موضوعات داغ

محدودیت های ثبت نام خودرو حذف می شود + لیست خودروهای خارج از قرعه کشی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

سخنگوی وزارت صنعت، معدن وتجارت با اشاره به شیب کاهشی قیمت خودرو در بازار آزاد، عنوان کرد که این مسیر درست برای رسیدن به هدف طرح فروش یکپارچه خودرو بوده و در ادامه خبر از حذف محدودیت ها و شروط در طرح های فروش خودروسازان برای فروش خودروهای خارج شده از قرعه کشی داد.

امید قالیباف با انتشار یک ویدیو در فضای مجازی با اشاره به کاهش قیمت‌های خودرو در بازار آزاد، عنوان کرد که قیمت های خودرودر بازار آزاد به حالت کاهشی درآمده است و با اجرای دو مرحله از فروش یکپارچه در سامانه تخصیص خودرو، مشاهده کردیم که قیمت های خودرو کاهش را تجربه کردند؛ این اتفاق نشان دهنده این موضوع است که فروش خودروها در سامانه یکپارچه تخصص خودرو و به صورت قرعهکشی در راستای تحقق اهداف برنامه‌ریزی شده درست عمل کرده و رشد قیمت‌ها در بازار را تقلیل داده است.

سخنگوی وزارت صمت، در ادامه گفت بعد از سه سال وجود محدودیت‌های خرید خودرو، مقرر گردید که برای طرح‌ فروش خودروهای خارج از قرعه‌کشی و همچنین خودروهایی که به‌تدریج خارج می‌شوند، محدودیت ها حذف و شروط برداشته شود. به عنوان مثال کسی که قصد خرید کوییک R که به تازگی از فرایند فروش به صورت قرعه‌کشی خارج گردیده است، بدون آنکه محدودیت پلاک انتظامی فعال، عدم خرید ۴۸ ماهه از دو خودروساز بزرگ و... مانع شود، در فرایند ثبت نام شرکت کند.

وی ضمن اینکه خبر از اجرای این طرح در اسرع وقت داد، عنوان کرد مزیت طرح جدید این است که به‌جای آنکه حجم عمده تقاضا به سمت بازار آزاد برود و منجر به افزایش قیمت‌های خودرو شود، به سمت خرید از شرکت‌های خودروساز رفته و نیازش را تامین می کند. این برنامه به کاهش قیمت خودروها در بازار آزاد منجر خواهد شد.

به گزارش تحریریه خودروبانک به تازگی تعدادی از خودروها از برند مدیران خودرو و چری مانند تگو 8 پرو، تیگو 7 پرو و ...، شرکت سایپا با خودروهای کوییک، شاهین و ساینا ،شرکت کرمان موتور با جک J4 و S5 به صورت خارج قرعه‌کشی به فروش می‌رسند.

لیست خودروهای خارج از قرعه کشی

خودروها شرکت
ایکس 22 پرو ، ایکس 55، ایکس 22 ، آریزو 5 توربو، تیگو 8 پرو، ام وی ام X33 ، تیگو 7 پرو ، تیگو 7 آی ای ، تیگو 8 کلاسیک مدیران خودرو
شاهین ، کوییک S ، کوییک  Rدو رنگ ، ساینا S ، کوییک رینگ فولادی   سایپا
جک J4 ، جک S5 کرمان موتور

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد