خیلی بروز تر از سمند و دنا ست و خیلی ایمن تر حالا هرکی نظری داره ولی از نظر من تیپ g این ماشین ارزش خرید دارد (البته با توجه به وضع و اوضاع کشور)
1399/6/15
تصور میکنم اگه کلا در سایپا وایران خودرو تخته بشه وهمزمان مدیران قهرمان وکارگران بدبخت حقوقشونو بگیرن ضررش کمتر از الان میشه ، خودروسازیو یا باید کمپلت بدن سپاه یا کلا واردکننده باشیم، اگه آقایون مفت خورعیاش کازینو باز بذارن
1399/12/28
دوست عزیز اگه دقت کنی قدرت موتورEF7 از تموم محصولات ایرانخودرو بیشتره و بعد شما موتور ای اف سون رو با موتور 97 اسبی xu7 مقایسه میکنید قابل توجه بعضی از دوستان موتور تیوفایو 108 اسب بخار قدرت و 142 نیوتون متر گشتاور داره ولی موتور ای اف سون 115 اسب بخار قدرت و 160 نیوتون متر گشتاور داره که قدرت و گشتاور بیشتری داره
1399/7/5
کاش مال ایران خودرو بود تیپ LX میزاشت با موتور TU5😂
1401/10/26
راس میگی کاشگی
1399/8/6
اگه این قد که شما میگید ماشینای سایپا آشغالن پس چرا ۶۰ درصد مردم عادی ایران ماشین های سایپا دارن و موقه ثبت نام برا ۵ هزار ماشین میلیونی ثبت نام میکنن
حیف که نمیدونم شما کاربرا کیا هستین ولی شک ندارم بالای ۵۰ درصد شما پراید و ماشین های سایپا دارن
1399/10/20
دوست عزیز اینکه نصف ایران سایپا میرونن دلیل بر این نیست که ماشین خوبیه واردات که کنسله ماشین تولید داخل هم ایران خودرو و سایپای بی کیفیته مونتاژ ماشین هایی مثل لیفان و جک و برلیانس و .. خارجی هم که انصافا بعضیاشون اقتصادی و خوب هستند (به خصوص لیفان و برلیانس ) برای خرید نیاز به سرمایه بالایی دارن شما بودی چی میخریدی ؟ به عنوان یه پدر که میبینی بچه هات نیاز به ماشین دارن من خودم لیفان سوارم x60 البته خیلی هم راضیم و میدونم اگه به جای صفر این ماشین لیفان 620 دست دوم تر و تمیز بخرید هم جونتون در امانه هم سرمایتون
با توضیحاتی که دادم ایتالیا هم پر شده از بنز که آلمانیه پس آیا لامبرگینی و فراری ماشینای بدی هستن؟
1400/4/18
سلام و درود فراوان وقت بخیر
برادر من
طی دوسال شرکت سایپا به اندازه ۱۶ سال کل فروش ایرانخودرو به مردم ایران پراید و تیبا فروخت
این به این معنی نیست که کیفیت محصولاتش خوب هستند
به این معنی هست که قیمت خودروهای پراید و تیبا به اندازه جیب مردم ایران هست که هرروز جیب شون به لطف مسولین محترم ایران عزیز هرروز خالیتر میشه
1401/7/7
عزیز درسته دارند ولی حداقل ۳۰ درصد به دیار باقی رفنتد!
1399/8/27
پیش فروش اول 80 میلیون گرفتن پیش فروش آخر 130 میلیون ،یعنی قیمت را از 160 بردن 260 ، این محصول که همه چیزش داخلیه و هنوز تولید نشده چجور جهش قیمت اینقدی داره ، بعلاوه اینکه موتور 8 سوپاپ با اون صدای خفنش توربو کردین کلن 108 اسب بخار هم زور داره ، خداوکیلی یه تجدید نظری بکنین ، پراید اگر استقبال می شد به خاطر قیمت پایینش بود ، لااقل اتومات تولید کنین ،
1399/9/13
طراحی قشنگی داره حتی به نظرم ازماشین های چینی که موجوددرایران هستش واکثرادل صاحبش رو می زنه شیک تره ولی سایپا داره اوج بی انصافی روانجام میده این ماشین بایدقیمتش کمترازدناپلاس باشه اونم بخاطرموتورش هست چراسرمردم مملکت روکلاه می ذاره واقعانمی دونم امیدوارم خودروسازی بیوفته دست ارتش و وکلا نیروهای مسلح پتانسیلشون خیلی بالاست توقطعات الکترونیک
1399/10/20
از کدوم چینیا بهتره ؟
دیگه دروغ نگید لطفا آخر بی انصافیه چینیا اگه قیافه خوبی نداشته باشن که دارن فنی خوب دارن دزدی نمیکنن جونتو سالم نگه میدارن شما تو مغزتون نفرت از چین تزریق شده وگر نه یه رینک و لاستیک ماشین چینی به هزار تا ماشین سایپا و ایران خودرو میرزه
1399/9/19
سانروف داره؟
1399/9/21
‏سایپا موتور توربو شارژ ۱.۵ لیتری ساخته با ۱۰۸ اسب بخار قدرت
حاجی اینقدر فشار به موتور نیار پوسته سیلندر قاچ می‌خوره🤣
1399/10/6
من سال ۹۶ یه دنا پلاس ۴ ایربگ گرفتم. متاسفانه موتور ef7 سیستم زمانبندی متغیر سوپاپش از روز اول خرابه، وقتی صبح استارت میخوره تا ۴ تا ۵ ثانیه صدای وحشتناکی میده تا روغن بکشه و پر بشه. ما هیوندا النترا ۲۰۱۵ هم داشتیم. هیوندا بعد از ۱ میلیون کیلومتر کارکرد، تازه اون صدا ازش میاد.
با بنزین معمولی قدرت موتورش خیلی کم میشه و ناک میزنه. قطعات الکترونیکیش خیلی خرابی زیادی داره. من چندین بار رفتم تعمیرگاه. جعبه فرمون هیدرولیکش که مال عهد عتیقه از روز اول قرقر صدا میده.
علی رغم ابعاد بدنه، داخل اتاق به شدت تنگه، به طوریکه حس میکنی پراید هاچبک جادار تره.
به نظر من اتفاقا اینکه بوست توربو را زیاد نکردن خیلی خوبه، چون گشتاور مهمه نه اسب بخار، توی دور پایین کلی گشتاور داری، این خیلی حسن بزرگیه.
و موتور خانواده پراید یورو ۴ واقعا کم دردسر و بی خرجه. هزینه نگهداری مسئله خیلی مهمیه.

اگه قیمتش مناسب باشه من یه دنده ایشو میخرم. فقط امیدوارم قیمتای فضایی ندن.
دنا پلاس را ۹۶ من خریدم ۵۲ تومن. باید قیمتا برگرده به همون شرایط. الان واقعا مسخره شده.
یه مشت لگن قراضه را به قیمت بنز میخوان بفروشن
1399/10/25
با موتور توربو، 108 اسب قدرت؟ بعد 270 میلیون !!!!!!!!!!
آقا خواهشا به شعور مردم توهین نکنید. مردمو چی فرض کردید.
1399/12/9
اقایونی که خیلی ادعا دارن برن یکم مطالعه کنن بعد نظر بدن
ماشین ، ماشین خوبیه موتورش هم قابل قبوله . برید ۲۰۶ تیپ۵ رو نگاه کنید اونم ۱۱۰ اسب بخاره با گشتاور ۱۴۸ و شاهین هم ۱۱۰ اسب بخار با گشتاور ۱۶۵ . تازه ۲۰۶ تیپ۵ موتورش tu5 هستش قدرتش ۱۶۵۰ . امکاناتی و اپشنی قابل قبوله . از نظر قیافه خیلی بهتر از دنا هستش . و اینکه ماشینای سایپا همیشه کم خرجتر و سگ جون تر هستن . موتورای ایران خودرو همشون یه ایرادی دارن . اینکه هزینه نگهداری ماشین پایین باشه خودش عالیه .
تنها ایراد ماشین ۸ سوپاپ بودنشه
1399/12/27
با مطالعه، باسواد موتور پرایدو تقویت کردن شد تیبا حالا روش توربو شارژر گذاشتن شده شاهین بعد با موتور تی یو بدون تقویت و توربو مقایسش میکنی باسواد؟
شما که با مطالعه هستی شرایط و هزینه نگهداری توربو شارژر رو میدونی؟؟
نوع بنزین مصرفی برای موتورای توربو شارژرو میدونی؟؟
خودروسازی که هیچیش از خودش نیست دیگه ادعای خودرو سازیش چیه وقتی یه موتور نمیتونه تولید کنه؟؟ حتی ایران خودرو که موتور ملیش طراحی آلمانه! اینقد ادعاتون نشه خاهشن
1400/2/27
باشه آقای سایپا ،شما عالی هستید
1400/7/15
داداش ۲۰۶ که توربو نیست این نگهداری توربوش سخته
1400/7/15
سلام نمیدون چرا این ماشین جلوش آنقدر زشته که دادم بالا میارم
چراغ عقب سورن هست که برعکس شده
۱۶ سوپاپ نیست
توربو شارژر یعنی موتور پراید روشه
رینگ ۱۶ نداره
صندوق عقبش برقي نیست
رینگشم قدیمی هست
کابینش قدیمیه
سر جمع ۱۰۰ یا ۱۵۰ میلیون پايين تر بود ارزش خرید داشت
1400/7/29
سلام
به نظرم بیشتر حاشیه های که برای این ماشین درست شد همش فقط در فضای مجازی و توسط همین سایت های خودرویی یا نظرات کاربران بود و الی بعید بدانم در واقعیت این همه بد یا بیراه راجبع این ماشین بگویند تو این چند ماه اول تحویلش هم خوب بوده است که من چند تابش را در خیابان ها دیده ام.
1400/8/3
سلام بر گروه خودرو بانک
لطفا میشه همزمان تارا دستی و شاهین دستی رو بررسی سریع کنید و درگ بین شون رو ببینیم؟
ممنونم میشم هزارتا
چون میخوام یکی از این دو خودرو رو بخرم
1400/8/13
آقا این درگ کاملا ساختگی بود فقط خواستن بگن که شاهین بهتره.تو شتاب، حرف اولو تندر نود میزنه شاهین 8 سوپاپ کیلو چند بیا با من درگ بنداز تو سربالایی هم بنداز برید خودتون رو گول بزنید.راننده تندر اصلا گاز نمی داد هر کسی شاهین داره تمایل داره بیاد تا درگ بندازیم.اینقدر هم به مردم دروغ نگید
1400/10/20
دوست عزیز که فقط از ال ۹۰ مایه میزاری لطفا سعی کن سوار ماشینهای دیگه هم بشی فعلا داخل ماشینهای داخلی ۲۰۶ تیپ ۵ و v8 بهترین گزینس به نظر من چون تقریبا همه ماشینهای داخلی را داشتم ال ۹۰ سرعت بالای ۱۲۰ دیگه تعادل نداره و داخل پارکینگ های تصادفی همیشه ال ۹۰ حرف اول رو میزنه قیافه هم که صفر و تو راه رفتن هم به tu5 نمیرسه
1400/11/28
داداااش😐😐
با عرض شرمندگی ال 90 هندلینگش ریده
شتابش مثل تیبا
بعدشم از لحاظ گیربکس و گشتاور و اسب بخار هم ببینی شاهین خیلی سر تره از ال 90
قیافه هم که ال 90 رو انگار گذاشتن رو میز نهار خوری خونشون طراحی کردن. انقدر داغونه
1400/9/14
سلام کسایی که پارکینگ ندارن لازمه روی شاهین دزدگیر نصب کنند؟ دزدگیر خاصی می خواد یا فرقی نمیکنه؟
1400/9/29
از نظر کیفی و امکانات نسبت به بقیه خودرو های داخلی بهتر هست من تازه گرفتم خیلی راضی هستم قبلاً هم دنا داشتم فکر می کنم نسبت به دنا بهتر باشه
1401/2/14
سلام خواهشمندم راهنمایی بفرمایید، ما شاهین پیش فروش کردیم، آنقدر نظرات منفی خوندم که به شدت دلسرد و ناراحت شدم،شما الان چند ماهه دارید استفاده میکنید از این خودرو؟ و آیا هنوز راضی هستید ؟ میگن موتورش خیلی ضعیفه،سربالایی ها دووم نمیاره و...، آیا درسته؟
1400/9/30
این موتور با توربوی که روش گذاشتم دوام نمیاره .موتور توربو به روغن با کیفیت واز اون مهمتر،بنزین با کیفیت احتیاج داره که خدارو شکر جفتشم تو ایران موجود نیست .این موتور بعد 100000تا دیدن داره.
1402/6/29
من 1401 دارم
17000 تا هم راه رفتم
سواد تخصصی ندارم ولی تا الان مکلی نداشتم
1400/10/12
این ماشین خیلی خوب است.
1400/12/2
اسم منم آرینه
1400/10/25
با سلام
امکاناتی که گفتین این ماشین داره فکر کنم واقعیت نداشته باشه لااقل برای نسخه موجود اینطور نیست
۶ کیسه هوا
کروز کنترل
سیستم پایداری
1400/10/28
سلام . این همون موتور تیبا هست تبا هم که موتور پراید را دارد پس ابن هم همون موتور پراید را دارد .طراحیش هم خیلی عالی نیست و متوسط هست عقبش تقریبا از هوندا سیویک مدل 2014 کپی برداری شده داخلش هم خیلی خسته کننده و ساده هست . توربو هم هست که قطعا خیلی سریع خراب میشه چون کیفیت نداره . امکانات خاصی هم نداره اما بد نیست . درکل خیلی بالاش ببریم یه 30 40 ملیون بیشتر ارزش نداره نه ده برابر !!! شاهین لباس جدیدی بر پراید .
1400/11/6
واقعا جای تاسف داره این موتور.
با وضعیت افتضاح قطعات و خط تولید و بنزین و ... این موتور بعد ۳_۴ سال به مشکل جدی میخوره
قیمت هم که افتضاح به این صورت که قیمت بازار از کارخونه ارزونتر شده. یه خودرو و پروژه شکست خورده
1400/11/23
قشنگترین قسمت شاهین اینه که کسایی که با این همه عیب رفتن خریدنش دارن تو اینترنت خوب جلوش .میدن که بتونن با قیمت بالاتر بندازنش ب بقیه.کافیه گروه های تلگرامیشو چککنید ایراداتشو ببینید.بنظرم تنها حسنش زیبایی ظاهریشه
1400/12/4
2 ماهه این ماشین رو تحویل گرفتم - صبح میام این پیغام ها رو می خونم قصد می کنم بفروشمش - میرم سوارش می شم می بینم چقدر ماشین خوبیه
نمی دونم باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟
1400/12/7
سلام بنظر من نگهش دارید بالاخره ضرر که نمی کنید الاقل یک ماشین دارید ولی اگر بفروشیدش حتما ضرر می کنید چرا که معلوم نیست قیمت ها بالا بره آنوقت پولتان بی ارزش می شود.
1400/12/8
باسلام تجربه ۶ هزارتا باهاش داشتم امیدوارم اطلاعاتم بدرد بخوره من قبلش پارس سال و پارس ای ال ایکس داشتم ماشین شاهین از لحاظ اپشن و طراحی حس خوبی منتقل میکنه نسبت به ماشینای دیگه ایرانی بهتره کیفیت داخل یکم ضعیف هست اما تو ذوق نمیزنه از لحاظ نرمی و هندلینگ مثل سراتو می مونه به نظر این ماشین نسخه فیک سراتو هست و ترمز خوبی داره ۴ چرخ دیسکی بهتر از پارس شتابش در مقابل ای ال ایکس تو ذوق میزنه ولی در حد پارس سال هست از لحاظ فضا هم تقریبا اندازه پارس و قیمتشم با پارس یکیه من توصیه میکنم خوبه نسبت به پارس حتی از لحاظ استحکام بدنه
1401/1/11
سلام اين خودرو خيلي هم خوبه
1401/2/9
سلام خيلي هم خوبه
1401/2/15
سلام. موتور تیبا همون موتور پرایده؟!
1401/2/15
سلام. موتور تیبا همون موتور پرایده؟!
1401/3/8
ایرانی غیرت داشته باش سایپا فقط ظاهر این ماشین رو تغیر داده تا مثلا فکر کنی این یه ماشین تو سطح تیگو 8 پرو هست وگرنه این ماشین فیکس پراید است.
1401/3/13
خجالت بكش حداقل با يه ماشين ديگه درگ ميذاشتي اينجوري ابروي خودتو ميبري همه ميدونن تندر نود زشته اما موتورش حرف نداره با اين كارا بيشتر خودتو خراب ميكني
1401/3/13
راضیم اینجا لخت شم عربی برقسم اگر نو و نه درصد این افرادی که کامنت گذاشتند یک بار پشت این ماشین نشسته باشند و همه الکی فقط بدگویی میکنند
چون اولا موتور بسیار مدرن و پرشتاب و قوی ای داره
ثانیا فوق العاده روان و مدرنه
مدیا عالی
استارت دکمه ای
همه چی خوبه
شاهین عالیه
من دارم این ماشینو
1401/3/23
من دارم هنوز یه سال نشده گیربکس ازکارافتاده نمایندگی میگه سوخته باید عوض شه
1401/3/27
داداش منم دارم ماشین عالیه اینا چون ندارن این حرفو میزنن هی میگفتن نخر نخر من خریدم ماشین شتاب عالی امکانات عالی دنا اصلا صحبتی جلوش نداره دیگه از یه ماشین چه توقعی داری سربالای رفتم عالی این حرفا چیه همه حرف مفت چون ندارن نظر میدن این ماشینم یه روزی مثل همه ماشینا که طرفدار نداشت الان براش دست و پا میشکونن مثل ال نود میشه قیمتش اینقدر نیست حالا بنشینید و نگاه کنید
1401/8/22
سلام البته اینکه اولش گفتید برقصم و ... خلاف انسانیت است
1401/3/17
خودرو خوبی است
اگر تیبا همچین موتور قدرتمندی داره پس تیبا هم عالیه امکانات هم عالی
1401/3/23
سلام دوستان میخواستم نظر خودمو راجع ب شاهین بهتون بگم ک حدود 5ماهی هست دارم مطمعنم این افرادی ک نظر منفی دارن حتی پشت فرمون شاهین ننشستن شاهین ماشین خوبیه فنی خوبی داره موتور توربو وحشیه نمیتونی گازش بدی خیلی شتاب خوبی داره سواریش هم نرمه مثل سراتو سایپا رو میمونه در مورد اتاقش هم ک عالیه اتاق خیلی قوی داره من خودم قبلا کیا سراتو داشتم 5سال کپ کیا سراتو هستش فرقی زیاد باهاش نداره اکثر لوازم زیر بندی سراتو ب شاهین هم میخوره تو ماشینای ایرانی شاهین تکه بنظرم شاهین رو باید با ماشینای کره ای و چینی مقایسه کرد دوستانی هم ک میخوان بخرن مطمعن باشن ماشین راضی کننده ای است یاحق
1401/4/1
خانواده ما این ماشین رو یکساله داره اوایل یکم ایرادات ریز داشت که با فراخوان همه برطرف شد
از نظر لذت رانندگی واقعا یه سر و گردن از تولیدات داخل بهتره البته من تو دنا توربو رانندگی نکردم ولی رضایتی که می گم بر مبنایی قیمت هست که الان این ماشین تو رنج 370-400 داره خرید و فروش می شه
به همین دلیل همین یکماه پیش دوباره رفتم و برای خودم هم شاهین خریدم و واقعا این تولید های جدید دیگه هیچ ایرادی ندارن
شتاب عالیه به لطف توربو، توربویی که تو شاهین هست رو یه شرکت چینی که تخصصی توربو تولید می کنه تولید کرده و تمام تست ها انجام شده مطمن باشید اگر درست با این ماشین رانندگی کنید تا 10 سال هیچ خرجی نداره
هندلینگ تو جاده عالیه و تو مسافت های طولانی خستتون نمی کنه
مصرف سوخت تو جاده 6 و تو شهر 7.5 هست
امکانات مناسب هستن من لاستیک ماشین رو عوض کردم هانکوک انداختم واقعا نرم شده ماشین
این توضیحات رو نوشتم که بدونید که این ماشین عالیه که من دوباره 390 دادم یکی دیگه گرفتم
قبلش تو تمام تولید داخل ها نشستم و رانندگی کردم ولی شاهین یه حس متفاوتی که لذت بخش بود بهم می داد
در کل به حرف یه سری افراد که اصلا با ماشین رانندگی نکردن گوش ندید
1401/4/19
کاملآ موافقم با حرفات تعصب به کنار اول رانندگی کنید بعد نظر بدید
1401/4/19
سلام
دوستان عزیز لطفاً وقتی نظر میدید احساسی عمل نکنید،چه تعریف و چه تخریب کلی عرض میکنم.
من خودم شاهین دارم سه ماهه ، تیپ ۵ داشتم قبلا ،تیبا۲ داشتم ، و سمند ال ایکس ای اف سون همچنین پرشیاسال و اینکه دنا پلاس،تارا اتوماتیک ،ال نود از ماشین های ایرانی همه رو رانندگی کردم و مسافرت طولانی داشتم.
شاهین از ابتدا باگ های زیادی داشت ، روغن ریزی،برق کشی ، نشتی آب که خدا رو شکر شرکت در حال رفع آنها بوده و خیلی وضعیت بهتر شده البته باز هم باید بیشتر از اینها اصلاح انجام بده.
بدون تعصب میگم باگ ها از مشکلات کامپیوتری مثل آمپر بنزین تا قطعات بی کیفیت نظیر رله ها یا ترموستات و .... زیاد هستند ولی نکته جالب توجه واسه من این هست که تمام اشکالات استادان فنی عزیز از ابتدای امر به موتور این ماشین بود که توربو هست ، هشت سوپاپ ،موتور پراید و .... ولی تنها نقطه ضعفی که هنوز بنظرم دیده نشده و شاید اتفاقاً بر حسب تصادف همین به نقطه قوت شاهین تبدیل بشه همین کم هزینگی و کم استهلاک بودن موتورش باشه.
وضعیت کلی در مقایسه با تمام محصولات نامبرده از طرف من به جز تارا اتوماتیک از مابقی سرتر هست اینو بدون جانبداری میگم در مقایسه ب از تارا دستی متاسفانه چون نداشتم و نروندم نمیتونم نظر قاطعی بدم فقط در مقایسه اپشن باز هم شاهین عام پسندتر هست (سانروف مثلاً هرچند کارآیی چندانی هم نداره ولی صرفاً یه جور پوز محسوب میشه)
نقاط قوت:
طراحی زیبا
حس خوب رانندگی مثل محصولات کیا
امکانات بالا در رنج قیمتی
هندلینگ مناسب
فضا و صندلی مناسب راننده و سرنشینان
نقاط ضعف :
کیفیت پایین بعضی قطعات
باگ های زیاد کامپیوتری (البته راحت حل میشه)
1401/4/20
بعضی ها فقط یک سری شایعات شنیده اند و اینجا دارن واسه مردم تکرار میکنن
یک کودک هفت ساله هم وقتی موتور و سواری شاهین را تجربه میکنه و چک میکنه میفهمه هیچ ارتباطی با تیبا وجود نداره
الان ایرانخودرو از سورن گرفته تا دنا و پرشیا و اچ سی کراس را با موتور tu5 با تغییراتی کم تولید میکنه و جالبه دارندگان اکثر این ماشینها از عدم مطابقت قدرت وکشش باوزن اتاق ماشین خودشون ناراحت هستند ولی چون موتور خیلیوقته پاش بین کاربران باز شده یک اطمینان نسبی در مورد اون به وجود امده و در اصل این موتور فرق زیادی با موتور تیبا نداره و چیزی نداره که بگی سرتره ولی چون فقط تجربه شده از نظرشون عالیه یعنی فقط بحث تجربه شدنه و اینکه عمومی شده حالا موتور شاهین هم در اصل موتور رسمی سایپا است که ارتقا پیدا کرده و چون قبلا رو تیبا بوده و تیبا خودرو گرانی نبوده اقایان فکر کردند موتور بدیه
دوست عزیز موتور رسمی ایرانخودروو سایپا tu5 و m15 است و تنها تفاوت خودروهای تولیدی در نوع کاربری انهاست و شاهین هم مثل دنا پلاس موتور سایپا در ان ارتقا داده شده والا شما فعلا جز این دو موتور انتخاب دیگه ای ندارید و فرق خاصی ندارن فقط موتور سایپا سریعتر و کم مصرفتره چون کلا اتاقهایی که سایپا داره سبکتره چه شاهین چه تیبا
البته اکثر کارخانه های خارجی اکثرا پلتفرم پایه دارند و اونو تغییر میدهند که سایپا هم همینکارو کرده
اینطوری اگر بخواهید در نظر بگیرید که موتور این دو خودرو ساز خوب نیست باید سر کیسه را شل بفرمایید و یک خودرو مزدا ٣ نیو بخرید تا جوابگو شما را باشد
بحث ما فقط رو دو تا موتور موجود این دو خودروسازه و اگر امکانش تو این تحریم بود tu5 پر ایرادتره
فکرشو بکنید دنا با موتور یکسان tu5 قدیمی با پرشیا و سمند و دنا پلاس و اچ سی کراس و غیره
1401/4/29
همه ی حرفای تو فیلم دروغه
1401/5/1
به اساتید فرغون ساز وطنی بفرمائید تا کی قرار هست ملت را اسیری بگیرند؟؟
اگر می فرمایند موتور توربو شده این فرغون کار میده؟؟ لطف بفرمایند مثل اکثر چینی های امروزی کیلومترگارانتی کنند!۶۰۰۰۰
1401/5/7
یه مشت دلال ایران خودرو ریختن تو سایت و حتی با این ماشین رانندگی نکردن و حرف مفت میزنن
1401/5/25
راحتتون کنم این ماشین قیمتش بین 300 تا 400 هست تو بازار که رقبا قیمتی : 207 و دنا و تارا و جک هستن من باشم شاهین میخرم انصافا هم ظاهر جدیدتر هم پراپشن تره بعدشم بعضیا جوری اشتیاق شتاب دارن انگار خیابونا ما عینه المانه داداشم اسفالت و دست اندازا ما حکم مرگ یه ماشینو داره بس که بی استاندارد هستن بهتر بگم تپه درست کردن بعدشم اون که ماشین بازه بلده چطوری اتاقو عایق کنه یا ریمپه موتور کنه و....شاهینو بخرین قطعات یدکی و هزینه دستمزد کارگرش کمتره
1401/5/26
با سلام

اینایی که نظر میدن 99% از کنار شاهین هم رد نشدن، یکی میگه موتور پرایده، یکی میگه توربوش بده، عزیزانی که هیچ اطلاعاتی درباره شاهین ندارن ، بله درسته موتورش موتور تقویت شده تیبا هستش ولی نیومدن فقط روش یه توربو ببندن، تحت مشاوره یه شرکت آلمانی خیلی از قطعات موتورش تقویت شده، میل لنگ، پیشتون، سرسیلندر، منیفولد هوا، منیفولد دود و ... همه اینا داخل موتور تقویت شده، سایپا می تونست 3 نوع توربو رو ماشین سوار کنه و برای اینکه موتور عمر طولانی داشته باشه توربویی رو انتخاب کردن که توان قابل قبول ولی گشتاور بالایی رو بده، درسته توان ماشین 110 اسب بخاره ولی گشتاورش 178 نیوتن متر اونم در دور های 1750 تا 4500 تولید می کنه، شتابش که خیلی خوبه من خیلی راضی هستم ( بین 2 توربو دیگه می تونستن حتی توان 140 اسب رو انتخاب کنن ولی گشتاورش فدای اسب بخارش میشد که به نظر من برای کشور ما این سیستم توربو خیلی بهتره ) حالا بماند که این موتور برای 2 تا شرکت تست موتور ارسال شده و بالای 160 هزار تا کار کرده و تاییده گرفته، همه میگن که موتور باید 16 سوپاپ باشه، درسته موتور 16 سوپاپ تنفس بهترو مصرف سوخت کمتری داره ولی تفاوت زیادی برا قدرت موتور ایجاد نمیکنه و اینکه بعضی ها میگن کاش موتور شاهین 16 سوپاپ بود صرفا موتور 16 سوپاپ کار خاصی نمیکرد بلکه کاش موتور جدید با تکنولوژی جدید روی شاهین سوار میشد که متاسفانه تحریم ها اجازه اینو ندادن ( همین الان فیات موتور 8 سوپاپ تولید میکنه و روی مدلهایی از تولیداتش هست ). مترایال داخل کابین و مونتاژ کیفیت پایینی دارن این برای همه محصولات ایرانی صدق میکنه که دلیلش رو من هم اطلاع ندارم و نمیدونم چرا تولید کنندگان ما با افزایش کیفیت متریال مشکل دارن، درباره چند تا از مشکلات فنی که شاهین داشته طی چندین فراخوانی که سایپا انجام داده حل شده ( مشکل کابل مثبت باتری، مشکل استارت سرد، مشکل ریپ در دنده 3، مشکل نرم افزاری ایسیو و مشکل رله و فیوزها و ... ) مخصوصا مدل های 1401 تحویل خرداد به بعد تقریبا همه مشکلاتی که ذکر شد در خود کارخونه حل شده تنها مشکل شاهین نفوذ صدای موتور به داخل کابین هست و دلیل اون هم برمیگرده به خود موتور که از موتوری با حجم پایین توان زیادی رو میگیریم، چیزی که اصلا من ندیدم دربارش کسی حرفی بزنه تو نظرات، ایمنی خوبه این ماشین نسبت به همه تولیدات داخل هست، دوستان شاهین تولید داخل هست و واقعا استارت خوبی از طرف سایپا بوده امیدوارم گروه مهندسی سایپا این راه رو ادامه بدن، من قبلا پژو 405 و 206 و پارس tu5 داشتم و سمند، دنا و دنا پلاس رو هم چندین مورد سوار شدم ،الان شاهین خریدم و خیلی هم راضی هستم و اگه کسی هستین که می خواین شاهین بخره به نظر بنده بین تمام خودروهای ایرانی با توجه به قیمتی که داره و امکاناتی که در اختیار شما قرار میده بهترین گزینه هست .
1401/6/6
سلام و عرض ادب
دوستان بزگوار بتده در تاریخ 1401/05/28 خودرو شاهین را بعد از 8 ماه انتظار تحویل گرفتم ولی متاسفانه نوع و برخورد در سایپا و ایرانخودرو هیچ فرقی نمیکنه با مشتری مثل احمق و با برده برخورد میشه و کاشکی این دو نمایندگی فقط نحوه تحویل خودرو را میرفتند از شرکت تویوتا یاد میگرفتند .این که دیگه سخت نیست
ماشین ارسالی با کلی از خاک و شیشه های کثیف به استقبال ما مردم ایران میاید چرا ؟
مگه ما ایرانیها شخصیت نداریم که اگه با کت و شلوار بری درب نمایندگی بایدکت را در بیاورید کثیف نشود
نحوه تحویل اینگونه میباشد که یک نفر با قیافه کانگستری با سیگار کنار لب و ی شلوار راحتی جیسون و کلی کلید میاد پیش شما میگه بیا بریم ماشینت بهت بدم کلی لب ماشین با دود سیگار ایشان حال میکنی تا کلید پیدا بشه انگار عصر حجر میباشد وقتی پیدا کرد میگه دستت جفت کن این کلید اضافه ها را بگیر تا کلید خودرو را بهت بدهم بعد که کلید را در اورد کلی کلید مردم بدبخت ریخت زمین یکی من جمع یکی گانکستر حالا ماشینت تحویل میگیری خوشحال از اینکه یوسف گم شده برگشت به ایران .
درب ماشین با دوبار زدن روی سر ریموت باز میکنند که انگار باطری ضعیف میباشد و من تعجب کردم روی صندلی چرا ریگ ریز هست و حتی پلاستیک که روی صندلی کشیدن پاره شده . گفتم ی ادم چاق ماشین تحویل گرفته مهم نیست
موقع تحویل ی برگه میدهد دستت میگه ببین من چی میگم ماشین این .این برف پاکن اینم ماشین هرچی نیست ربطی به بنده ندارد همین که هست که من گفتم مانتیتور ماشین ترک داره گفت همین که هست ما جا نداریم میخوای ببر نمیبری بزارم بیرون ی برگه هم سایپا داده لوازم تحویلی خودشون پر کردند و نیازی نیست شما پر کنید همه چیز نوشته عالی تحویل شده فقط میگه امضا کن کلید خودرو را بهت بدم و اصلا کسی حتی حرفهای شما را گوش نمیکنه میگه برو 5000 کیلومتر که شد بیا تا درستش کنیم که حق بنده و مصرف کننده واقعا ضایع شده و هزار راهکار خوب و راحت برای این کار میباشد ما حق اعتراض ندارم وسایپا لطف کرده خودرو به بنده بعد از 8 ماه داده

من خودرو را تحویل گرفتم بعد از یک روز متوجه ضعف در خودرو در قسمت برق شدم کاپوت کشیدم سر باطری بردارم ماشین از هنگی فارق بشود دیدم باطری 50امپر روی ماشین و من این را دزدی میبینم من حداقل باطری برایاین خودرو 60 امپر میباشد چرا ان هم از نوع اشغال ترین مارک صبا و باعث هنگی ماشین شده دربها بعضی موقع درست قفل نمیشه و باز نمیشه آینه برقی درست جای خودش نمیاد و درب کاپوت بستم رفتم نمایندگی انگار رفتم لب نمایندگی تویوتا و این ماشین کسی نمیشناسه همین که هست ما نمیتونیم برو نمایندگی دیگه و از این برخوردهای ناشایست با ما ایرانیها عرض میکنم هم نمایندگی ایرانخودرو و هم سایپا باید اموزش تحویل خودرو و مشتری مداری ببینند
بگذریم از این مشکل اصلی در کشور عزیزمان ایران
خودرو شاهین تحویلی با کمی دزدی و خصاصت تحویل میشه
دزدی در موارد مصرفی که اگه خراب شد بگن اینها جزو گارانتی نمیباشد و برای افراد دردسر درست میکنه
که اگر این موارد رفع بشه
ماشینی بسیار عالی و به روز با اپشنهای واقعا قابل تقدیر . ایمنی بسیار قابل تقدیر . و موتوری کم استهلاک که مشخص میباشد . شتاب عالی و کشش عالی .فضایی که شما در کابین دارید جای تقدیر دارد بسیار فضا مناسبی دارد . ترمز ها ی دیسکی خوب که قابلیت کنترول خوبی دارد . هندلینگ عالی . و نصبت به 206 و 405 و سمند و پارس ی سر گردن بالا تر میباشد
و به لطف اعتراض مردم عزیز صدای خودرو عایق بندی شده و ان صدای ناهنجار را ندارد
شتاب ریمپ شده و الان در 12 ثانیه به شتاب 100 میرسید
و به نظر بنده حقیر الان صنعت خودرو به سمت سوپاپ کم تر و موتور سیلندر کمتر داره گام بر میداره و من در کل موتور پراید را خیلی کم استهلاک تر از پزو میدانم و الان به لطف توربو و تعویض بیش از صد قطع هم شتاب و هم قدرت خوبی داره
ولی این خودرو باید تا 120 هزار کیلومتر جواب نهایی را بدهد و شرایط اب و هوایی ایران
ولی در کل این ماشین اگه مشکلات خساست را ازش بگیریم تا چند سال دیگه جایگاه خوبی پیدا خواهد کرد و حیف خودرو سازی که میاید یک کلید زیبا با قابلت روز طراحی میکنه بیاد در امپر خودرو دزدی کند
و حرف اخر سایپا بیمه خودرو بنده را معلم قرار داره که اصلا خود معلمها هم قبولش ندارند و لطفا این اختلاف قیمت بیمه باطری و فقط مانیتورهای که حداقل 2 میلیون فرق قیمت داره کجا رفته لطفا سازمان تعزیرات حکومتی ی سری به این بزگواران بزند
1401/6/8
من با ذهنیت بدی که از این ماشین برام ایجاد شده بود با شاهین دوستم امروز یه دور ۱۵ دقیقه ای زدم و خیلی ازش خوشم آمد.
فرمان نام
تسلط رانندگی خوب
دنده ها نرم و عالی
شتاب و سرعت خیلی خوب

فقط صدای موتورش زیاد بود.
این متن بدون هرگونه تعصب و دشمنی نوشتم برای راهنمایی دوستان...
1401/7/19
ممنون بابت راهنمایی تون ..... فقط میدونید مدل چند بود شاهین دوستتون ؛ چون مدل های ۱۴۰۱ فک کنم از مرداد به اینور عایق کاری شده و صدای موتور کمتر شده
1401/6/10
سلام خدمت دوستان عزیز
بنده به عنوان کسی که حدود ۲۰ ساله انواع مختلف ماشینهای ایران خودرو و سایپا رو داشتم نظر میدم
مدت ۶ ماه هست که شاهین خریدم و این خودرو رو با دنا و تارا و خودروهای قدیمی تر مثل پرشیا و تیبا و کوئیک، مقایسه میکنم
تا الان با توجه به آپشنهای قابل قبول و مصرف کم ، گشتاور بالا ، کابین بسیار جادار ، طراحی به روز ، از این خودرو رضایت کامل دارم
1401/7/4
با سلام متاسفانه بنده شاهین دستی خریدم هر روز درب نمایندگی هستم ایرادات گریبکسی پیدا کرده شما که 20 ساله سابقه با این شرکت دارید این امر قابل قبول است ؟
1401/7/8
منم دارم واقعا راضی هستم...قبلش پارس داشتم اصلا قابل مقایسه نیست این کجا و اون کجا ...زمین تا آسمان فرق...بخرید ضرر نمیکنید امکاناتش هم که خودتون ببنید
1401/7/7
حیف پول که به این بدیم با توربو هم انجینش قدرت کافی نداره.صداشم که قربونش برم از پیکان بیشتر تو کابین میپیچه.کلا دنا پلاس توربو گزینه ی بهتریه تا شاهین
1401/7/8
مشکلات برقی هنوز دارن و زیاده
یه روز درمیان رله میسوزونه و چراغ چک چشمک میزنه😕
.
شنیدم سری جدیدش قرار با موتور tu5 بفروش برسه درسته؟
1401/7/27
متاسفانه خیلی اگزوز عقب تو چشم اگه اصلاح بشه بهتر
1401/7/28
اشتباهی که ایرانخودرو در ساخت خودرو آردی کرد ،اکنون سایپا همان اشتباه را در ساخت شاهین اجام داد. اتاق با موتور اصلا مچ و هماهنگ نیست. این رویه اشتباه فقط با نصب موتور 16 سوپاپ جدید قابل اصلاح است.
1401/8/4
سلام
راسته موتورش تغییر کرده و مگا۱۶ رو زدن روش؟(موتور ۲۰۰۸)
1401/8/9
سلام.
نه. موتور M16 همون EC5 یا TU5 بهینه شده ایران خودرو هست که قرار هست با تنظیمات سایپا روی خودرو شاهین و شاهین اتومات قرار بگیره. البته اگه بهش سیستم توربو اضافه بشه میشه مثل موتور 2008 یا سیتروءن c3
1401/8/7
سلام دوستان کسایی که شاهین دارن اگه میشه بگن تو دنده پنج با سرعت 120 کیلومتر دور موتور روچنده دقیقا. ممنونم
1401/8/9
رو 3000 دور
1401/8/8
سلام، شاهین از نظر ارگونومی صندلی های جلو چطوره؟
1401/8/11
خوبه بد نیست، عالی هم نیست اما.
گودی کمر رو خوب پوشش نمیده.
1401/8/9
با سلام و خسته نباشید
ممنون میشم شاهین با موتورme16که جدیدا رو شاهین نصب شده رو تست کنید.
با تشکر
1401/8/12
موتور me16 روی موعد تحویل بهمن ماه قرار میگیره یا نه؟
1401/8/14
دوستان شاهین سوار لطفاً در مورد میزان مصرف سوخت شاهین و همچنین که آیا حتماً باید بنزین سوپر زد مطلب بزارید ممنون میشم
1401/12/2
مصرف ترکیبی صدی ۸ لیتر
1401/8/15
دوستانی که قصد خرید شاهین دارید دل نزنید واقعا شاهین با هیچ کدوم از خودرو های داخلی قابل مقایسه نیست . همه روی تعصب الکی نظر میدن ماشین از هر لحاظ عالیه نسبت به بقیه خودرو های داخلی . من کل ماشین ایران خودرو داشتم ماشین قبلیم هم پارس بود یه آشغال حلبی به تمام معنا بود .
1401/8/16
قابل توجه ملت همیشه در صحنه که همگی مهندس مکانیک و ... می باشید عزیزان شما فقط خودرو شاهین رو از دور دیدید لااقل یه بار سوار بشید بعد نظر کارشناسی بدید من برای خرید اول نظرات این سایت خوندم بعد پشیمون شدم از خرید ولی اتفاقی سوار این خودرو شدم و خیلی خوشم اومد و از صاحبش پرسیدم کاملا راضی بود و رفتم شاهین خریدم الان 25 هزار کیلومتر باهاش راه رفتم کاملا ازش راضی هستم البته یادم هست این حرفهارو در باره ریو هم میزدن که موتور پرایدو... الان کارکردش و سلامتشو از خودرو صفر بالاتر میگن و خودرو بود که کسی که داشت ازش راضی بود و کسی که داخلش ندیده بود ازش بد میگفت کلام آخرم فقط یک بار سوار شو بعد نظر بده
1401/8/26
دقیقا
راجع به ال نود هم میگفتن پراید بزرگ شده است ولی الان چی میگن
1401/8/16
سلام من هم شک داشتم تو خریدش تا یدونش تونستم بلاخره گیر بیارم سوارشم.. وقتی سوارمیشید میفهمید چقدر خوبه از هیچ لحاظ کم نمیاره تو سربالایی ها بسیار قویه..تو شهر اصلا نمیشه گاز بدی سریع شتاب میگیره.. بخاطر همین رفتم یدونه خریدم... درضمن نسبت به قیمتش خیلی میارزه.. موتورشم که کم هزینس البته درصورت خراب شدن.. درضمن به این آمار وارقام روی کاغذ توجه نکنید ماشینی که ساخته شده به خوبی جواب میده.. اصلا نگران نباشید واگر از قیافش خوشتون میاد بخرید ...
1401/8/22
سلام البته آمار و اطلاعات این ماشین روی کاغذ خیلی هم خوبه الحمدلله
1401/8/18
من تازه گرفتم خیلی دو دل بودم قبل دناپلاس مدل ۹۶ داشتم فروختم .فقط هم برای اینکه نظرات منفی روی این خودرو میدیدم میترسیدم بگیرم ولی دل به دریا زدم و الان نزدیک یک ماهی میشه خریدم واقعا راضی هستم درسته موتور ۸ سوپاپ هستش ولی به لطف توربو شارژ و تعقیر در موتور و بروزرسانی شتاب و سرعت بالای داره من با خانواده ۵ نفره باهاش تا شهرستان رفتم و سرعت و کشش و شتاب همه چی عالی عایق بندی خوب نه صدای باد نه موتور . فقط موقع گاز دادن کمی صدای توربوشارژ خودرو داخل میاد که اون هم حس اسپرتی داره .نه لررشی داره نه صدای اضافی میاد داخل . سیستم صوتی خیلی خوبی داره . فضای داخل کابین از دناپلاس بیشتره و جادارتره . ترمز گیری خوبی داره . اپشنها هم خوبه ولی حیف که کروز کنترل برداشته همچنان جای خالی روی فرمان باقی هستش . من که راضی هستم و عالیه این تخریبها درمورد این ماشین هم برای اینکه سودی برای یه عدده نداره ۱۰ الی ۱۵ تومان فرق قیمت کارخانه و بازارهستش . اقا بگیر سوارشو بعد متوجه میشی یا دودل بودی کسی که داره بگیر باهاش یه دوری بزن متوجه میشی . از کسی که داره و سوار شده نظر بگیر . من خودم چند ماه نظرات منفی در مورد این خودرو میدیدم و میترسیدم بخرم ولی کسی که داشت بهم گفت بگیر عالیه منم دل به دریا زدم و گرفتم الانم خیلی راضی هستم .
1401/8/22
سلام موتور 8 سوپاپ خیلی هم خوبه و کروز کنترل هم ان شاء الله میاد.
1401/8/18
حاظرم شرط ببندم اکثر کسانی که نظر منفی میدن سوار این خودرو نشدن . من خودم دناپلاس مدل ۹۹ دارم و اینم برای داداشم گرفتیم . از دناپلاس خیلی بهتره شتاب و قدرت عالی داره تو سربالای که کم نمیاره هیچ همه خودروها با دنده پنج و سرگاز جا میزاره . فضای داخل کابین که از دناپلاس خیلی جادارتر و بهتر هستش هم ارتفاع سقف که تو دنا سرت میگیره به سقف هم پاها جای مناسبی ندارن . خدایش نه صدای باد نه صدای اضافی داخل کابین میاد درسته موتور ۸ سوپاپه ولی خداییش کم نمیاره از خودروهای هم رده خودش . من الان تصمیم گرفتم دناپلاس بدم بره یه شاهین بردارم هم قیافه به روز تری داره هم اپشنهای بهتری داره و کلا به روزتر هستش . دناپلاس که سپر جلو فقط ۴۰ سانت داخلش خالی هستش کلا مشخص نیست برای چی این سپر باید انقدر عریض باشه و داخلش فقط یه شبکه داره . برادر گوش به نظرات منفی یه عده نده برو کسی که داره یا فروشنده هستش بگیر یه دوری بزن کلا دستت میاد چه خبره . اگه این شاهین مثل خودروهای دیگه سود بیشتری برای یه عده داشت الان قضیه طور دیگه ای بود .
1401/8/18
فقط به دلال ها به دلیل اینکه نمیتونن این خودرو رو با سود بفروشند ازش بد میگن،شما فکر کن قیمت کارخونه پژو پارس 170 تومنی رو 400 تومن میخری آخه واقعا کجای این خودرو ارزش خرید داره طراحی برای 30 سال پیش هست اما شاهین بروز تره و میتونی مستقیما از کارخونه بگیری نه دلال بنظرم واقعا ارزش بیشتری داره توصیه من اینه که فقط یکبار سوار این ماشین بشید و بعد نظر بدید
1401/8/22
سلام این ماشین خیلی هم خوبه الحمدلله و اقتصادی خیلی هم خوبه الحمدلله
1401/9/7
خدا شفات بده انشاالله
1401/8/30
با ماشین یه نفر از رفیقام که شاهین داشت مسافرت رفتیم.واقعا ازش خوشم اومد.خیلی پرقدرته.اگه پولش رو داشتم حتما می‌خریدم چون به نظرم از پارس و دنا خیلی بهتره
1401/9/15
دوستان قصد خرید دارند با خیال راحت خرید کنید کیفیت سواری از تولیدات داخلی واقعا بهتر هست و حرف اول میزنه
مزایا زیبای . اتاق جا دار راننده و سرنشین استهلاک پایین
یه سری عیب های جزی که تولیدات داخلی همه دارند
1401/9/16
امید به خدا ثبت نام کردم برای شاهین. یک خودرو با کیفیت داخلی که ایرادات جزیی مثل صدای موتور داخل کابین و متریال ، دستگیره های داخلی نامناسب داشبورد و نبود کروز کنترل و لحیم کاری و اتصالات و سیم کشی ها که محافظ گذاشتن و همگی رفع شد . 14سال پراید صفر تحویل گرفتم از سایپا و راضی هستم و کل ایران رو گشتم الان کیلومتر310هزار هستش. البته در نگهداری و سرویس به موقع هیچ کوتاهی نکردم خدا قوت گروه سایپا . حتما از مکمل بنزین هر ماهی یکی دوبار استفاده کنید.
1401/9/18
حاجی کروز کنترل نداره اصلاح کنید
1401/9/23
کشور پهناور با جاده های طولانی و کویری بالغ بر 250هزار کیلومترجاده برای کاهش خستگی و افزایش کیفیت و ایمنی رانندگی واقعا حیفه شاهین از داشتن این آپشن کروز کنترل محروم بشه. جناب مهندس تیموری لطفا ...
1401/9/30
من ۲سال دنا پلاس داشتم نزدیک به یک سال هست که شاهین دارم انصافا شاهین خیلی بهتر از دنا هست
1401/10/2
بنده پس از بررسی شخصی این خودرو در نمایندگی نسبت به ثبت نام اقدام کردم و به نظرم این خودرو با توجه به ایمنی قابل قبول پس از تست در مراکز معتبر و کیفیت سواری خوب با توجه به پلتفرم مشترک با تویوتا یاریس و همپنین امکانات کاربردی می تواند نسبت به خودروهای رده قیمتی مشابه قدیمی و خسته کننده همچون سمند و پارس و 207 که از نظر کیفیتی هم افت قابل ملاحظه ای داشتند گزینه مناسبی برای خرید باشد.جالب اینکه در بورس کالا برای 2000 خودرو شاهین 4310 نفر متقاضی شکل گرفته که نشان از اقبال عمومی به این خودرو پس از یکسال از ورود به بازار دارد.منو یاد تندر 90 در ابتدای ورود به بازار انداخت که انتقادات تندی رو داشت و الان شده گل سرسبد محصولات اقتصادی بازار، التماس تفکر ... ضمنا جهت اطلاع در محصولات نیمه دوم 1401 این خودرو عایق بندی موتور جهت رفع مشکل صدا در کابین انجام شده و صندلی ها با نمونه نزدیک به طراحی سیتروئن c3 تعویض گشته
1401/11/3
در خوب بودن شاهین شکی نیست ولی هنوز بازار پسند و دلال پسند نشده. برای مصرف کننده خوبه.
در ضمن دو هفته پیش در بورس عرضه شد که از 4000 تا 1470 دستگاه با کف قیمت 304 تومن فروش رفته!
1401/10/4
اگه همین شاهین به جای سایپا با نام ایران خودرو عرضه شده بود الان نهایتا ۵۰ تومن با دنا پلاس فاصله داشت چون هر دو تقریبا در یک رده هستن و موتور دنا کمی از موتور شاهین بهتره و بعضی آپشن های شاهین رو حتی همین دنا پلاس هم نداره و کیفیت هر دو زیاد باهم فرقی ندارن و با این فاصله قیمتی صد میلیونی به وجود اومده به نظر میاد خرید شاهین بهتر از خرید دناپلاس باشه مخصوصا مدل های ۱۴۰۱ که عایق بندی صدا شده و ایرادات جزئی حل شده ، در کل هر کی شاهین رو رونده برخلاف شایعات ، خیلی هم راضیه

1401/10/4
شاهین این روزها مورد توجه بازار قرار گرفته، در مقایسه با محصولات ایران خودرو که به شدت بی کیفیت، قدیمی و فاقد آپشن هستن دارای ایمنی مناسب، زیبا و متناسب و سانروف سه حالته، کیلس استارتر، صندلی چرم، مولتی مدیا 7 اینچی، دی لایت و موتور توربو شارژ با هزینه نگهداری کم با توجه به اشتراک قطعات موتور با محصولات رده پایینتر سایپا هست.کافیه پشت ماشین بشینید تا متوجه کلاس بالاتر در مقابل 206 و پارس و رانا و ... بشین، موتور 178 نیوتن متر گشتاور داره و 110 اسب بخار قدرت، ولی برای قشر بی سواد دلال ناشناخته هست.البته همونطور که گفتم الان بورس گرفته و قیمتش به 515 میلیون در بازار رسیده
1401/10/5
عاشق ماشین خدوری وطن
1401/10/6
به خداوندی خدا قسم ماشین خوبیه و اونایی که اینقد پشت سرش حرف در میارن فقط و فقط قصدشون ارزون شدن و خریدن این ماشین.ببند در گاله رو
1401/10/6
هم خوشگله و هم شتابش عالیه و آپشنهاش هم در حد ماشینای به روز و اینکه اگه پول خریدشو ندارین لطفا تو سر مال نزنید .پشت همچین ماشینی نشستن لیاقت میخواد برو همون خر سواری
1401/10/6
سلام من خواهان این ماشینم قصد چنده قیمتش رو به روز چنده من درخدمتتم به عنوان یک مشتری تمام از مدیران محترم خودرو سازی ایران
1401/10/11
شاهین ماشین خیلی خوبیه از همه لحاظ ...سوخت و قدرت و راحتی عالی هست من خودم دارم ...بخرین سوار شین به حرف چند تا بچه سوسول که پراید هم سوار نشدن گوش ندید ...به خدا این حرفو راست گفتم
1401/10/11
سلام آیا میشه با70میلیون و پرداخت ماهیانه 10الی12میلیون شاهین یا برلیانس خرید
1401/10/17
سلام خدمت همگی دوستان. من به تازگی این ماشین رو خریدم. خیلی دودل هم بودم چون دیدگاه منفی راجع به این ماشین زیاد بود. اما واقعا ماشین خوبیه. سواری نرم.دنده با یه اشاره جا میره. گیربکس عالی. بدنه محکم. ایمن ترین ماشین ایرانی. پلاستیک داشبوردشم قابل قبوله و از اکثر ماشینهای داخلی بهتره. صدای بیرون به داخل کابین نمیاد. صدای موتورم مثل بقیه ماشینها حتی کمتره. سانروف، دوربین عقب داره. بخاریش عالیه و سیستم مولتی مدیا قوی. به نظر من بهترین ماشین ایرانی است و مقرون به صرفه تر از ماشینهای چینی.
1401/10/18
سلام اگر توربو شارژ را بخوبی استفاده کنند ازبرق تولیدی توربو با آرمیچر میشود بابرق ویا ازکپسول تصفیه گاز همرا اکسیژن وارد پیستون سه حالته بنزینی گازی وبرقی درآینده بهرمند شد من احساس کردم که خیلی راحت رانندگی میکنم هرچند شناب اولیه به پژو تیو۵ نمیرسد ولی درسرعت بالا ازایمنی بهتری برخورداراست نگاه من نسبت به خودو درکلی نگری نمره عالی است
1401/10/18
سلام ایکاش در مورد تعمیرات دوره ای خودرو ها بفرمایید
بطور مثال من خودم در محل کار سمند معمولی داشتم و خودروی خوبی بود ولی بعد خرید سمند ال ایکس فهمید انجین مشترک اون با پژو یک عیب بزرگ داره واون بخاطر فضای توی خالی دور استوانه های سیلندر براحتی بعد یک داغ کردن ناگهانی حالا به هر علتی نشت سیستم رادیات یا از کار افتادن رله فن واشر میزنه ،و حتی بخاطر کاغذی بودن واشر این انجین و نبودن واشر های مارک فلان هر سه سال یکبار باید سر سیلندر باز شه و یا حتی توصیه مکانیک ها به نریختن ضد یخ ،برای اینکه واشر سرسیلندر خراب میشه وحتی اینکه توصیه میکنن هفته ای یکبار سیستم اب خودرو هفته ای یا دوهفته یا یکماه یکبار هوا گیری بشه .ممنون از شما
1401/10/26
من یک ساله دارم خیلی ماشین خوبیه و مشکل کشش و شتاب نداره . به نسبت قیمتش عالیه البته اگر کسی پول داره هیوندای بخره ، البته که اون بهتره .
1401/10/29
یه رب داشتم فک میکردم کیلس چیه !! بابا لاقل یه اگه انگلیسی رو فارسی مینویسی جدا جدا و کامل بنویس
1401/10/29
قشنگ اونایی که تعریف میکنند تا حالا بیشتر از پراید سوار نشدند یا این ماشین رو خریدند رو دستشون باد کرده. غیر ظاهر هیچ چیز تعریفی نداره . حیف این مبلغ پول
1401/11/8
خودرو شاهین بر پایه یک پلتفرم جدید و البته درست حسابی طراحی شده است که هیچ ایرادی از لحاظ مقاومت بدنه و خطوط بدنه و حتی زیربندی نمیشه گرفت.
در خصوص موتور هم همه ما سابقه خوب و طراحی های بی عیب و نقص مگا موتور برامون ثابت شده است و مگا موتور موتوری با حجم 1500 سی سی و 8 سوپاپ و توربو برای خودرو شاهین در نظر گرفته است که بالاخره امتحان خودشو پس داده و با اینکه حرف و حاشیه براش زیاده ولی در عمل هیچکس تا الان نارضایتی به موتور شاهین حتی قدرت نداشته است.
در خصوص گیربکس هم یک گیربکس بسیار بسیار با کیفیت از نوع کابلی در نظر گرفته شده است که دنده های این خودرو نسبت به تمامی محصولات مشابه دیگر نرم و روان جا میرود.
در اینجا سایپا برای این ماشین کم نذاشته آمده یک پمپ کلاج روغنی بجای سیم کلاچ استفاده کرده که شما یک کلاچ بسیار نرم و با قدرتی نسبت به بقیه تولیدات داخلی زیر پاتون حس میکنید.
یک لطف دیگر سایپا جعبه فرمانی است که برای شاهین در نظر گرفته است. یک جعبه فرمان برقی که نتیجه اش می شود یک فرمان بسیار بسیار نرم و قابل اعتماد در سرعت های بالا و همچنین کاهش بار موتور بدلیل حذف سیستم پمپ هیدرولیک است.
خیلی ها فکر می کنند موتور شاهین همان موتور تیبا است که این یک تفکری اشتباه است و به مرور زمان این سو تفاهم از بین خواهد رفت. موتور شاهین در قسمت سوپاپ و پیستون و رینگ پیستون و بلوک و سر سیلندر و سیستم برقی و ایسیو با موتور 1500 تیبا تفاوت دارد و لوازم هایی از جمله سرد کن روغن، کویل های جدا برای سیستم جرقه زنی و دریچه گاز برقی در نظر گرفته شده است.
آپشن های خوبی این ماشین نسبت به رقبا داره:
سانروف،کیلس (استارت دکمه ای و باز و بستن درب ها بدون نیاز به ریموت)، سنسور باد تایر، مولتی مدیا اندروید)، 6عدد بلندگو، آینه های تا شونده با گرمکن و راهنما دار، دوربین و سنسور دنده عقب، اتولایت،کامپیوتر سفری، صندلی های چرمی، فرمان چرم دوز،دیلایت،چهار چرخ دیسک، رینگ آلومینومی، دکمه های مولتی مدیا روی فرمان
1401/11/17
موتور توربو بسیار پراستهلاکه. حتما باید بنزین سوپر بزنی و روغن موتور با کیفیت استفاده کنی. الان هیچ کدوم شاهین سوارا بنزین سوپر نمیزنند چون یا نمیدونند توریو چیه یا میخواند بعد یه مدت بفروشند. مواظب باشین ماشین دست دوم میخرید بعد ۵۰ هزار کیلومتر خرج سنگینی رو دستتون نزاره
1401/11/18
سلام شماره موتور هک شده روی موتور کجا قرار گرفته
1401/11/22
خودروی درحد خودش خوبه ظاهرش بدنیست حداقل یه موتورچینی ۱۶ سوپاپ میزاشتین بدنمیشد
1401/11/23
من سری اول ۱۴۰۰ دارم نزدیک ۲سال و ۲۷هزار کیلومتر.
سرعتهای مختلف رفتم تا ۲۰۵ کیلومتر و در جاده های متنوع.
اگربخواهم شناخت درستی از ماشین بدهم باید۲بخش کرد.

1-غیرموتور 2-موتور

بخش 1 غیرموتور عالیه. ازلحاظ پلتفرم، رانندگی نرم وهندلینگ وتعلیق درجاده، ترمزهای مطمئن. اتاق کاملا بیصدا بعداز ۲سال و بدون جیرجیر و تلق تلق ماشینهای ایرانی و چینی. در پیچها حتی در سرعت بالا(۱۶۰- ۱۸۰) بسیار باثبات میپیچه، محکم بودن بدنه و تست تصادف اروپا همراه امکانات خوب (۹موردبیشتر از تارا دنده)،
تنها ایراد در این بخش عایق بندی که روی این بدنه گذاشتند و برای موتور عادیه نه توربو.
بخش 2 موتور: جعبه دنده نرمی داره و موتور گرچه جای صحبت نداره ولی من طی این ۲سال درب موتور را حتی برای چک آب هم باز نکردم چه برسه به تعمیر. یک نکته مثبت این موتور کشش بسیار خوب درسربالایی پرشیب بخاطرگشتاور حدود ۱۸۰ نیوتون است که (نسبت به ۲۰۷ و پارس با ۱۴۵ نیوتون و دنا ۱۵۵ نیوتون و ال-نود ۱۴۰ نیوتون) بسیار راندمان بهتری داره.
البته شتاب خوبی داره چون توربو در دور پایین ۱۷۰۰ وارد مدار میشه. مشکلی که خیلی از چینی ها داشتند و در ۲۵۰۰ دور وارد مدار میشد که باعث تنبلی موتور های چینی بود.

درپایان باید این ماشین را سوار بشی در شرایط مختلف تا بتونی تصمیم بگیری و نظر بدی.
1402/2/25
عذر میخوام من میخوام تازه خرید کنم میخوام ببینم شما بنزین سوپر میزنید همش ؟؟
1401/11/26
موتور ماشین لباسشویی استفاده میکردند بهتر از موتور تیبا بود
1401/12/5
به جرآت میتونم بگم بهترین ماشینی هست که تا حالا ایران تولید کرده و هیچ کدوم ماشینهای تولید ایران به گرد پاش نمیرسه وقتی سواری فکر نمیکنی که ماشین ایرانی سواری مخصوصآ جدیداش سریGهرکس قصد خرید داره درنگ نکنه تا سوارش نشی نمیفهمی اینایی هم که اطلاعات منفی میدن اصلآ از کنار شاهین هم رد نشدن الکی قصد تخریب دارن، موتورش ضعیف نیست به پشتوانه تنفس توربو بسیار هم قویه همه فنی کارها میدونن موتور رو تولید کنندگان همه کشورها حجمش رو کم میکنن تنفسش رو توربو که قدرت و سرعت بالا در عین حال مصرف کم داشته باشه مثل کاری که چری روی آریزو انجام داده، یه ماشین با طراحی و ایده جدید و بروز، سوار بشین میدونین چی میگم
1401/12/26
دوستان اشتباه فکر نکنید زیاو هم اینطور نیست به نظرات بعضی ها که اصلا این ماشین رو از نزدیک ندین گوش ندهید من این ماشین زو دارم اولش میخواستم بفروشم ولی وقتی تحویل گرفتم تا حدی راضیم کرد اولا شتاب و قدرت موتورش بد نست و بدنه رو میکشه توی جاده راحت ۱۴۰ تا رو پر میکنه توی سربالایی اصلا فکر نکنید ماشین راه نمیره نمیکشه خیلی راحت با دنده یک میتونید برید ولی وقتی بزنید ۲ قفل میکنه بهتره با دنده یک برین صدای موتورش وقتی گاز رو تخته میکنید عین تراکتور میاد توی کاببین ولی در حالت عادی رانندگی معمولی صداش خوبه سربالایی رو میکشه بعد نیست ولی ایرادات زیادی داره مثلا شیشه عقبش خراب شد تیغ برف پاک کن ۳بار عوض کردم اینجور ایرادات داره تا بیشتر فنی دوستان اگر قصد خرید دارید لطفا مدل های ۱۴۰۱ رو بخیرد چون مدل های اولیه ۱۴۰۰ مشکلاتوش بیشتر بود و قایق بنندی ماشین ضعیف تر بود چون من سوار هم ۱۴۰۰ هم ۱۴۰۱ شدم یعنی زمین تا اسمان فرق میکنه مدل های ۱۴۰۱ انصافا خیلی بهتر شده
1402/1/5
واقعا سایپا شورش رو در آورده..... آخه شاهین واقعا ماشینه ؟ از شاهین بدتر کوئیک و ساینا هستش ...اصلا نمیشه به این ماشینا اعتماد کرد.... واقعا جای تأسف داره که اینقدر وضع مملکت خرابه
1402/1/7
من 6ماهه شاهین دارم
درسته که سواری خوبی داره اما متاسفانه جنس قطعاتش ضعیفه ،من دیسک و صفحه عوض کردم، بالابر شیشه عوض کردم ،پمپ کلاچ عوض کردم ، تازه هم که رادیاتش ترکید و متاسفانه سرسیلندر خراب شد و هنوز که هنوزه منتظر سرسیلندر هستم به خاطر اینکه تو بازار پیدا نمیشه
واقعا از نظر قطعات ضعیفه. ای داد بیداد
1402/1/17
سلام بنظر بنده که مدتیه شاهین مدل ۴۰۱ دارم و بیش از چند هزارتا رفتم این ماشین واقعا نسبت به هم رده های قیمتی مثل پژو پارس و سورن بالاتره
امکانات کاملی داره بسیار جادار و هندلینگ عالی کیفیت متریال قبل قبوله و بسیار کم سروصدا و اتاق محکم

نکته مهم اینکه ایرادات این ماشین مثل تمام خودروهای داخلی به کیفیت قطعه و ضعف قطعه سازاها برمیگرده که کنترل کیفیت درستی ندارن و شرکتم هم تو خط تولید خودرو رو رد میکنه که اگه ایرادی هست بره در تعمیرات دوره ای نمایندگی ها
لذا در شاهین ایراد فراگیر و پرتکرار که مثلا همه بگن فلان ایراد و داره نمی بینید و ایرادات جزیی و موردی است .
واقعا به قیمت می ارزه و سواری لذت بخشی داره.
1402/2/13
از مهر ۱۴۰۱ شاهین رو دارم و تا الان ۷۰۰۰ تا باهاش رانندگی کردم.برخی نکات رو با تجربه این مدتم در مورد شاهین عرض می کنم: ۱ در جاده و آزاد راه با سرعت تا ۱۵۰ به مدت طولانی رانندگی کردم.این خودرو با توربو اصلا سربالایی نمیشناسه و با قدرت عجیب حتی یک مورد هم دنده معکوس نمیخواد.و در توان موتور ذره ای تاثیر نمیزااره ۲.در داخل شهر رانندگی با توربو شاهین به دلیل ترافیک ، روش خاصی داره و به مرور یاد گرفتم با تتظیم میزان فشار به پدال گاز و انتخاب دنده مناسب از ورود پر تکرار توربو به مدار کم کنم.ولی در اوایل کمی اذیت شدم . ۳.یکبار مانیتورش رو با گارانتی عوض کردم. ۴.کیفیت رنگ پایینی داره که البته خودروهای تولید امروزه همه این ایراد رو دارند. ۵.این خودرو فوق العاده رانندگی راحت و نرم و خوش رکابی داره و در رانندگی طولانی اذیت نخواهید شد. ۶.مشکل استارت سرد داشت که با آپدیت و فراخوان سال ۱۴۰۲ حل شد. ۷.به شایعات توجه نکنید در مقایسه با خودروهای هم رده خودش واقعا عالیه ۸.ممکنه به دلیل کیفیت بد قطعات تولیدی در هر خودرویی مشکلات متفاوتی داشته باشید و این قابل پیش بینی نیست ۹.قطعات این خودرو ارزان نیستند ولی در بازار و نمایندگی ها موجود هستند.۱۰.در شاهین های تولید ۱۴۰۱ سعی شده مشکلات قبلی حل بشه۱۱.صدای خودرو اونقدری نیست که اذیت کننده باشه۱۲.گیریکس عالی داره و هیچ دنده ای مشکل نداره و با راحتی و سهولت عجیبی دنده ها جا میرن۱۳.فرمان برقیش خیلی خوبه و در سرعتهای بالا برای حفظ امنیت سفت میشه۱۴.شتاب اولیه اش خوب نیست ولی بعد از سرعت گرفتن چابک و سریع هست .۱۵.این خودرو تیبا نیست و خودروهایی مثل ۴۰۵ و یا پرشیا رو نباید باهاش مقایسه کرد.۱۶.تبلیغ منفی هدایت شده علیهش به بهانه مشکلاتی که در اوایل تولید داشت زیاده.خوب طببعی هست اگر این خودرو با این قیمت و قیافه عالی و لوکس مورد اقبال عمومی قرار بگیره محصولات رقیب به شدت افت فروش خواهند داشت. ۱۷.گارانتی سه ساله خودرو نکته مثبتشه هر چند که نمایندگیها اذیت می کنند.
و در نهایت اینکه خودروهای ایرانی هیچکدام بی مشکل نیستند ،مخصوصا با قطعات بی کیفیت امروزی. شاهین بیشتر از اونها مشکل نداره بلکه شاید در خ از موارد بهتر هم باشه.

1402/4/20
خدا امواتت رو بیامرزه
خیلی دقیق گفتی
من چند هفتس خریدمش
کامنتها رو قبل خرید میخوندم و با بعد خرید مقایسه میکنم، احساس میکنم که نکنه من شاهین نخریدم! این همه منفی گویی درباره این ماشین رو متوجه نمیشم

یکی از بهترین کامنتها درباره این ماشین بود
خصوصا قلق رانندگی تو شهر و جاده که من تازه دارم یادش میگیرم
اوایل تو شهر گاز میدادم و سریع باید ترمز میزدم و واقعا اذیتم میکرد
1402/2/17
سلام دوستان.
کولر این ماشین چطوره؟؟
1402/6/4
تنها یه مورد اگه خوبی داشته باشه کولرش هست.یخ هست رو درجه ۱
1402/2/29
بنده یک ساله شاهین دارم و ۳۰هزار تا روندم. جدا از بحث زیبایی و امنیت شاهین، بزرگترین مزیتش قدرتش در سربالاییها است که اصلا نیازی نمبینی دنده معکوس بکشی و پدر گیربکس ماشین رو دربیاری. مردم ایران باید روحیه دلالی خودشون رو بذارن کنار و باید خودرو سازها را تحت فشار بذارن که دیگه خودروهای خانواده و پژو و سمند و دنا که متعلق به سی سال قبل هستند رو تولید نکنند و به نظرم سایپا با تولید شاهین این کار رو شروع کرده، همینه که دلال‌جماعت تو سر این ماشین میزنه.
1402/3/7
همون موتور سی سال قبل tu5 تکنولوژیش از موتور تقویتی تیبایی که اصل پرایده بالاتره! موتور 8 سوپاپ پرایدی که این حرفارو نداره
1402/2/30
سلام, قیمت شاهین اتومات در قزعه کشی ۲ مرحله ای چنده؟
1402/3/3
ماشین خوبیه
1402/3/4
من یک سالی شاهین داشتم و نزدیک ۱۰ بار به نمایندگی مراجعه داشتم
آخر هم با مشکلات بسیاز زیاد موتوری ۴۰-۵۰ تومن زیر قیمت مجبور شدم بفروشمش
مشکل روغن ریزی و روغن سوزی داره
تو این مدت هم به جز معدود دفعاتی همیشه بنزین سوپر زدم
به نظرم قمار بزرگی است خرید شاهین
1402/3/6
بزرگترین امتیاز یک خودرو قبل از همه چیز، پیشرانه اون هست بطوری که بر حسب سگمنتش هم بهینه کار کنه و هم تا جای ممکن کم استهلاک باشه، متاسفانه در مقایسه شاهین سایپا با حتی خودروهای میان رده ایران خودرویی میشه به این مورد اشاره کرد که اون سواری و راحتی که شما در مقایسه با بنجل های دیگر وطنی میان رده مثل رانا پلاس یا 207 دارید قطع به یقین با بالارده سایپا که شاهین باشه نخواهید داشت! میدونید چرا!؟ چون موتور پراید رو ورداری بهینش بکنی از M13 بشه M15 و بذاری تو تیبا و کوییک و ساینا و بعد همون پیشرانه رو توربو کنی بتپونی تو سگمنت سنگینتری مثل شاهین، اون موتوری که ذاتا برای یه خودروی بسیار قدیمی اقتصادی ساخته شده بود و صدای زیادی هم داشت اونم با 8 سوپاپ مسلمه که آرامش و لذت رانندگی رو باهاش تو این دروه زمونه نخواهی داشت. البته وقتی سوار چندتا خودروی بهتر شده باشی تفاوت رو میتونی قیاس کنی وگرنه بعد پراید و تیبا یا ماشین های اسقاطی 10 20 سال پیش ایران خودرو سوار شاهین بشی جز به به و چه چه چیزی نداری موعظه کنی اما اون کیفیت سواری و شتاب اولیه و ثانویه و کم استهلاکی و مخصوصا صدای ناچیز موتور رو تو یه خودروی دیگه ببینی محاله که شاهین از نظرت خودروی خوبی باشه. بزرگترین حسن و امتیاز شاهین قیافه و چهره جذاب و امروزی اون هست اما متاسفانه مهمترین چیزی که تو یه خودرو اولویت هست و اون پیشرانه هست رو شاهین نداره. ببین M15 توربو شده چی بوده که سایپا اومده سراغ اتمسفر طبیعی TU5 با پسوند شاهین پلاس! بعد بعضی از هموطنان تعصبی و کم آگاه تا دیروز سنگ موتور تیبایی شاهین رو به سینه میزدن و خدارو بنده نبودن، بعد از این میتونن یکم باآبروتر طرفداری TU5 رو بکنن! وای که چه درگ هایی با دنا و تارا و رانا میذاشتن تو پیج های طرفداریشون اونم کاملا بصورت از قبل هماهنگ شده و در این درگ همیشه شاهین اول بود خخخخخ
یه مدت هم اگه اخبار رو دنبال میکردید پی میبردید که سایپا آویزون ایران خودرو بود برای EF7 که نداد بهش بعد پشت پرده تعاملاتی با هم انجام دادن و آخر سر به TU5 بسنده کردند تحت نام ME16 که همون موتور TU5 پلاس اصله که تفاوت زیادی با TU5 فاقد پلاس از نظر گشتاور و توان موتور نداره.
بعضی ها هم عدم استقبال از شاهین رو با زمان ورود چندین سال پیش و عدم استقبال تندر مقایسه میکنن تندری که زمان ورودش به ایران موتورش با پژو TU5 و XU7 مقایسه میشد و موتور بشدت کم استهلاک و خوبی داشت نه مقایسه با الان که ایران خودرو موتور بهتری برای توربو داره با EF7 و اتمسفر طبیعی مثل TU5 بعد موتور پرایدی تیبایی روی شاهین رو با تندر بد ریختی که موتور بشدت خوبی برای ایران داشت K4M مقایسه میکنی!؟!

1402/3/7
درود.
شاهین تنها مزیتی که دارد طراحی ظاهری متفاوت با سایر ماشینهای ایرانیست.
گیربکسش در دنده 1 و 2 فوق العاده ضعیفه. ماشین جون میکنه.
صدای موتور دز اتاق زیاده.
قطعات از جمله کمک فنرها ضعیفه و زود ایراد میاره.
عیوب ناشناخته در ماشین زیاده. قطعات ماشین در بازار گیر نمیاد برای همین مکانیکها جرات نمی کنند روش کار کنند.
متخصصین خود نمایندگیها هم فوق العاده بی سواد و بی تجربه هستند و نمی توانند عیب یابی کنند.
الان 4 ماهه ماشین من یه صدایی میده هیچکدام از نمایندگیهای اصفهان نتوانسته اند عیب یابی کنند. فقط هر بار یک قطعه جدید در خواست می کنند. دو هفته طول می کشه قطعه بیاد. دو سه روز هم ماشین رو بعدش می خوابانند و سپس عیب هم همچنان سر جاشه.
نمایندگیها برای اینکه نخواهند حقوق بالا به مکانیکهای خوب بدهند از جوجه مکانیکهای بی سواد استفاده می کنند.
خلاصه اگر دنبال دردسر و اعصاب خوردی هستید شاهین بخرید.
1402/3/17
ماشین از لحاظ طراحی خودرو خوبی هست ( حداقل در قیاس با سایر خودرو های ایرانی ) اما از لحاظ موتوری با توجه به وزن 1260 کیلویی و موتور 113 اسب بخاری و گشتاور 178 نیوتون متر میشه گفت در زمره خودرو های با توانایی حرکتی متوسط یا نسبتا کند قرار میگیره .

شما نبینید نوشته توربو و گشتاور بیشتری نسبت به موتور تنفس طبیعی داره ولی این گشتاور با وارد شدن توربو به مدار میاد و تا دور 2000 هزار و خورده ای شما همون موتور 86 اسب بخاری و 127 نیوتون متری تیبا رو دارید . به این معنی که اگه شما توی سربالایی با شیب نسبتا بالا وایسید ماشین بزور حرکت میکنه . ازطرفی توربو مشکلات و داستان های خودش رو داره .

در کل میشه گفت شما در سایر ماشین ها هزینه های توربو رو تحمل میکنی که گشتاور و قدرت بیشتری داشته باشی ولی تو این ماشین هزینه توربو رو تحمل میکنی که قدرت موتور های تنفس طبیعی هم اندازه رو ایجاد کنی اونم با مصرف سوخت پایین تر

اینم در نظر بگیرید که فرم آیرودینامیک این خودرو اصلا بروز نیست که باز به شتاب ماشین لطمه میزنه و به خاطر گیربکس ضعیف ( که بیشتر 185 نیوتون گشتاور تحمل نمیکنه ) شما نمی‌تونید موتور رو تقویت کنید چون گیربکس با گشتاور بیشتر خورد میشه !

در کل شاهین خودرویی زیبا از لحاظ امکانات در سطح خودرو های ایرانی در رده پر آپشن ها قرار میگیره ( هر چند جای خالی کروز کنترل بشدت حس میشه ) و در طراحی درونی ماشینی قدیمی محسوب میشه ( با توجه به فرم و طراحی داشبورد که نزدیک به 1 دهه حتی با خودرو هایی چون تارا فاصله داره ) و از طرفی موتوری ضعیف داره و از لحاظ ایمنی نسبت به خودرو های ایرانی استحکام بدنه بیشتری داره ولی همچنان با وجود دو ایربگ نمی‌تواند بیشتر از سه ستاره از هر مرکز تصادفی بگیرد .

در خصوص رقبا با دو محصول ایران خودرو یعنی تارا و دنا پلاس توربو رقابت داره که از لحاظ طراحی بخصوص در جلو از سایر رقبا جلو تره ولی از لحاظ موتوری از هر دو رقیب ضعیف تر و از لحاظ ایمنی با وجود دو ایربگ در برابر چهار ایربگ دنا پلاس ایمنی پایین تری دارد و کیفیت خود بدنه کمی بهتر از تارا میباشد و با توجه به قیمت ها خرید خودرویی چون تارا و دنا پلاس به دلیل موتور بهتر ، قدرت بیشتر و مصرف سوخت و استهلاک کمتر گزینه بهتری به نظر میرسه

همچنین با توجه به مجهز بودن تارا به کنترل کشش و کنترل پایداری و در نسخه اتوماتیک 2 ایربگ جانبی میشه گفت ایمنی تارا و دنا پلاس توربو بیشتر از شاهین است
1402/3/21
سلام دوستان
کسی میدونه این ماشین درچه گازش برقیه یا مکانیکیه؟
1402/4/14
دریچه گازش برقیه و خوبیش اینه که برعکس محصولات ایران خودرو تاخیر نداره اصلا
1402/3/23
امکانات خوب قدرت بیشتراز بسترن وزن هم یکی هست
1402/3/25
درود خدمت سروران گرامی البت که نظر همه محترمه ولی این ماشین خیلی ضعیفه و مصرف سوختش تقریباً بالاست و ۴ تا سرنشین داشته باشی کولر روشن باشه باید حولش بدی راه بره ، ای کاش میشد موتور EF7 توربو با گیربکس ۶سرعته روش سوار کرد ، اونوقت میشد یه خودرو وطنی عالی ، تکرار میکنم وطنی عالی با دوستان نیان با خودرو اروپایی مقایسه کنند که قابل مقایسه نیست.
1402/3/25
من شاهین مدل ۱۴۰۲ دارم بدون جانب داری میگم که ازش راضیم ضمنا صدای نفوذی موتور هم از مدلهای ۱۴۰۱ اصلاح شده و صدا در حد ۲۰۶ تییپ ۵ و صندوقدار یا پرشیا tu5
مزایا
گشتاور بالا و کم نیاوردن در سر بالایی
گیربکس نرم و مچ با موتور
بدنه مستحکم با پلتفرم یاریس ۲۰۰۰
مصرف پایین
امکانات خوب
صندلی چرم
تهویه عالی
۳ سال یا ۶۰،۰۰۰ کیلومتر گارانتی
فضای کافی کابین
سواری و تعلیق نرم
فرمان الکتریکی بسیار نرم
نور و دید خوب در شب و جاده های تاریک ایران
سیستم صوتی با کیفیت شرکت کروز
و ...
معایب:
_نداشتن کنترل پایداری که به نظرم سایپا باید به مدل های جدیدش اضافه کنه
1402/3/28
پول رو می گیرند ماشین رو خیلی دیر تحویل میدهند
1402/4/2
محسن جان تا آخرش دیدم
مرسی
عالی بود
1402/4/9
اگه دو دل هستید و به دنبال یک ماشین شیک و با تجهیزات و اپسنهای به روز و کامل هستید شک نکنید شاهین بهترین است. با توجه به اختلاف قیمت دویست میلیونی در بازار آزاد با دنا پلاس! بسیاری از کسانی که دنا خریدند و تازه متوجه شدند که شاهین چقدر بهتر و کاملتر هست، سعی میکنند تا به دروغ از شاهین ایراداتی بگیرند که هیچ‌کدام واقعیت ندارن. دو ماه بیشتره که از بازار آزاد شاهین خریدم، در مقایسه با ۳-۴ ماشین داخلی که در بازار رقابت دارند، انصافا ماشین شاهین یک سر و گردن بهتره. برای مثال سیستم مولتی مدیا با مانیتور لمسی که روی این خودرو نصب شده ، همه کار می‌کنه. از رادار و رهیاب تا نقشه خوانی صوتی تصویری و دوربین با کیفیت دنده عقب و تا مکالمه تلفنی و پخش فیلم و کروز کنترل و...چندین کار دیگه را به آسانی و سادگی در اختیارتان قرار میده. از نظر فنی هم بقول معروف همه چی تمامه موتور برلیانس ارتقا یافته با توربو شارژر عالی. در سربالایی و سینه کش و شیب گردنه های جاده‌های کوهستانی را با کولر روشن و ظرفیت غول به راحتی بالا می‌ره و کم نمیاره. یک ماشین شیک و زیبا و قابل اعتماد در سفرهای طولانی جاده‌های کفی و کوهستانی. معتقد هستم اگر همین کیفیت را ادامه بدن قطعا بهترین خودروی ساخت داخل خواهد شد. اما متاسفانه تجربه نشان داده که بعد از در دست گرفتن بازار و مشتری ، کم کم از آپشن‌ها و کیفیت فنی و بدنه خواهند کاست.
1402/7/24
موتور برلیانس یا پراید؟
1402/4/9
بخدا قسم این واقعیت است ماشین بسیار بسیار خوبی است بیرون از جاده لنگه ندارد اصلا خسته نمی شوید دلیلش هم این است نصف راه خودت راننده گی میکنی مابقیهرا چرثقیل حملش می‌کند تو وخانواده داخلش می‌خوابید فیلمش هست هر کس خواست براش ارسال میکنم
1402/5/14
ماشینی هست که هر کی سوار شده راضیه و اونایی که ندارن ناراضی.
من الان یک سال هست که دارمش هر روز سوار میشم ماشین بسیار نرم و با شتاب و قدرت عالی
مدل 1401 دارم . خداییش به ده تا پژو پارس نمیدمش . بدون اقراق میگم.
1402/4/26
من از سری اولش دارم
کابین و امکانات و جادار بودن و به صدا نیوفتادن و رانندگی و هندلینگش خیلی خوبه. داشبورد پلاستیک خشکه ولی بسیار محکم.
از لحاظ موتور شتاب خوبی داره و بخاطر گشتاور نزدیک ۱۸۰ بسیار قوی تر در سربالایی ها راه میره و برخلاف نظر خودرو۴۵ توانایی موتور فقط به ۵ اسب بخار بیشتر نیست. گشتاور ای.اف.سون فقط ۱۵۳ نیوتون ولی شاهین ۱۸۰ نیوتون. که سربالایی ها را بهتر راه میره.
در کل باید رانندگی کنی تا نظر بدی.
1402/6/7
شاهین خودروی نه چندان خوب ومحکم سایپاست که از نظر قطعات موتوری وبدنه داخلی مشکلات فراوانی دارد .ماشین ندیده ها مورد پسندشان هست چون قبلا" ماشین خوب سوار نشده اند اما از نظر تعمیرگاههای مجاز سایپا بی دردسرترین ماشین سایپا کوییک هست . شاهین از نظر آیینه ها, تریم داخلی وسیم کشی ایرادات فراوانی دارد که در سالهای آینده برطرف خواهد شد.
1402/6/29
من دو ساله شاهین دارم
موتور
شتابش خوبه اما صداش زیاده تو کابین و لرزش پدال گاز زیر پا خیلی رو مخه، کیفیت قطعات داخل کاپوت پلاستیک خشک و خیلی هم تیز و برنده هست
بدنه
محکم اما کیفیت رنگ بد
کابین
از لحاظ اپشنی خوبه(فرمان خیلی نرم) اما هر شئ پلاستیکی که داخل ماشین هست کیفیت خیلی بدی داره
از از فرمان ماشین گرفته تا سر دنده
سواری
نرم اما الاکلنگی هست سر پیچ و ترمز یه کم رو صندلی سر میخوری
نتیجه گیری
با توجه به قیمتش و ظاهرش میارزه، اما اگع براتون شتاب و اپشن اهمیت چندانی نداره..خودروی دنا گزینه بهتری هست
1402/7/5
چند روزه تحویل گرفتم. موقع گاز دادن در حرکت، یک صدای غر غر میده و قطع میشه. ولی اگه حرکت نکنه و گاز بدم صدا نمیده. از گیربکسه یا صدای توربو؟ این صدا طبیعیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
1402/7/9
سلام وقت بخیر من میخوام ماشین بخرم بین شاهین و سورن و آریو موندم لطفاً راهنمایی کنید
1402/7/21
سلام دوستان بنده شاهین دارم صفر خریدمش از بازار
دوستانی ک انتقاد میکنن مطمئنم هیچ کدوم تا حالا شاهین سوار نشدن اگه پشت فرمون شاهین بشینین نظرتون مطمئنم عوض میشه
من طرفداری سایپا رو نمیکنم ولی نمیدونم چ دشمنی با سایپا دارن ک میگن شاهین ماشین خوبی نیست
لطفااونی ک شاهین سوار شده نظر بده ممنون
1402/8/7
سلام خودروی خوبی هست در برابر قیمتی که داره تو سر بالایی واقعا کشش خوبی داره صدای موتور آزار دهنده نیست هندلینگ معمولی داره و سیستم تعلیق و جلوبندی و زیر بندی خیلی جالبی نداره آپشنهای زیاد و کاربردی داره به نسبت قیمتش طراحی ظاهری زیباست واقعا فنی خوبی داره اصلا شرمندتون نمیکنه در قیاس با رقباش دید به اطراف خوبه گیربکس با موتور کاملا هماهنگ شده مصرف داخل جاده 100 کیلومتر 8 لیتر و داخل شهر حدود 9 هست
1402/8/25
یک ماهه تحویل گرفتم با توجه به نظرات دوستان همون اول گذاشتمش فروش . خدارو شکر تخفیف زیاد میخواستن و نفروختم یکم باهاش کار کردم و خیلی از همه چیزش به جز متریال داخلی خوشم اومد با این حال بازم کابینش حس خیلی بهتری نسبت بقیه ماشینا بهتون میده . شتابش از همه ماشینای ایرانی که روندم بهتره . ماشین قبلیم پارس سال بود این خیلی از اون بهتره
1402/11/6
شتاب شاهین خوبه؟ حالت خوبه؟
1402/9/23
سلام خداقوت
آذر پارسال شاهین پیش خرید کردم
اردیبهشت دعوتنامه اومد نداشتم پرداخت کنم
تا الان هم هرچی زنگ میزنم میگن هیچی معلوم نیس شاید سال بعد بدیم
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟
1402/10/24
سلام من مدل ۰۲رو خریدم بد نیست الآنم روز به روز گرون میشه تو خیابونا هم رخ فشنگی داره هم داخل اتاق خوب داره موتورش هم بد نیست یکم نمایندگی ها ی شاهین کمه و باید تمام نمایندگی ها سرویس دوره ای رو بدن عالی میشه
1402/11/9
سلام دوستان ماشین شاهین ماشين خوبی هست ولی تو روستا نمی شه رانندگی کرد جلو ماشین خیلی خیلی...پاین هست میشه ارتفاع جلو ماشین را بور بالا
1402/12/10
نمیدانم خرید کردم اطمینان کنم سوار به شوم یانه ایا ایمن هست میشو اعتماد کرد جاده رفت دوراهی ماندم
1403/2/28
من این ماشینو چند ماهی دارم و ازش راضیم. شتاب ابا قبولی داره .مخصوصا زمانی که توربو بوست میشه . فقط عیب بزرگش ، مصرف سوخت نامعقوله . قبلا پراید و سمند ال ایکس داشتم .ظاهر زیباتری نسبت به دنا داره
ولی از لحاظ سرعت و استقامت نسبت به دنا اطلاعی ندارم.
واگه موتورشو 16سوپاپ کنن ، بدون توربو با این وزن سنگین
ارزش خرید نداره