موضوعات داغ

احتمال ورود کرمان موتور به بازار روسیه با سدان PS1

عکس مطلب اول

در کنار ایران‌خودرو و سایپا، حال خبر رسیده که گروه صنعتی کرمان موتور (KMC) نیز قصد دارد خودروهای مونتاژی خود را به روسیه صادر کند.

در حال حاضر، برند KMC‌ شامل سه مدل می‌شود؛ سدان KMC J7 (یا همان جک سهول A5 پلاس)، کراس اوور KMC K7 (یا همان جک X7) و پیکاپ KMC T8 (یا همان جک T8 پرو). این شرکت در حال آماده‌سازی خودروی جدیدی به نام PS1‌ است که در واقع همان جک J4 بوده و تنها سبک طراحی نمای جلو و عقب آن تغییر یافته است. احتمال می‌رود PS1 همان خودروی مدنظر ایرانی‌ها برای بازار روسیه باشد.

سدان PS1

سدان PS1 در زیر کاپوت از موتور بنزینی ۱.۵ لیتری JAC HFC4GB2.3D استفاده می‌کند. این موتور قادر به تولید ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۶ نیوتن متر گشتاور است.

کرمان موتور همچنین قصد دارد با همکاری شرکت مپنا، یک خودروهای تمام برقی را بر اساس KMC PS1 تولید کند. این ماشین قرار است از یک موتور برقی با قدرت ۱۶۰ اسب بخار استفاده کند. نسخه‌های تولیدی PS1 در سال ۲۰۲۳ رونمایی می‌شوند.

بد نیست بدانید که طبق گزارش‌های منتشرشده در اواخر نوامبر ۲۰۲۲، ایران توانسته به توافق اولیه برای عرضه خودرو به روسیه به مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار دست پیدا کند.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/9/11
حتی با هوش ترین آدما هم دچار اشتباه میشن. پوتین با این اشتباهش کشورشو بیچاره کرد. باید 1000 میلیارد دلار خسارت بده البته تا حالا. بماند که چند هزار آدم بیگناه از دو طرف کشته شدن و داغی ابدی بر دل خانوادهاشون گذاشته شد. حالا هم باید با ماشینهای چینی سر کنن.آمریکا خیلی باهوش روسیه رو به دام انداخت. همین دامم برا چین پهن کرد تا به تایوان حمله کنه و از طرف دنیا طرد و تحریم شه ولی چینیا با هوش عمل کردن
1401/9/12
تو حیفی سقف ایران برات کوتاهه
1401/9/13
چه ربطی داره. حرفت سیاسیه